UudisedSony

MWC 2016 mobiilimessil nägid ilmavalgust Sony uued X-seeria nutitelefonid

0

Kui näiteks LG ja Samsungi Mobile World Congress tehnikamessil avalikustatavad seadmed olid juba nädalaid varem teada tänu leketele ja tootjapoolsetele vihjetele, siis Sony uutest nutitelefonidest ja põnevatest lisatarvikutest saime teada alles nüüd.

Sony ahjusoojad Xperia X, Xperia XA ja Xperia X Performance nutitelefonid ei püstita kiiruse- ega hinnarekordeid, aga need on Sony uued keskklassitelefonid, mis peaksid andma tunde, et need on tegelikult palju võimsamad ja kallimad, nagu oli Samsungi uute A3 ja A5 nutitelefonidega.

Uute Sony nutifonide loojad võtsid appi Sony Alpha-seeria hübriidkaamerate insenerid, kes aitasid luua telefonikaamera, mille kiire autofookusega ei saa ükski hetk uduselt tabatud, …. vähemalt Sony väitel.

Sony on lõpuks hüljanud odavapoolsema plastiku ning loonud uued telefonid palju stiilsemaks, kvaliteetsemaks ja pisut nägusamaks, kuigi küllaltki kandiline disain on alles, mis mulle telefoni puhul lemmikomaduseks pole. Siiski on uute mudelite nurgad veidi kumeramad, mistõttu ei tohiks seade nii kergelt käest libiseda ja ümaramad ääred ei tohiks käele valusad olla.

Sony Xperia XA

Xperia X Gold Camera Explode
Soodsama hinna ja nõrgemate andmetega Xperia XA-l on 5-tolline HD ekraan, 13-megapiksline tagakaamera ning 8-megapiksline esikaamera. Telefoni hoiab töös 64-bitine kaheksatuumaline MediaTek MT6755 protsessor.

Kahjuks pole ekraan tänapäeva resolutsioonistandarditele vastav, aga HD ekraanil on üks pluss – see ei võta nii palju voolu kui võimsamad ekraanid, ning seetõttu kestab telefoni aku kuni 2 päeva.

Värvivalikus on esindatud värvid nagu valge, must, roheline ja kollane, Xperia XA toetab kiirlaadimist ning sisemälu laiendamiseks on olemas ka mälukaardipesa.

Sony Xperia X

Xperia X on võimekuselt keskmine telefon uues X-seeria trios. Eest vaatab vastu 5-tolline Full HD ekraan (peaaegu sama suur ja sama resolutsiooniga, kui lipulaev Z5-l), Qualcomm Snapdragon 650 protsessor ning mälukaardipesa, nagu eelmainitud XA-l.

Kaamera on X’il tunduvalt vingem. Megapiksleid on 23, sensor on füüsiliselt palju suurem, mis tagab paremad pildid hämaras, ning kasutusel on Sony Prediction Hybrid Autofocus tehnoloogia, mis suudab kiirelt liikuvaid objekte hoida selgena ja kindlustada, et reaalsuses suure kiirusega liikuvad elusolendid ja esemed oleksid pildil paigal ja selged.

X’i esikaamera on põhimõtteliselt sama, mis XA mudeli tagakaamera. Sel on 13 megapikslit ja väidetavalt saab sellega jäädvustada lummavaid selfie’sid pimedas.

Sony Xperia X Performance

Kõige kulukamal Xperia X Performance’il midagi jalustrabavat polegi. Kaamerad ja ekraan on sama, mis X’il, aga kasutusel on võimsam Snapdragon 820 protsessor ja aku on pisut suurem.

Muud erinevust meie ei märganud X’i ja X Performance’i vahel.

Xperia Ear

Käed-vabad-tüüpi Bluetooth’iga seadmed on ju juba ammu moest väljas, kui turule on jõudnud lahedad nutikellad? Sony arvates mitte. Õnneks on Sony lahendus üsnagi nutikas ja selles peitubSony Voice virtuaalassistent, kes kuulab käske ja nii saab ilma käsi liigutamata teha kõnesid, otsida infot või lisada kalendrisse kohtumisi või teha muud.

Xperia Eye

Ka Sony ei saa maha jääda, kui kõik teised suured tehnikatootjad avalikustavad uusi 360-kraadilisi videoid ja fotosid filmivaid minikaameraid. Sony avaldas väikese särgile kinnitatava kaamera, mis teeb vastavalt rääkimise tunnetamisele sfäärilisi fotosid, mille sees saab pärast n-ö ringi liikuda.

Lõppsõna

Sony tõi Mobile World Congressil lagedale mitmeid uusi tehnikatooteid, aga ükski neist pole midagi jalustrabavat ja väga-väga põnevat. Paraku hinna ja saadavuse kohta pole Sony detaile avaldanud.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Video: sellised on Samsungi uued Galaxy S7 ja S7 edge nutitelefonid

Eelmine lugu

Samsung avalikustas 360-kraadilisi videoid ja fotosid salvestava kaamera

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised