UudisedLG

LG esitles uut lipulaeva G5, mille suurimaks müüginumbriks on vahetatavad lisamoodulid

0

Nagu kuulujutud lubasid ning tehnikahuvilised ootasid, lõi tänavuse Mobile World Congress mobiilimessi käima LG.

Lõuna-Korea tehnikahiid esitles ajakirjanikele oma uut nutitelefoni, millest saab nende nn lipulaev ehk kõige vingem mudel, G5.

Kuigi MWC mess algab ametlikult alles homme, ei jõudnud LG oma elevust varjata. Telefoniga tutvudes on nende elevus arusaadav. G5 puhul on LG hüljanud plastiku ning otsustanud, et korpus peab olema tugevast alumiiniumist.

Uue LG lipulaeva puhul pannakse enim rõhku sõnale “Sõbrad”. Koos uue alumiiniumist nägusa G5-ga esitleti ka “sõpru” telefonile, milleks on 360° videot salvestav lisakaamera, käepide pildistamiseks, nutipall mängimiseks, virtuaalreaalsus-peakomplekt jt.

LG-Friends-e1456062977453

LG Sõbrad LG Sõbrad LG Rolling Bot on pisike nutipall nagu Sphero, mis veereb kodus ringi, ning mida saab laste lõbustamiseks telefoniga juhtida. Aga kui kodust lahkuda, suudab see kodu jälgida ja anda teada, kui keegi saabub.

360 CAM ja 360 VR on mõlemad LG esimesed VR-tooted. 360 CAM on nagu RicohTheta, mis salvestab ühe klõpsuga 360° foto. Selle saab üles laadida Google StreetView teenusesse, kus hoiustatakse fotot tasuta, et seda saaks hiljem vaadata täissuuruses LG 360 virtuaalreaalsus-peakomplektiga. Kuulujuttude levitajatel oli õigus ka täiesti uudse lisapesa Magic Slot osas.

G5 on üks esimesi nutitelefone, mil on spetsiaalne pesa, kuhu annab ühendada lisamooduleid, mis laiendavad telefoni funktsionaalsust. Koos telefoniga esitles LG kahte lisamoodulit. Neist esimene täiustab kaamerafunktsiooni kasutamist ning teine on mõeldud audiofiilidele. Sügisel esitletud LG V10 nutitelefonil on tavaekraani kohal väike lisaekraan kellaaja nägemiseks ilma seadme sisselülitamiseta.

LG esindaja sõnul võtab keskmiselt inimene enda nutitelefoni taskust välja päevas 150 korda, et näha kelaaega ja teavitusi.

Tehnilised näitajad

[tie_list type=”lightbulb”]
 • Protsessor: Snapdragon 820
 • Ekraan: 5.3-tolline QHDIPS Quantum
 • Muutmälu: 4 GB
 • Sisemälu: 32 GB, mälukaardipesa abil laiendatav 2TB-ni
 • Esikaamera: 8-megapiksline
 • Tagakaamera: 16-megapiksline
 • Aku: 2800 mAh, vahetatav
 • Värvus: Hõbedane, roosa, kuldne, metalne
 • Kaal: 159 grammi
 • Mõõtmed: 149.4 x 73.9 x 7.7mm
 • OP. süsteem: Android 6.0 Marshmellow
[/tie_list]

G5-l pole küll lisaekraani kellaaja kuvamiseks, aga selle eest on seadmel Always On nime kandev ekraan, mis kuvab kellaaega ekraanil alati – telefoni ei pea avama ega muud tegema kellaaja vaatamisks, piisab selle taskust välja võtmisest.

LG 360 VR peakomplekt LG 360 VR peakomplekt LG pressiüritusel Barcelonas pidi väidetavalt ilmavalgust nägema ka LG droon, aga selle asemel avalikustati ühe juhtkangiga telefonihoidik Smart Controller, mida saab kasutada näiteks Parrot Bebop 2 drooni juhtimiseks.

LG CAM Plus kaameramoodul LG CAM Pluskaameramoodul LG CAM PLUS on pisike käepide telefoni tagusel, millel on nupud videosalvestamiseks, pildistamiseks ja väike rullik, millega saab suumida. CAM PLUSühendub telefoniga Magic Slot’i abil ja lisab telefonile akumahtu juurde.

Kui enne on telefoni akumahutavus kõigest 2800 milliampertundi, siis kaameramooduliga on see number 4000. LG ei ole öeldnud sõnagi uue nutitelefoni ja “sõprade” saabumise ja hinna kohta, aga seda võib väita, et G5 saab olema kindlasti kvaliteetsema välimuse tõttu kulukam G4-st.

LG-G5-Lifestyle-1

Hind on arvatavasti 600-700 eurot ja müügile jõuab telefon ja “sõbrad” kõigi eelduste kohaselt paari kuu jooksul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

TOP 5: Mida oodata mobiilimessilt Mobile World Congress?

Eelmine lugu

Video: sellised on Samsungi uued Galaxy S7 ja S7 edge nutitelefonid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised