Põhjalikud arvustusedAcer

Nitro sinu töölaual ehk Acer Nitro V17 sülearvuti arvustus

0
Fotod: autor

Aceri 17-tollise ekraaniga Nitro V17 sülearvuti on oma õhukese ja minimalistliku välimusega silmatorkav sülearvuti, mis on väiksema 15-tollise ekraaniga mudeliga sarnane, ent suurema mudeli kasuks räägivad parem ekraan, parem jõudlus ja jahutus. Meie testitud VN7-792G mudel on Nitro-seeria võimsaim, ja ka kõige krõbedama hinnaga. Kas see sülearvuti on suurepärane, täielik läbikukkumine või midagi vahepealset?

Disain ja välimus

Mulle väga meeldib, kuidas Acer käesoleva sülearvuti disainis. Lihtsuses peitub asja võlu – arvuti on peaaegu üleni musta värvi, kui välja arvata hõbedane äär tagapool ja Aceri logo kaanel.

Acer Nitro V17 on üleni kaetud pehme kummiga, mistõttu istub see kätte mugavalt ja kindlalt. Kuigi kummeeritud pind on ilus ja korralik, määrdub see kergelt, eriti sealt, kuhu käe kirjutades tavaliselt asetan. Seetõttu peab vaeva nägema puhastamisega, hoidmaks arvuti sõrmejälgedest ja mustusest puhtana.

Sülearvuti on suur ja ruumikas – sel on suur pind, kuhu saab käsi toetada. Erinevaid ühendusliideseid on sellel arvutil külluslikult. Pesad on paigutatud külgede peale, suurem osa neist küll paremale poole. Paremal küljel on on vastavad pesad, kuhu saab sisestada toitekaabli, võrgukaabli, HDMI-kaabli, kaks USB 3 pesa.

Veel on seal helisisend ja väljund (kõrvaklappide ja mikrofoni ühendamiseks). Eespool on kaardilugeja ja LED-tulukesed, vasakul küljel on üks USB 2 ja Blu-ray mängija.

Tagumisel küljel asuvad kaks ventilaatorit. Kõlarid on arvuti all.

Klaviatuur on fikseeritud punase taustavalgusega, mis ei pruugi kõigile meeldida, aga klahve näeb igas olukorras see-eest suurepäraselt. Ei saa valida valguse tugevust, saab vaid sisse-välja lülitada.
Puuteplaat – see on suur ja plastikust ning on ka mõnusalt täpne. Veidi häirib ainult see, et klikkides teeb puuteplaat liiga valju heli.

acer nitro arvuti 57684592678925626549856594859548565289

Ekraan

Sellel testmudelil on imeilus 4K ekraan, mis pole läikiv ega puutetundlik. Ekraanilt on suure pikslitiheduse tõttu hea vaadata suure resolutsiooniga videoid ning kasutada tarkvara, mis nõuab täpset värviedastust. Loomulikult saab sellega hõlpsasti veebis surfata ja muid toimetusi teha.
Ekraan näitab heledat, teravat pilti, ja mustad toonid joonistuvad väga hästi välja. Kuigi pildikvaliteet on väga hea, ei toeta kõik programmid veel 4K UHD resolutsiooni. Programmid avanevad küll, kuid tekst ja ikoonid on seal peaaegu olematu suurusega.

Kasutades videotöötluseks loodud Adobe Premiere Pro CC-d, oli kiri kohati liiga väike ja pidin resolutsiooni 2560x1440p peale seadma.

Veel mõned UHD ekraani miinused:

1. Kulutab Full HD-st rohkem akut
2. Tõstab arvuti maksumust
3. Ei sobi eriti kokku arvutis oleva GTX 960 graafikakaardiga, kuna UHD resolutsioonil on ka kõige madalamatel graafikasätetel mängudes kaadrisagedus väga madal

Riistvara ja jõudlus

Riistvaraliselt on antud mudel väga võimas. Sel on Intel Core i7 6700HQ protsessor, 16GB DDR4 muutmälu (saab suurendada 32 GB-ni). Operatsioonisüsteemi jaoks on üks 200 GB mahuga SSD-seade, aga suuremate failide jaoks on ka 1 TB klassiklaine kõvaketas.

Igapäevakasutus on arvuti väga sujuv ja kiire, mida saab ka konfiguratsioonist aimata. Olen seda arvutit kasutanud kõige rohkem foto- ja videotöötluseks, kus ei saa selle kohta peaaegu midagi halvustavat öelda, kuna jõudlust on palju, ja õnneks pole sealjuures probleeme ülekuumenemisega – isegi siis, kui raskema kasutuse puhul mitu tundi aktiivselt kasutada.

acer nitro arvuti kylg 428058940569465902565864255

Ma katsetasin ka paari mängu ja nagu näete allpool olevast kaadrisageduste tabelist, too UHD ekraan ei ole väga hea kombinatsioon arvutis oleva 4 GB graafikamäluga GTX 960 graafikakaardiga, kui just vanemaid mänge plaanis mängida pole.

Milles siis on koks? Mängud muidugi avanevad, kuid isegi kõige lahjematel seadistustel on kaadrisagedus mängudes väga väike, mis pole rahuldava mänguelamuse saamiseks üldse mitte piisav. Meie saadud umbes 20 k/s asemel võiks see arv olla näiteks 50 k/s.

Arvutimäng↓Full HD resolutsioonUHD resolutsioon
Bioshock Infinite68 k/sei toeta
Farcry 436 k/s20 k/s
Grid Autosport74 k/s49 k/s
NFS Most Wanted44 k/s31 k/s
Tomb Raider70 k/s41 k/s

Aku

Akust rääkides, sellel 17-tollisel mudelil on sama aku, mis väiksemal 15-tollisel, aga see kestab võimsama ja suurema ekraani arvelt vähem. Järjest sain filmi vaadata ligi kolm tundi ja veebis surfata umbes kaks tundi ühe laadimisega. Täislaadimine kestab umbes sama kaua kui veebilehitsemine – umbes kaks tundi.

Kokkuvõte

Acer Aspire V17 Nitro VN7-792G on hea valik töötamiseks, kuid mängimiseks mitte nii hea. Koostekvaliteet on hea ja samuti disain on ilus. Arvuti on õhem kui selle paljud konkurendid. 4K UHD ekraan näeb ilus välju, jõudlus on ka ootuspärane, arvuti töötab jahedalt isegi nõudlikes olukordades. Samas mängida UHD resolutsioonil eriti hästi ei saa, paljud programmid veel seda resolutsiooni ei toetagi, ning aku ühe paari tunni ei kesta.

Sülearvuti ei ole liiga kallis sellise konfiguratsiooni kohta, aga kui UHD ekraan pole hädavajalik, siis umbes 1700€ eest saaks juba võimsama (mitte ekraani osas) arvuti, millel on nvidia GTX 970 või GTX 980 graafikakaart.
Kõige võimsam mudel sellest arvutist ei ole kõigile, kuid see on väga hea valik professionaalidele, kellele on hea ekraan, kvaliteet ja disain olulised.

Plussid ja miinused

HEAD OMADUSED

Näeb ilus välja ja koostekvaliteet on hea, hea klaviatuur ja puuteplaat, detailne 4k ekraan, hea jõudlus, töötab jahedalt, valjud kõlarid 

HALVAD OMADUSED

Graafikakaart ei sobitu ekraaniga, halb akuaeg, 4k ekraanidega mudelid on kulukad

Tehnilised näitajad

Acer Aspire V17 Nitro Black Edition VN7-792G
Ekraan17.3 tolli, 3840 x 2160 p resolutsioon, matt, IPS, mitte-puutetundlik
ProtsessorIntel Skylake Core i7-6700HQ CPU, quad-core 2.6 GHz (3.5 GHz TBoost)
VideokaartIntel HD 530 + Nvidia GTX 960M 4GB
RAM16 GB DDR4 2133Mhz (2xDIMMs)
Andmekandjad256 GB SSD (M.2 SATA, NVMe toega) + 1 TB 2.5″ HDD
VõrkWireless AC Atheros QCA6174 , Gigabit LAN, Intel Bluetooth 4.0
Ühendused2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x USB 3.1(Thunderbolt 3), HDMI, mikrofon, 3.5mm audio pesa, SD kaardi pesa, LAN
Aku52.5 Wh
OperatsioonisüsteemWindows 10
Suurus424 mm x 297 mm x 23mm
Kaal3.06 kg
Lisadvalgusega klaviatuur, 4 kõlarit, Blu-ray mängija

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Apple’il on varuplaan olemas: kui uus kodunupp ei toimi korrektselt, ilmub ekraanile asendus

Eelmine lugu

Ameerikas on Samsung Galaxy Note7 lennukisse võtmine kuritegu, Eestis piisab parimal juhul väljalülitamisest

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: