UudisedMotorola

Motorola uued nutitelefonid üllatavad lisamoodulitega

1

Google on juba pikka aega rääkinud enda vahetatavatest moodulitest ehk komponentidest koosnevatest nutitelefonidest, aga esimesed sellised telefonid peaksid ilmavalgust nägema järgmisel aastal. LG tegi avalikuks mõned kuu tagasi enda nägemuse moodultelefonist uue tipptelefoni G5 näol, mille alumine osa käib lahti ja nii saab telefonile lisada näiteks paremad kõlarid, käepideme kaamera kasutamiseks jne.

Üllatuslikult esitles äsja ka Motorola koostöös Huaweiga enda nägemust moodultelefonist. Avalikuks tehti lausa kaks moodultelefoni – Moto Z  ning Moto Z Force. Telefonide moodulid kannavad Moto Mods nimetust. Kui LG G5 telefoni moodulid kinnituvad telefoni alla, siis Moto uute mudelite moodulid saab mugavalt telefoni taha kinnitada magnetitega. Nii saab telefoni välimust muuta vastavalt soovile erinevate värvide ja materjalidega tagapaneelidega ning praktilise poole pealt on võimalik telefoni taha kinnitada võimsam kõlar, projektor või muud.

Kogu süsteemi põhiosaks on Z-seeria telefon ise, mis on võimsuselt umbes sama nagu teised tipptelefonid. Tavalisel Z mudelil on 5.5-tolline QHD (1440x2560px) ekraan, Qualcomm Snapdragon 820 protsessor, 4 GB RAM-mälu ehk muutmälu ning vastavalt soovile kas 32 või 64 GB sisemälu, mida saab mälukaardi abil laiendada. Olulisi hetki jäädvustab optilise pildistabilisaatoriga 1.8 avaga 13-megapiksliline tagumine kaamera. Z-seeria mudelid on ühed esimestest Motorola telefonidest, millel on ka sõrmejäljelugeja. Paraku aku on tavamudelil väike – see mahutab vaid 2600 milliampertundi, mis valmistab suurt pettumust, kuna varasemate Motorola telefonide akud on olnud mahukamad ja telefonid väga kaua vastu pidanud. Kui uut mudelid väga palju ei kasuta, peaks tootja väitel isegi 40 tundi kasutusaega kätte saama.

Foto: tootja

INCIPIO akupanga lisamoodul

Tegu on ka väga õhukese telefoniga. Paksus on vaid 5,2mm, kui ühtki moodulit pole paigaldatud. Õhukesest korpusest tulenevalt on kadunud kõrvaklapipesa, mis tähendab seda, et muusika kuulamiseks kõrvaklappide või välise kõlariga tuleb kasutada USB-C adapterit (jah, telefonil on uus USB C-tüüpi ühendusliides) või Bluetooth’iga kõrvaklappe.

Pisut vingema Moto Z Force’i andmed on enamjaolt samad väiksema vennaga, kuid paar asja on siiski paremad sellel. Esiteks on kaamera, mis on 21-megapiksliline. Teiseks on ekraan uue Motorola tehnoloogiaga, mis muudab ekraani purunemiskindlaks, kui telefon maha kukub. See tuli esmakordselt umbes pool aastat tagasi esitletud Droid Turbo 2 mudelile. Lisaks on Force mudelil suurem aku, millel on ligi 1000 mAh-d juures. Seetõttu on telefon ka paksem. Numbritest rääkides on paksus 7 mm.

Jõudes kõige olulisema teemani, mooduliteni, ei olegi neid hetkel väga palju. Kolme hetkel esitletud mooduliga saab muuta telefoni 70″ suurust 480p resolutsiooniga pilti näitavaks projektoriks, esitada paremat heli tänu JBL’i võimsatele kõlaritele ning telefoni kauem kasutada tänu Incipio offGRIDi akupangale, mis lisab küll telefonile natuke paksust, aga lisab aku kasutusaega kuni 22 tundi. JBLi moodulkõlari puhul on suureks plussiks ka selles olev lisaaku, mis ei lase telefonil muusikat kuulates liiga tühjaks minna ning kõlarimoodulil on ka väige jalg küljes, mis võimaldab telefoni lauale seisma asetada, et heli poleks summutatud, kui telefon on asetatud  vastu lauda.

Foto: Motorola

Akupanga lisamoodul

Telefonide tarkvara toetab saadavalolevaid mooduleid täielikult. Kui üks eelmainitud lisamoodulitest telefoni taha kinnitada, või noh, asetada, siis magnetid kinnitavad mooduli telefoni külge ning seade ise esitab heli, andmaks teada, et moodul on edukalt paigaldatud. Näiteks akupank-mooduli puhul saab näha telefoniekraanilt akupanga kohta infot. Moodulite puhul on ka see hea, et telefoni ei pea välja lülitama nende kinnitamiseks ja eemaldamiseks. LG tänavusel tippmudelil sellest pääsu pole.

Sel suvel saavad ameeriklased uusi Moto Z-seeria telefone juba ka osta kohalikult mobiilioperaatorilt Verizonilt. Ülemaailmselt jõuavad uued telefonid ja moodulid müügile sügisel. Siis selguvad ka hinnad.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Uus Androidi Google Chrome’i uuendus tõi tagasi vanad ja head vahekaardid

Eelmine lugu

Eesti on enim mobiilset internetti tarbivate Euroopa riikide arvestuses 5. kohal

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised