EestiUudised

Eesti ReLaDe startup valiti Euroopa kolme parima hulka

0

Eesti startup ReLaDe võitis kolmanda koha Euroopa suurimal säästva tehnoloogia ideekonkursil ClimateLaunchpad. Konkursi rahvusvahelise žürii sõnul muudab Eesti startupi loodud taaskasutatav pesupesemise süsteem turgu, mis ei ole arenenud juba viimased paarkümmend aastat.

ReLaDe esindaja Mart Ustav Jr sõnul on nende lahendus pesupulbri taaskasutamiseks ülimalt loodussõbralik ning seda tehnoloogiat kasutatakse teaduses ja ravimite arendamises.

Viieliikmelise meeskonna enamik liikmeid on lõpetanud Tartu Ülikoolis molekulaarbioloogia eriala ja teinud ülikooli Tehnoloogiainstituudis teadustööd. “Laboris katseid tehes me avastuse ja äratundmiseni jõudsimegi. Nägime võimalust keskkonnasäästlikku toote loomiseks, millest oleks kasu nii inimestele kui keskkonnale,” ütles Ustav Jr ja lisas, et nende võit näitab, et Tartu Ülikooli teadus- ja õppetöö on kõrgel tasemel. “Enamik selle konkursi finalistidest tulevad maailma tippülikoolidest – Oxfordist, Cambridge’ist.. Meie võit on kahtlemata tunnustus ka Tartu Ülikoolile,” sõnas Ustav Jr.

Ideekonkursil õnnestus saada esikoht Desertcontrol‘il, kelle eesmärgiks on muuta kõrbe liivapinnad põllumaaks.

1. koht Desertcontrol

Teise koha saanud Islandi startup Energy Efficient And Environmentally Friendly Process For Production Of Aluminium muudab alumiiniumi tootmise protsessi energiasäästlikumaks ja keskkonnasõbralikumaks.

2. koht Arctus

Kolmana koha saanud Eesti startup ReLaDe.

3. koht ReLaDe

Konkursi esikolmik sai rahalisi auhindu koguväärtusega 17500€ ja lisaks pääsu Climate-KIC ärikiirendisse koos 95 000 euro suuruse stardikapitaliga oma idee elluviimiseks.

Konkursile kandideeris tänavu rohkem kui 700 meeskonda 28 riigist, kellest finaali pääses 82.  Viieteistkümne parima hulka pääses veel Eesti startup Reverse Resources, mis võimaldab suurendada taaskasutatavate rõivaste hulka, pakkudes disaineritele platvormi, mille kaudu osta Aasi riidetööstuses ülejäänud riiet. Kolmas võistluse finaalis osalenud Eesti startup Sympower on loonud lahenduse, mis ühendab majapidamise elektrilised seadmed virtuaalelektrijaama, mis aitab tasakaalustada päikese ja tuule ebaregulaarsusi.

Ideekonkursi ClimateLaunchpad sponsorid Eestis on Eesti Arengufond, KPMG, Keskkonnaministeerium, Tehnopol jpt.

 Tutvu Euroopa järgmise põlvkonna säästva tehnoloogia ettevõtjatega – rohkem informatsiooni kõikidest ideekonkurssi finaali pääsenud startupidest siit.

Lühituvustusvideo ClimateLaunchpad’ist.

 

 

 

 

Allikas: Eesti Arengufondi pressiteade

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elfa Distreleci uus koduleht ja pealadu toovad suurema kaubavaliku

Eelmine lugu

Videoarvustus: Intel Core i5 4460 protsessor

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti