UudisedAppleGoogleÄpid

Uuring: 98% Apple’i nutitelefonide omanikest on kasutanud virtuaalassistent Sirit, aga neist 3% julgeb seda teha avalikus kohas

0
Foto: Kārlis Dambrāns / CC

Virtuaalassistendid ehk Apple’i ja Androidi telefonides kasutusel olevad äpid, mis suudavad neile suuliselt käskude andmisega teha ära palju kasulikku, on küll päris populaarsed, kuid avalikult kasutatakse neid väga vähe.

Uuringufirma CreativeStrategies uuris 500 inimese virtuaalassistendi kasutamist ning ilmsiks sai see, et 21% kasutatest pole kunagi Sirit kasutanud, iPhone’i kasutajatest pole Sirit kordagi kasutanud 2%.

34% osalejatest pole kordagi kokku puutnud Google’i virtuaalassistendiga. Androidi telefonide kasutajate puhul pole seda rakendust kasutanud 4% osalejatest.

Kõige populaarsem virtuaalassistendi kasutamise koht on auto, kus on kas Apple’i või Google’i lahendusi kasutanud 51% inimstest. Selles pole midagi imelikku, kuna autosõidu ajal saab mugavalt ja ohutult helistada, panna kalendrisse üritusi, saata sõnumeid ja muud teha ilma telefoni katsumiseta.

39% uuringus osalejatest kasutab virtuaalassistente kodus ning kõigest 1,3 protsenti julgeb kasutada Sirit või Google’i rakendust tööl ja mujal avalikes kohtades kasutatakse virtuaalassistenti 3%, mis tuleneb peamiselt sellest, et inimesed kardavad avalikult telefoniga rääkida.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kuldne on popp: Baltikumis ostetakse kõige rohkem kuldseid Samsungi telefone

Eelmine lugu

Ehangi inimest kandvad droonid said loa Nevadas lendamiseks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised