Kuigi loodusesse ja puhkusele minnes tahaks nutimaailmast korraks välja lülituda, võib telefoni vaja minna siiski juba ohutuse mõttes, et looduse ilu imetlema jäädes end võõrast kohast koduni juhatada. Mööda ei saa vaadata ka kogu ilu jäädvustamisest ning meeldivast ajaviitest. Expert Tehnikakaupluste turundusjuht Joonas Kulli selgitab, milliseid seadmeid puhkusel siiski vaja võib minna.
Kui nutitelefoni kasutada ka fotoaparaadi ja GPS seadmena, siis pole imestada, kui telefoni aku kiirelt tühjaks saab, mistõttu on akupankadest saanud viimasel ajal täielik müügihitt. “Kuna inimesed on suvel rohkem liikvel, siis ei soovita mõelda laadimisvõimaluste otsingu peale, vaid varutakse koju juba ennetavalt akupank, mida saab mugavalt kaasa võtta matkale või festivalile,” rääkis Expert Tehnikakaupluste turundusjuht Joonas Kulli. Kulli sõnul tasuks veenduda, et akupank on vähemalt 10 000 mAh võimsusega ning arvestada tuleks ka sellega, kas laadida soovitakse ühte või mitut seadet ning kui kiiresti akupank seadmed täis laeb.
Telefoni kasutamine GPS seadmena on samuti laialt levinud, kuid selleks, et tee jälgimine nutiseadmest oleks ohutu, tuleks hankida autosse telefonihoidik. “Soodsamate telefonihoidikute hinnad algavad kümnest eurost ning nende paigaldamine on äärmiselt lihtne, sest kinnitus käib auto armatuurlaua õhurestile,” ütles Kulli. Saadaval on ka paindlikumad nutitelefoni hoidjad, mida on võimalik paigutada esiklaasile iminapaga. “Iminapp kinnitusega telefonihoidjad sobivad nii tuuleklaasile kui ka armatuurlauale kinnitamiseks ning võimaldavad telefoni vastavalt mugavusele pöörata,” rääkis Kulli.
Enne reisile minekut tasub läbi mõelda ka sihtkohast tulenevad erisused. Kui tegemist on näiteks kanuumatkaga, siis veekindel ümbris telefonile on soovituslik. “Mobiiliümbrised on väga praktilised ka seetõttu, et lisaks telefoni kaitsele, on neid võimalik kasutada ka rahataskuna kaartide ja raha hoiustamiseks,” vahendas Kulli tarbijate tagasisidet.
Kui puhkajad eelistavad lõkke ääres ka muusikat kuulata, võiks kaasa pakkida kompaktse kaasaskantava kõlari. “Ka väiksemad kõlarid võimaldavad mängida muusikat piisavalt valju heliga ning portatiivsed kõlareid saab omavahel juhtmevabalt ühendada, et tekiks ehe stereoheli.Väiksematel kõlaritel on isegi klambriga kinnitus, mis võimaldab kõlari seljakoti külge kinnitada,” ütles Kulli, lisades, et muretsema ei pea ka kõlari kestvuse pärast kui valida mudel, millel on sisseehitatud aku. Kõlarite valmistajad on mõelnud ka sellele, et neid välitingimustes kasutada saaks. “Lisaks sellele, et kõlarid on juhtmevabad, on mitmed mudelid ka pritsmekindlad,” tõi Kulli esile.