UudisedHuawei

Huawei avalikustas P10 ja P10 Plus nutitelefonid

0

Huawei esitles äsja MWC mobiilimessil kahte uut võimsat ja üsna kulukat nutitelefoni – P10 ja P10 Plus mudeleid.

Huawei uued nutitelefonid pole eelmistest P9 ja P9 Plusist kuigi palju erinevad. Disain on peaaegu sama, mis eelmistelgi, aga üheks väliselt enim silmapaistvamaks uuenduseks on mitu uut värvivarianti; kokku on neid lausa 8 erinevat. Esitleti P10 mudeleid kuldses, roosas, rohelises, sinises, mustas, valges ning teistes värvitoonides. Ilmselt Baltikumi mitmed nendest uutest värvivariantidest müügile ei jõua. Eksklusiivselt on ainult kahel mudelil – sinisel ja kuldsel – uus tagumine pind, mis kannab nime “hüperteemantlõige”.

Kõik Huawei P10 värvivalikud

Kõik Huawei P10 värvivalikud

Huawei on juba aastaid paigutanud sõrmejäljelugeja telefoni taha, kuid uutel P10 mudelitel on see pandud telefoni ette. Selle jaoks on ekraanist allapoole paigutatud uus nupp, mille saab tarkvaraliselt muuta teiseks kodunupuks (ekraani all ääres on nagunii kõik vajalikud kolm nuppu olemas). Tootja sõnul on see sõrmejäljelugeja maailma kõige kiirem ning toetab ka mitmeid liigutusi, mis võimaldavad telefoni kiiremini kasutada.

Huawei P10 ja P10 Plus on välimuselt peaaegu identsed, erinevused on põhiliselt telefonide sees. Tavaline P10-l on endiselt Full HD ekraan (5.1-tolline) ning P10 Plusil on 5.5-tolline QHD ehk 2560×1440 piksliga ekraan.

Mõlema telefoni sees on kaheksatuumaline 2.4GHz Kirin 960 protsessor, mis on ka uues Mate 9 telefonis. Tavamudelil on muutmälu 4 ning Plus-mudelil koguni 6 GB. Sisemälu on P10-l 64 ning Plusil 128 GB, aga mõlemal on alles ka mälukaardipesa, mille kaudu saab mäluruumi suurendada kuni 256 GB.

Saksamaa päritolu kaameratootja Leica alustas Huaweiga koostööd eelmisel aastal ning ka uued mudelid kasutavad Leica poolt toodetud tagumisi kaameraid (mõlemal on jälle kaks tagumist kaamerat) ja uuendusena on ka mõlema telefoni esikaamerad valmistatud koostöös Leicaga. Üks tagumine kaamera teeb mustvalgeid pilte ning teine värvilisi – kaamerad toimivad samamoodi nagu mullustel mudelitel, lihtsalt megapiksleid on veidi rohkem: kokku umbes 20. Ava on kaameratel endiselt 2.2.

Mõlemal telefonil on ka sama esikaamera ehk 8-megapiksline sensor. Huawei väitel teeb see erakordselt heledaid pilte ka peaaegu pimedas. Lisaks on esikaamera laia vaatenurgaga, mis võimaldab pildile mahutada rohkem inimesi.

Mõlemal P10 mudelil on uusim Android 7.0 ning selle peale Huawei kasutajaliides EMUI 5.1.

Huawei alustab uute telefonide müüki Euroopas märtsis. Hinnad on vastavalt 649 ja 699 eurot.

P10 gold in hand_back (Large)
P10 group back_gold_dazzling blue_black (Large)
P10 black_in box (Large)
P10 dazzling blue_dual camera (Large)

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Huawei esitles soodsat nutitelefoni külge kinnituvat 360° kaamerat

Eelmine lugu

See juhtuski! Nokia esitles uuendatud 3310 telefoni

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised