Connect with us

Apple

Arvustus: Apple iPhone 6S

Avaldatud:

Väliselt vaadeldes pole kerge vahet teha, kumb on Iphone 6 ning kumb 6S, sest nagu Apple’il on tavaks saanud, on põhimudelist järgneval S-mudelil vaid väga vähesed uuendused ja välimus on praktiliselt jäetud muutmata.

Välimuselt saab uut telefoni vanast eristada ainult tänu uuele pisikesele S-tähele telefoni taga. Samuti ühe lisandunud värvitooni poolest, milleks on roosa. Tehnilisi andmeid vaadates võib märgata, et uus seade on 0,2 mm paksem eelmisest ning kaalub 10 grammi rohkem. Lisandunud kaal on ilmselt tingitud uuest 7000-seeria alumiiniumist, mis peaks muutma võimatuks telefoni paindumise nii taskus ja ka kätega väänates.

Apple iPhone 6S nutitelefon kiip (1 of 15)

Uuendused peituvad põhiliselt telefoni sisemuses.

Esimeseks neist on Touch ID ehk sõrmejäljelugeja iPhone’i kodunupu sees. See oli ka eelmisel mudelil, kuid uuega saab telefoni ekraaniluku eemaldatud enne, kui jõuate isegi ekraanil olevaid teavitusi näha.

Teiseks on telefoni jõudlus parem, sest kasutusel on uus A9 protsessor, pisut uuem graafikakiip ning lisatud on üks gigabait muutmälu.

Kolmandaks on telefonil 3D Touch. Nime poolest üsna keeruline tehnoloogia on varastanud osa telefoni õhukesest kestast ja suuremast akust. 3D Touch on enda olemuselt õhuke ekraani lisaosa, mis saab aru sellest, kui tugevalt ekraanile vajutada. Sellega on võimalik näiteks Instagrami piltide puhul ekraanile nõrgema vajutusega näha pildi väikest eelvaadet ning kui tugevamalt vajutada, siis näeb pilti koos kommentaaridega tavavaates.

Viimaseks uuenduseks on kaamera. Varasemalt on Apple’i nutitelefonidel olnud vaid 8.megapiksline kaamera, kuid uuel on megapiksleid 12. Igapäevases kasutuses pole tegelikult pildi jaoks megapikslid nii olulised, aga tänu lisandunud 4-le megapikslile suudab telefoni kaamera jäädvustada imetlusväärseid 4K resolutsiooniga videoklippe.

Apple iPhone 6S nutitelefon kiip (3 of 15)

Kui teha väike peatus kaamerarakenduse juures, siis võib mainida, et rakendus on endiselt väga lihtne ja manuaalseadistusi sealt ei leia. Aegluubis videot teeb see endiselt 240 kaadrit sekundis.

Üheks uuenduseks kaamera tarkvara poolelt on Live Photos rakendus, millega saab näha pilte lühikiese n-ö videona. Selleks salvestatakse automaatselt mõned kaadrid enne ja pärast pildi tegemist. Hiljem pannakse need telefoniekraanil natukeseks liikuma ja elama.

Apple iPhone 6S nutitelefon kiip (6 of 15)

Kindlasti tahan tunnustada iPhone’i lisaomadusi, mida enamasti Androidikatel pole. Nende hulgast on suurimaks plussiks Lightning ja helivaigistusnupp. Lightning pesaga käib telefoni laadimine ja arvutiga ühendamine. Erinevalt tavalisele MicroUSB-le saab Lighning kaablit ühendada telefoniga mõlemat pidi. Samamoodi saab teha USB C-tüüpi kaabliga, mida saab kasutada vaid käputäie uusimate mudelitega.

Teiseks plussiks on eraldi välja toodud helinupp. Kui tahta kiirelt Androidil panna telefon hääletuks, siis tuleb vajutada palju kordi helinuppu või kolada menüüdes, aga iPhone’il saab seda teha ühe nupulevajutusega, isegi siis kui telefon on lukus.

Apple’i uusim iPhone on endiselt kulukas, kvaliteetne, äge ja moes, kuid juhul kui Sul on eelmine iPhone 6 juba püksitaskus olemas, siis pole mõtet poodi tormata ja maksta üle 700 euro, sest mingeid kardinaalseid muudatusi telefonis pole. Uut iPhone 6S’i tasub osta tõelistel Apple’i fännidel või nendel, kes tahavad oma olemasoleva vanema iPhone  välja vahetada, sest siis oleks erinevus nende mudelite vahel palju märgatavam.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple kaalub MagSafe-USB adapteri valmistamist

Avaldatud:

Erinevad üleminekud/adapterid on uute MacBook Pro ja MacBooki kasutajate kurb reaalsus. Kuna kõikide pesade (välja arvatud USB-C ja kõrvaklapipesa) eemaldamine viis endaga kaasa ka mugava MagSafe pesa ja laadija, mis ühenduvad magneetilist – seetõttu on kaablit väga mugav arvutiga ühendada ja pärast lahti saada ilma arvutit kahjustamata. Apple tundub töötavat uue väikse adapteri kallal, mille saab pista arvuti USB-C pessa ning selle külge saab kinnitada tavalise MagSafe laadimiskaabli.

Tegu on hetkel vaid Apple’i uue patendiga, kuigi tundub võimalik, et selline adapter tehakse valmis ka päriselt, arvestades kasutajate pahameelt MagSafe’i puudumise osas. Kui Apple ka sellist adapterit müügile ei too, siis muretseda pole vaja, kuna mitmed teised lisatarvikutele spetsialiseerunud tootjad on juba müügile toonud samasugused adapterid.

Selline näeks lahendus välja.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: