Uudised

Facebook hakkab teavitama kasutajaid, kelle kontole püüavad ligi saada luureagentuurid

0

Facebook hakkab nüüdsest teavitama kasutajaid, kelle kontole üritavad ligi pääseda luureagentuurid või lihtsalt keegi valitsusest.

Ettevõte kirjutas oma blogis, et kasutajale antakse teada, kui mõni riigi heaks töötav isik on üritanud kontole sisse saada või isegi lõpuks saanud sisse.

Selleks, et ise aru saada, kas keegi käib salaja teie Facebook’is, soovitame kasutada sotsiaalvõrgustiku turvasätete alt ühte funktsiooni, mis saadab kasutaja e-mailile koha kirja, kui keegi on tema kontole sisse loginud.

Facebook lisas, et enne teavituse saatmist kontrollitakse põhjalikult, kas tegu on mõne valitsuse heaks töötava isikuga ja alles siis hoiatatakse kasutajat sellest.

“Me teeme alati kõik endast oleneva, et kasutajate kontod oleksid võimalikult turvalised ning sellise teavituse nägemise korral tuleks muuta enda konto turvalisemaks, näiteks parooli vahetades”

Sellise teavituse saab kasutaja:

12107890_10153611010246886_3935073197580215636_n

See, et Facebook on luureagentuuride vastu on hea, sest Facebook’i eesmärgiks on tekitada võimalikult turvaline suhtlusvõrgustik, kus mõned NSA spioonid ei käiks sees uurimas. Kommentaaridest tuli veel välja, et luureagentuur, kelle sisenemispüüdel teavitatakse kasutajat ei pea olema vaid NSA, Facebook saab ka aru kui näiteks keegi Eesti Kaitsepolitseist soovib teie Facebook’i sisse saada.

Allikas: Facebook

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Google Nexus 5X käivitub sõrmejäljega kiiremini kui iPhone 6S

Eelmine lugu

Uusimad ARM graafikaprotsessorid muudavad nutikellad võimsaks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised