UudisedDroonid

Ehangi inimest kandvad droonid said loa Nevadas lendamiseks

0

Hiina päritolu droonide ehk mehitamata õhusõidukite valmistaja EHang esitles tänavusel CESi tehnoloogiamessil ettevõtte mitu aastat arendatud drooni EHang 184. See on pigem helikopterile sarnane ning suudab ühte inimest lennutada iseseisvalt paarkümmend minutit vastavasse sihtpunkti.

CESil teatas tootja, et nad loodavad juba lähiaastatel need lennumasinad õhus tiirlema panna, aga seda eriti keegi ei uskunud, kuna isegi tavaliste droonide lennutamiseks loodud reeglid on karmid.

EHangil õnnestus Nevada Autonoomsete Süsteemide Instituudilt luba saada EHang 184 lennutamiseks Nevada osariigis, Ameerika Ühendriikides. See on esimene kord, kui drooni saab ametlikult Ameerika Ühendriikides testida.

EHang 184 “droon” kaalub umbes 200 kilogrammi, on poolteist meetrit kõrge ning suudab inimest lennutada ühest punktist teise kuni 23 minutit ning tippkiirus on 100 km/h, mis üsnagi muljetavaldav.

EHangil on plaanis nn droone hakata Nevadas testima käesoleva aasta lõpus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Uuring: 98% Apple’i nutitelefonide omanikest on kasutanud virtuaalassistent Sirit, aga neist 3% julgeb seda teha avalikus kohas

Eelmine lugu

Tänavuse «Eesti parima mobiilirakenduse» tiitli pälvis müügitööriist Pipedrive, jagati välja ka 4 eriauhinda

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised