Connect with us

LG

LG esitles uut lipulaeva G5, mille suurimaks müüginumbriks on vahetatavad lisamoodulid

Avaldatud:

Nagu kuulujutud lubasid ning tehnikahuvilised ootasid, lõi tänavuse Mobile World Congress mobiilimessi käima LG.

Lõuna-Korea tehnikahiid esitles ajakirjanikele oma uut nutitelefoni, millest saab nende nn lipulaev ehk kõige vingem mudel, G5.

Kuigi MWC mess algab ametlikult alles homme, ei jõudnud LG oma elevust varjata. Telefoniga tutvudes on nende elevus arusaadav. G5 puhul on LG hüljanud plastiku ning otsustanud, et korpus peab olema tugevast alumiiniumist.

Uue LG lipulaeva puhul pannakse enim rõhku sõnale “Sõbrad”. Koos uue alumiiniumist nägusa G5-ga esitleti ka “sõpru” telefonile, milleks on 360° videot salvestav lisakaamera, käepide pildistamiseks, nutipall mängimiseks, virtuaalreaalsus-peakomplekt jt.

LG-Friends-e1456062977453

LG Sõbrad LG Sõbrad LG Rolling Bot on pisike nutipall nagu Sphero, mis veereb kodus ringi, ning mida saab laste lõbustamiseks telefoniga juhtida. Aga kui kodust lahkuda, suudab see kodu jälgida ja anda teada, kui keegi saabub.

360 CAM ja 360 VR on mõlemad LG esimesed VR-tooted. 360 CAM on nagu RicohTheta, mis salvestab ühe klõpsuga 360° foto. Selle saab üles laadida Google StreetView teenusesse, kus hoiustatakse fotot tasuta, et seda saaks hiljem vaadata täissuuruses LG 360 virtuaalreaalsus-peakomplektiga. Kuulujuttude levitajatel oli õigus ka täiesti uudse lisapesa Magic Slot osas.

G5 on üks esimesi nutitelefone, mil on spetsiaalne pesa, kuhu annab ühendada lisamooduleid, mis laiendavad telefoni funktsionaalsust. Koos telefoniga esitles LG kahte lisamoodulit. Neist esimene täiustab kaamerafunktsiooni kasutamist ning teine on mõeldud audiofiilidele. Sügisel esitletud LG V10 nutitelefonil on tavaekraani kohal väike lisaekraan kellaaja nägemiseks ilma seadme sisselülitamiseta.

LG esindaja sõnul võtab keskmiselt inimene enda nutitelefoni taskust välja päevas 150 korda, et näha kelaaega ja teavitusi.

Tehnilised näitajad

[tie_list type=”lightbulb”]
 • Protsessor: Snapdragon 820
 • Ekraan: 5.3-tolline QHDIPS Quantum
 • Muutmälu: 4 GB
 • Sisemälu: 32 GB, mälukaardipesa abil laiendatav 2TB-ni
 • Esikaamera: 8-megapiksline
 • Tagakaamera: 16-megapiksline
 • Aku: 2800 mAh, vahetatav
 • Värvus: Hõbedane, roosa, kuldne, metalne
 • Kaal: 159 grammi
 • Mõõtmed: 149.4 x 73.9 x 7.7mm
 • OP. süsteem: Android 6.0 Marshmellow
[/tie_list]

G5-l pole küll lisaekraani kellaaja kuvamiseks, aga selle eest on seadmel Always On nime kandev ekraan, mis kuvab kellaaega ekraanil alati – telefoni ei pea avama ega muud tegema kellaaja vaatamisks, piisab selle taskust välja võtmisest.

LG 360 VR peakomplekt LG 360 VR peakomplekt LG pressiüritusel Barcelonas pidi väidetavalt ilmavalgust nägema ka LG droon, aga selle asemel avalikustati ühe juhtkangiga telefonihoidik Smart Controller, mida saab kasutada näiteks Parrot Bebop 2 drooni juhtimiseks.

LG CAM Plus kaameramoodul LG CAM Pluskaameramoodul LG CAM PLUS on pisike käepide telefoni tagusel, millel on nupud videosalvestamiseks, pildistamiseks ja väike rullik, millega saab suumida. CAM PLUSühendub telefoniga Magic Slot’i abil ja lisab telefonile akumahtu juurde.

Kui enne on telefoni akumahutavus kõigest 2800 milliampertundi, siis kaameramooduliga on see number 4000. LG ei ole öeldnud sõnagi uue nutitelefoni ja “sõprade” saabumise ja hinna kohta, aga seda võib väita, et G5 saab olema kindlasti kvaliteetsema välimuse tõttu kulukam G4-st.

LG-G5-Lifestyle-1

Hind on arvatavasti 600-700 eurot ja müügile jõuab telefon ja “sõbrad” kõigi eelduste kohaselt paari kuu jooksul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

LG

LG esitles maailma esimest 77-tollist läbipaistvat OLED-ekraani

Avaldatud:

LG Display 77-tolline OLED-ekraan on maailma esimene nii suuremõõtmeline ekraan, mis on läbipaistev ja kokkurullitav.

Ultra HD (3840×2160) resolutsiooniga värske kuvar on 40 protseni ulatuses läbipaistev ja ekraani kumeruse raadius on 80R, mis tähendab, et paneeli on võimalik kokku rullida 80 mm raadiusega toruks nii, et see ekraani funktsionaalsust ei mõjuta.

Selline ekraan sobib ideaalselt kasutamiseks kauplustes, ärikeskustes ja ka kodudes. „Avasime suuremõõtmeliste OLED-telerite turu 2013. aastal ning kavatseme ka edaspidi ekraanide turu juhina pakkuda eristuvat väärtust,“ ütles LG Display asepresident ning teadus- ja arenduskeskuse juht In-Byung Kang.

LG ekraanide tootmise üksus LG Display koostöös Korea valitsusega on pidevalt arendanud tehnoloogiaid, mis võimaldavad toota üha suuremõõtmelisemaid, paindlikumaid ja läbipaistvamaid OLED-ekraane.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: LG

Jätka lugemist

LG

LG tutvustas põnevaid lennujaamaroboteid

Avaldatud:

LG tutvustas sel nädalal Las Vegases toimuval tehnikamessil CES 2017 uusi intelligentseid roboteid. Seeriasse kuuluvad nii kodurobot kui ka kõrgtasemel robotid lennujaamades ja teistes avalikes kohtades kasutamiseks.

Hub Robot – nutikodu valitseja

LG Hub Robot 01LG Hub Robot ühendub koduste nutiseadmetega ning kasutab Amazon Alexa hääljuhtimise tehnoloogiat õhukonditsioneeri sisse lülitamiseks, kuivatusprogrammi muutmiseks või teiste majapidamistööde tegemiseks.

Hub Robot on varustatud interaktiivse ekraaniga, mis näitab erinevat informatsiooni alates külmkapi sisust kuni retseptide ja audio valmistamisjuhenditeni. Lisaks on robot äratuskella eest, suudab mängida muusikat, luua meeldetuletusi ja pakkuda ilmateadet ning liiklusuudiseid.

Kodurobot oskab suhelda ka kõikide pereliikmetega. Ta võib liikuda ja pöörelda koha peal ning väljendada emotsioone, kuvades vastava näoilme oma ekraanile.

Hub Robot suudab kasutajate lihtsatele küsimustele vastata peanoogutusega. Samuti saab robot aru, kui pereliikmed kodust lahkuvad, tagasi naasevad või magama lähevad.

Kuna tehisintellekt suudab tänu kaamerale eristada ka pereliikmete nägusid, siis võib iga pereliige endale erineva tervituse programmeerida.

Hub Robot töötab paremini toas, kus pereliikmed kõige rohkem aega veedavad. Minirobotid, mis toimivad Hub Roboti käepikendusena ning suudavad sellega sarnaseid toiminguid läbi viia, võib asetada muudesse tubadesse.

Giid-robot viib eksinud reisija õigesse väravasse

Lennujaama giid-robot, mis jõuab esimesena Seoul Incheoni rahvusvahelisse lennujaama on reisijate intelligentne assistent, mis oskab vastata küsimustele neljas keeles: inglise, hiina, jaapani ja korea. Lihtsa reisija pileti skaneerimisega suudab robot pakkuda üksikasjalikku teavet pardalemineku aja, värava asukoha ning isegi ilma kohta reisija sihtkohas. Lennujaama robot jagab juhiseid lennujaama sees olevatesse sihtkohtadesse jõudmiseks koos eeldatava distantsi ja ajakuluga ning suudab isegi eksinud või hilinenud reisijaid vajalikesse väravatesse saata.

Koristusrobot, mis teab oma asukohta

LG Airport Cleaning RobotLG lennujaama koristusrobot on varustatud suure tolmukasti, mitmete harjade ja mootoritega ning on võimeline koristama keraamilisi plaate ja vaibaga kaetud põrandaid. Robotil on mitu kaamerat ja nutisensorid, mis tagavad turvalise, efektiivse ja suure jõudluse ka kõige rahvarohkemates lennujaamades.

Pidevalt töötavad tundlikud põrkerauad ning andurid kasutavad valgust ja mahtu (LIDAR) takistuste tuvastamiseks. Tänu SLAM tehnoloogiale teab robot ka alati oma asukohta.

Perfektselt muru niitev robot

LG mururobot on ideaalne abiline erinevates aedades, sest oskab väga täpselt, usaldusväärselt ja turvaliselt muru niita.

Robot on varustatud paljude arenenud andurite ja kaitseraudadega nagu lennujaama robotki. Nii teab tehisintellekt alati oma asukohta ning tunneb takistusi nagu puud või hekid. Mururobot on disainitud kiiresti liikuva teraga, et maksimeerida lõikamisjõudlust ning saada seeläbi ideaalne muru.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

LG

LG toob turule isemõtlemad kodumasinad ja isehõljuva kõlari

Avaldatud:

LG tutvustab elektroonika- ja tehnikamessi CES 2017 raames Deep Learning tehnoloogiaga varustatud kodumasinaid. See tehnoloogia võimaldab kodutehnikal paremini mõista oma kasutaja vajadusi ning pärast otse pilve salvestatud andmete analüüsi, suudab tehnika pakkuda ka tarbijatele nende igapäevaelu parandavaid lahendusi.

Robottolmuimeja, mis mäletab takistusi

Tänu mitmele andurile ja LG Deep Learning tehnoloogiale suudab uus LG robottolmuimeja tuvastada ruumis erinevaid objekte ning neile ka erinevalt reageerida. Robot pildistab ruumi põrandat ja mäletab tänu sellele takistusi, et neid hiljem vältida. Näiteks tunneb robot ära ka sussid ja juhtmed ega takerdu neisse. Samuti suudab see tolmuimeja teha vahet inimesel ja toolil. Kui teele peaks jääma inimene, siis palub ta viisakalt kõrvale astuda, kuid tooli ümber asub ta aga puhastustöid tegema. Puhastamise efektiivsuse maksimeerimiseks koostab robottolmuimeja endale ka parima koristusteekonna.

Nutikülmik, mis oskab õigel ajal jääd valmistada

LG Deep Learning tehnoloogia võimaldab külmikul analüüsida tarbija elustiili ja kasutusmustreid ning seeläbi muuta kasutamist mugavamaks. Näiteks täidab külmik automaatselt jääkarbi just siis, kui nõudlus jää järele on suurim. Kui aga kasutajad on magama või tööle läinud, lülitab nutikülmik sisse energiasäästurežiimi ning soojal suvel lülitab ta sisse neljaastmelise puhastamise süsteemi, et vältida toidu riknemist.

Kasutajate käitumismustrit analüüsiv õhukonditsioneer

LG Deep Learning tehnoloogiaga nutikas õhukonditsioneer analüüsib kasutajate igapäevaseid käitumismustreid kaasa arvatud seda, mis ala nad majas kõige tõenäolisemalt lõõgastumiseks kasutavad ning millises osas toast inimesed üldse aega ei veeda. See info aitab õhukonditsioneeril muuta olulised kohad kodus kiirelt ja mugavalt jahedaks.

Nutikas õhukonditsioneer puhub seetõttu esimesena külma õhu otse diivanile, kus kasutajad sageli istuvad ning alles siis jahutab näiteks toanurgad.

Optimaalse jõudlusega pesumasin

Uus tehnoloogia aitab LG pesumasinal optimaalse pesemistulemuse tagamiseks õppida kohalikku keskkonda ja kasutaja igapäevast rutiini. Kohtades, kus probleemiks on n-ö kare vesi, reguleerib LG nutikas pesumasin vee temperatuuri ja koguse nii, et vesi suudaks võidelda karedast veest tingitud tagajärgedega. Tolmustes tingimustes aga lisab pesumasin automaatselt ka teise loputustsükli.

“Meil on väga hea meel esitleda tehnikamessil CES 2017 innovaatilist tehnoloogiat, mis muudab iga päeva veel enam nauditavaks,” ütles LG Electronics ja Home Appliance & Air Solutions Company president Song Dae-hyun. “Tänu pilvel baseeruva andmete analüüsimise ja Deep Learning tehnoloogia kombineerimisele olemasolevate toodetega suudavad LG kodumasinad teha varasemast väga palju rohkem.”

Õhus hõljuv kõlar: Hiina tundmatud tootjad on varemgi seda teinud, aga suurtootjad mitte

LG-Levitating-Portable-Speaker1

LG demonstreerib jaanuari alguses Las Vegases toimuval elektroonika- ja tehnikamessil CES 2017 futuristlikku õhus hõljuvat ning kaasaskantavat kõlarit (mudel PJ9). Kvaliteetse heli ja pilkupüüdva disainiga traadita kõlar hõljub komplekti kuuluva hõljumisjaama kohal ning mängib sujuvalt muusikat, podcaste ja muud audio sisu nii kodus kui õues.

PJ9 loob juhtmevaba visuaalse efekti kasutades hõljumisjaama sisse paigaldatud võimsaid elektromagneteid. Toote keskmes on 360-kraadine isotroopne kõlar, mille turbiinilabadest inspireeritud disain ja sügava bassiga subwoofer varjavad end hõljumisjaamas. PJ9 on varustatud ka Dual Passive Radiator tehnoloogiaga, et esitada rikkalikke keskmises vahemikus toone ning teravaid kõrgeid helisid.

Kui kõlari 10-tunnine aku hakkab tühjaks saama, siis laskub see nutikas muusikaesitaja automaatselt hõljumisjaama ning kuulajat segamata ja muusikat katkestamata algab juhtmevaba laadimine.

PJ9 vastab IPX7 nõuetele ja on seetõttu vastupidav erinevatele ilmastikutingimustele ning lubatud kasutada ka õues. Multipoint tehnoloogia võimaldab aga kõlarit ühendada kahe Bluetooth seadmega üheaegselt.

“Uusim täiendus meie traadita audioseadmete koosseisu on pilkupüüdev ning edastab ka LG sõnumit tuua midagi erilist lauale,” sõnas LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht Brian Kwon.

“Oleme täielikult pühendunud uute kontseptsioonide avastamisele, samuti soovime olla teerajajaks uuenduslike disainilahenduste maailma. PJ9 on selle kõige tõestuseks.”

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: