UudisedSony

Sony 2017. aasta World Photography Awards fotokonkurss ootab ka eestlaste fotosid

0
2016. aasta Sony World Photography Awards fotonäitus

Alates tänasest saab esitada võistlustöid maailma suurimale fotokonkursile Sony World Photography Awards. Lisaks kutseliste fotograafide, avatud kategooriate, noorte fotograafide ja fotograafiaüliõpilaste võistlustele, otsitakse ka Eesti parimat fotograafi, kellele omistatakse Eesti rahvuslik auhind.

Sony fotokonkurss tunnustab igal aastal maailma parimaid fotosid. Kõigile fotograafidele avatud konkursi auhindu hinnatakse fotonduses väga kõrgelt, sest nende võimuses on muuta võitnud ja nominentide nimekirja valitud fotograafide karjääri. Võistlus tõmbab igal aastal ligi alles kujunevaid talente kui ka tunnustatud kunstnikke ning konkursil tutvustatakse ülemaailmsele publikule parimaid fotosid maailmas, mis on tehtud viimase 12 kuu jooksul.

„Tänu võidule hakati minu töö vastu rohkem huvi tundma ja mulle tehti rohkem koostööettepanekuid ning pakuti rohkem tööd,“ sõnas Eesti fotograaf Kylli Sparre, kes võitis kontseptuaalse foto kategooria 2014. aastal avatud kategooria võistlusel

Fotograafid saavad esitada oma võistlustöö tasuta neljale konkursile: kutseliste fotograafid, avatud kategooria, noored fotograafid jafotograafiaüliõpilased veebisaidi kaudu. Võistlustööd Eesti rahvuslikule auhinnale valitakse nende seast, mille Eesti fotograafid on esitanud mis tahes kümnes avatud kategoorias. 2017. aasta konkursil on kõigi võistluste raames avatud ka uusi kategooriad, mis julgustavad fotograafe avardama oma loomingulisi piire.

Sony World Photography Awards pakub võitnud fotograafile firma uusimat fototehnikat, aasta fotograafi tiitli võitjale 25000 dollarit ( ja 5000 dollarit avatud kategooria võitjale) ning palju au ja kuulsust.

2016. aasta Sony World Photography Awardsile esitati rekordiliselt 230 103 võistlustööd 186 riigist. 2016. aastal omistati aasta kutselise fotograafi tiitel Iraani fotograafile Asghar Khamseh’ile seeria „Fire of Hatred“ eest. Eesti rahvusliku auhinna võitis Andrei Reinol.

Sony World Photography Awardsi nominentide nimekiri avaldatakse 28. veebruaril, avatud kategooria ja rahvuslike auhindade võitjad 28. märtsil ning üldvõitjad tehakse teatavaks 20. aprillil 2017 Londonis Somerset House’is korraldataval näitusel, mis on avatud 21. aprillist kuni 7. maini 2017.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Asus esitles kõrgtehnoloogilist koduabilist Zenbo

Eelmine lugu

Elisal täitus Apple’iga esimene koostööaasta

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised