UudisedEestiTele2

Tele2 tõstab Eestis mobiilse interneti kiiruse Baltikumi rekordkõrgustesse

0

Tele2 testis Eestis edukalt uut võrgutehnoloogiat, mis võimaldab esmakordselt kolme edastussageduse ühendamist ja tulevikus kuni 450 megabitist allalaadimiskiirust. Sel nädalal avatakse juba ka esimesed kolme sagedust kombineerivad tugijaamad.

Tele2 Eesti juhi Argo Virkebau sõnul käivitab ettevõtte esimesed ühendatud võimsusega tugijaamad Põhja-Eestis juba sel nädalal ning jätkab sellega Eesti suuremates linnades järkjärgult järgmise aasta esimeses kvartalis.

Virkebau sõnul kasutas Tele2 Eestis seni kahte sagedust ühendavat LTE+ tehnoloogiat, mis on piltlikult öeldes kaherealine kiirtee. “Uus LTE++ tehnoloogia ühendab aga juba kolm sagedust, mis annab ühe sõidurea juurde, tõstab keskmist kiirust ning vähendab olemasoleval kahel sõidureal koormust,” rääkis Virkebau.

Testimiseks kasutati ribalaiust 50 MHz, mis võimaldab saavutada maksimaalselt 375 Mbps suurust allalaadimiskiirust. Tele2 testjaamas ulatus mobiilse interneti kiirus korduvate testide tulemusena stabiilselt vähemalt 350 megabitini sekundis. Tulevikus on sama tehnoloogia abil erinevaid sageduste kombinatsioone kasutades võimalik saavutada veelgi suuremaid kiirusi kuni 450 Mbps-ni välja.

Tele2 ühendab Baltimaade kiireima võrgu tekitamiseks 800 MHz, 1800 MHz ja 2100 MHz sagedused. “Erinevalt konkurentidest kasutame Eestis tavapärase 2600 MHz asemel ainsana madalamat, 2100 MHz sagedust, mis tagab lisaks 30 protsenti parema leviala ning seda ka siseruumides,” ütles Virkebau.

Uue võrgu eeliseid saab nautida vaid nutitelefonidega, mis uut LTE++ tehnoloogiat toetavad. Üheks  selliseks on Samsung Galaxy S6 Edge Plus mudel, mis võib maksimaalse interneti kiiruse saavutamiseks vajada tarkvarauuendust. Ka teistelt telefonitootjatelt on aasta lõpuks vastavat tarkvaraarendust oodata.

Allikas: Tele2 Eesti

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Arvustus: Apple iPhone 6S

Eelmine lugu

Arvustus: LG G4 nutitelefon

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised