Connect with us

Sony

Sony 2017. aasta World Photography Awards fotokonkurss ootab ka eestlaste fotosid

Avaldatud:

Alates tänasest saab esitada võistlustöid maailma suurimale fotokonkursile Sony World Photography Awards. Lisaks kutseliste fotograafide, avatud kategooriate, noorte fotograafide ja fotograafiaüliõpilaste võistlustele, otsitakse ka Eesti parimat fotograafi, kellele omistatakse Eesti rahvuslik auhind.

Sony fotokonkurss tunnustab igal aastal maailma parimaid fotosid. Kõigile fotograafidele avatud konkursi auhindu hinnatakse fotonduses väga kõrgelt, sest nende võimuses on muuta võitnud ja nominentide nimekirja valitud fotograafide karjääri. Võistlus tõmbab igal aastal ligi alles kujunevaid talente kui ka tunnustatud kunstnikke ning konkursil tutvustatakse ülemaailmsele publikule parimaid fotosid maailmas, mis on tehtud viimase 12 kuu jooksul.

„Tänu võidule hakati minu töö vastu rohkem huvi tundma ja mulle tehti rohkem koostööettepanekuid ning pakuti rohkem tööd,“ sõnas Eesti fotograaf Kylli Sparre, kes võitis kontseptuaalse foto kategooria 2014. aastal avatud kategooria võistlusel

Fotograafid saavad esitada oma võistlustöö tasuta neljale konkursile: kutseliste fotograafid, avatud kategooria, noored fotograafid jafotograafiaüliõpilased veebisaidi kaudu. Võistlustööd Eesti rahvuslikule auhinnale valitakse nende seast, mille Eesti fotograafid on esitanud mis tahes kümnes avatud kategoorias. 2017. aasta konkursil on kõigi võistluste raames avatud ka uusi kategooriad, mis julgustavad fotograafe avardama oma loomingulisi piire.

Sony World Photography Awards pakub võitnud fotograafile firma uusimat fototehnikat, aasta fotograafi tiitli võitjale 25000 dollarit ( ja 5000 dollarit avatud kategooria võitjale) ning palju au ja kuulsust.

2016. aasta Sony World Photography Awardsile esitati rekordiliselt 230 103 võistlustööd 186 riigist. 2016. aastal omistati aasta kutselise fotograafi tiitel Iraani fotograafile Asghar Khamseh’ile seeria „Fire of Hatred“ eest. Eesti rahvusliku auhinna võitis Andrei Reinol.

Sony World Photography Awardsi nominentide nimekiri avaldatakse 28. veebruaril, avatud kategooria ja rahvuslike auhindade võitjad 28. märtsil ning üldvõitjad tehakse teatavaks 20. aprillil 2017 Londonis Somerset House’is korraldataval näitusel, mis on avatud 21. aprillist kuni 7. maini 2017.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sony

Sony esitles uusi XZ Premium, XZs ja XA1 (Ultra) nutitelefone

Avaldatud:

Kuigi Xperia XZi esitlemisest on vähem kui pool aastat möödunud, ei ole ka Sony jäänud praegu toimuval MWC mobiilimessil tähelepanuta. Sony esitleb XZ Premiumi, XZSi ning kahte XA1 mudelit.

33128258485_142e9f13a9_hSony Xperia XZ Premium on loodud mullu sügisel avalikustatud tipptelefoni XZi järgi (loe selle arvustust siit), aga sellel on ka mitmeid 2015. aasta Z5 Premiumi omadusi. XZ Premiumi suurimaks müügiargumendiks on selle 5.5-tolline 4K UHD HDR ekraan ehk pilt on tavalisest Full HD-st neli korda parem ning see toetab HDRi ehk kõrge dünaamilise ulatusega videot. Ekraani katab uus Gorilla Glass 5 kaitsekiht, mis tagab eelmistest mudelitest oluliselt paremat kaitset kriimustuste ja telefoni kukkumiste eest. Telefoni sees peitub uus Snapdragon 835 protsessor, 4 GB muutmälu ja 64 GB suuruses sisemälu kõiksuguste rakenduste ja failide hoiustamiseks. Nagu ka varasemad XZ ja Z5 (Premium) mudelid, on ka uus XZ Premium vee -ja tolmukindel (IP 68 sertifikaat). Disain on sellel üsna kandiline ning sarnaneb pigem XZile, kuigi osade mudelite tagus on justkui peegel (nagu Z5 Premiumil). Kaamera on uuel XZ Premiumil täiesti uus – see kasutab uut 19-megapikslist Sony IMX300 sensorit, mis teeb väidetavalt hämaras ning väriseva käega märgatavalt paremaid pilte kui varem. Kaamera puhul on põnevaks omaduseks ka selle uudne 960 kaadrit sekundis aegluubis videosalvestamise võimalus tava-HD resolutsioonil. Võrdlusena – uusimad iPhone’i mudelid salvestavad samal resolutsioonil 240 k/s. Sony Xperia XZ Premiumi hinda pole tootja avalikustanud, kuid spekulatsioonide kohaselt jääb see vahemikku 800-900 eurot. Müügile peaks see jõudma hiliskevadel.

33086634366_c720729597_hSony Xperia XZs sellist ekraani ega tagumisel küljel asuvat “peegilit” ei paku, aga mida see pakub, on soodsam, umbes 700-eurone hind. XZs on justkui väheste uuendustega XZ telefon. Sellel on sama Full HD ekraan, sama korpus, kuid samasugune kaamera nagu XZ Premiumil ning 4/64 GB mälu. Nii Xperia XZs kui ka XZ Premium mudelitel on endiselt sõrmejäljelugeja toitenupu sees, mis on päris hea asukoht ning meie varasemate testimiste kohaselt ka väga kiire ja täpne. XZs hakkab maksma umbes 700 eurot ja müügile peaks see tulema varem kui XZ Premium.

Sony Xperia XA1 on peaaegu nagu eelmisel aastal müügile tulnud soodustelefon XA. Välimus on sellel endiselt enamjaolt plastikust ja HD-ekraan on peaaegu telefoni servadeni. Uuendusena leiab telefoni tagant 23-megapikslise kaamera, mis oli varem kasutusel kallimates XZ ja X mudelites. Riistvaraliselt on ka protsessorit ja mälu uuendatud: protsessoriks on nüüd MediaTek Helio P20 ning mälu on 3/32 GB. Sony Xperia XA1 peaks müügile jõudma mai-juuni vahel ning maksma hakkab umbes 300 eurot. 

Xperia XA1

Xperia XA1

Sony Xperia XA1 Ultra on suurem versioon XA1-st. Telefonil on 6-tolline Full HD ekraan, 16-megapiksline esikaamera. Muud näitajad – mälumahud, protsessor ja tagakaamera – on samad, mis XA1 mudelil. XA1 Ultra jõuab müügile hiliskevadel umbes 400-eurose hinnaga. 

Xperia XA1 Ultra

Xperia XA1 Ultra

*Artiklis on mitmes kohas kasutatud muutmälu ja sisemälu suuruse teatamiseks x/x GB formaati. Esimene number tähistab muutmälu ning teine sisemälu suurusi.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sony

Sony PlayStation 4 mängukonsooli on müüdud üle 50 miljoni mudeli

Avaldatud:

Sony teatas eile, et PlayStation 4 mängukonsooli on klientidele müüdud kokku üle 50 miljoni eksemplari.
Müüginumbreid on toetanud PlayStationi ajaloo parim musta reede nädalavahetus ning uue võimsama PlayStation 4 Pro väljatulek.
„Väga meeldiv on näha, et PS4 omab tugevat turupositsiooni ka kolm aastat pärast väljatulekut,“ sõnas Andrew House, Sony Interarctive Entertainment’i tegevjuht. „Tänu meie fännide ja partnerite pidevale toele saime tuua välja senisest väiksema PS4, PS4 Pro ja PlayStation VR-i. Jätkame ka tulevikus parimate mänguelamuste pakkumist tänu suurepärasele mängude valikule ning võrgupõhistele teenustele.“
PS4 konsoolile jõuavad juba peagi Horizon Zero Dawn, Resident Evil 7: biohazard, Mass Effect: Andromeda, Red Dead Redemption 2 ning PS VR-ile mõeldud Farpoint. PS VR saab samuti uue lisaseadme – Aim Controlleri.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Sony

Sony uusim ja võimsaim 4K toega PlayStation 4 Pro mängukonsool on nüüdsest Eestis müügil

Avaldatud:

Mõned kuud tagasi esitles Sony kahte uuemat versiooni mõned aastad vanast PlayStation 4-st – sama sisuga, ent väiksema korpusega PlayStation 4 Slim ning samasugune, aga 4K UHD toega PlayStation 4 Pro-d. PlayStation 4 Pro on alates tänasest ehk 10. novembrist Eestis müügil. Hind on sellel 449,99 eurot ning Slimil 379,99 eurot. Hetkel pakuvad uusi mängukonsoole Sony Centeri kauplused ning Euronics. Siin loos keskendume Pro-mudelile, sest see toob rohkem uuendusi kui Slim.

PS4 Pro suurimateks erinevusteks võrreldes vanema PS4-ga on kiirendatud protsessor ja võimsam graafikakaart, mis võimaldavad toe saanud mängudes mängimist 4K resolutsioonil või suurema kaadrisagedusega. Sarnaselt teiste PlayStation 4 mudelitega toetab ka Pro HDR pilditehnoloogiat, mis pakub vastava valmidusega teleritel suuremat värvivalikut ning tõetruumaid heledaid ja tumedaid toone.

„PlayStation 4 Pro väljatulek on meie jaoks väga oluline tähis. Mitte kunagi varem ei ole me tutvustanud konsooli eluea jooksul selle võimsamat versiooni,“ sõnas Jim Ryan, Sony Interarctive Entertainment Europe president. „See näitab ühtlasi meie pühendumust innovatsioonile ning võimaldab mänguarendajatel luua mänge, mis pakuvad mängijatele seniolematut mänguelamust.“

playstation 4 pro pesad

Mõlemal konsoolil on võimalik mängida kõiki PS4 süsteemile loodud mänge. Mängijad, kelle telerid ei toeta 4K ega HDR funktsioone, saavad toetatud mängudes PS4 Pro abil nautida suuremat või ühtlasemat kaadrisagedust ning paremat graafikat.

Lisavõimalusena on PS4 Pro konsooli abil võimalik vaadata Netflixi ja YouTube’i 4K resolutsioonil voogesitust. YouTube on juba praegu üks suurimaid 4K sisu pakkuvaid teenuseid ning on eeldatud, et Netflixi 4K videovalik kasvab aasta lõpuks 600 tunnini.

Tehnilised andmed:

Protsessorid CPU: x86-64 AMD “Jaguar”, 8-tuumaline

GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tehnoloogia

Mälu GDDR5 8GB
Kettamaht 1TB
Mõõtmed 295×55×327 mm
Kaal 3.3 kg
BD/ DVD seade BD × 6 CAV
DVD × 8 CAV
Sisendid/väljundid Super-Speed USB (USB 3.1 Gen.1) port × 3
AUX väljund × 1
Võrguseade Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T)×1

IEEE 802.11 a/b/g/n/ac

Bluetooth® 4.0 (LE)

Voolutarve AC 100V, 50/60Hz
Energiatarbimine Max. 310W
Töökeskkonna temperatuur 5ºC – 35ºC
AV väljund HDMI ja optiline

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: