UudisedEestiSamsung

Ameerikas on Samsung Galaxy Note7 lennukisse võtmine kuritegu, Eestis piisab parimal juhul väljalülitamisest

1
Foto: Aaron Yoo / CC

Kuigi tehnoloogiaettevõte Samsung hakkas juba mitme nädala eest vigase akukomponendi tõttu Galaxy Note7 telefone tagasi kutsuma, ei ole ka väidetavalt kontrollitud telefonid turvalised – ka need süttivad põlema. Mitmed kasutajad ei soovi oma uusi Note7 telefone aga tagastada, mistõttu on kehtestatud lennujaamades täiendavad turvameetmed.

Ameerika Ühendriikides on alates 15. oktoobrist Note7 telefoni lennuki pardale võtmine föderaalne kuritegu, mille tagajärjel võib saada ligi 200 000 dollari suuruse rahatrahvi, kuni 10-aastase vanglakaristuse või mõlemad.

Eestis asi nii karm pole, vaid selle mudeli omanikel palutakse reeglina telefon vaid välja lülitada ja lennu ajal seda mitte laadida. Lennujaama check-in piletikassade juurde on lisatud vastavad hoiatused ning ka enne lendude väljumist palutakse Note7 omanikel endast teada anda.

Tallinna Lennart Meri Lennujaama avalike ja välissuhete juht Priit Koff täpsustab, et Note7-ga lendamise piirangud ei ole kehtestatud Tallinna Lennujaam, vaid lennufirmade poolt – mõned lubavad telefoni kaasa võtta ja mõned mitte.

“Reeglid Samsung Galaxy Note 7 lennuki pardale võtmise osas ei ole kehtestanud mitte lennujaam, vaid lennufirmad. Turvalisuskaalutlustel on mõned lennufirmad kehtestanud Samsung Galaxy Note 7 osas täieliku pardale kaasa võtmise keelu – Tallinna Lennujaamas puudutab see lennufirmasid Lufthansa, LOT, Aeroflot, Finnair ja Norwegian, kuid embargoga liitunud lennufirmade nimekiri täieneb iga minutiga,” ütles Tallinna Lennujaama avalike ja välissuhete juht Priit Koff Kuvarile.

“Reisijail tuleb valida, kas jätta telefon koju või loobuda reisist. Laiemalt on Samsung Galaxy Note 7 keelustanud USA, Kanada ja Hong Kong. Sinna lendamisel ei ole samuti lubatud nimetatud telefoni pardale võtta ka teiste lennufirmadega lennates,” täpsustas Koff.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Nitro sinu töölaual ehk Acer Nitro V17 sülearvuti arvustus

Eelmine lugu

Viasat hakkab kasutama UHD võimekusega digibokse

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised