Põhjalikud arvustused

Arvustus: LG G4 nutitelefon

0

Kas teie olete kunagi unistanud nutitelefonist, mis oleks kiire, millel oleks väga hea ekraan, tippklassi kaamera ja pealekauba hea välimus? Selliseid telefone on muidugi olemas, aga nende suureks miinuseks on üle 700 eurone hind. See telefon, millest täna juttu teen, maksab kliendihinnaga kõigest 499 eurot. Algselt maksis täna arvustatav LG G4 nime kandev nutitelefon samuti üle 700 euro, aga ostjate rõõmuks on selle hind poole aastaga kukkunud nagu kivi.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

Näitajad:

  • Mõõtmed: 148.9 x 76.1 x 6.3 – 9.8 mm
  • Kaal: 155 grammi
  • Protsessor: Quad-core 1.44 GHz Cortex-A53 & dual-core 1.82 GHz Cortex-A57
  • 32 GB sisemälu ja 3GB muutmälu
  • 16 MP tagakaamera ja 8MP esikaamera
  • 3000 mAh aku
  • 5.5-tolline 2560x1440p IPS ekraan
  • Operatsioonisüsteem: Android OS, v5.1 Lollipop
  • Osta saab:
  • www.tele2.ee
  • Lisainfot saab:
  • www.lg.com/ee
[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

Välimus & kasutamine

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (5 of 12)

Telefoni ülevaatust alustame tagant. Siin hakkab esimesena silma ilus tagakaas, mis on ehtsast nahast ja näeb välja suurepärane. Nahast tagusega versioone on saadaval Eestis isegi kolmes värvitoonis: must, punane ja pruun. Üleval ääres, nagu tavaks saanud, asub telefoni kaamera, mis füüsiliselt pole väike, aga õnneks see ei ulatu telefoni kerest välja. Kaamera kõrvalt leiame välklambi ning pisikese “must täpi”, mille ametlik nimi on laserautofookuse sensor. All nurgas on pisike kõlar. Kaks ühendusliidest, milleks on MicroUSB pesa ja 3,5mm kõrvaklapipesa, asuvad telefoni all. Seadme äärtel nuppe ei ole. Kasutajaid, kes pole varem LG G3 nüüd G4 nutitelefoniga kokku puutunud, ajab segadusse see, et telefonilt ei saa esmavaatlusel leida sisselülitusnuppu ja helitugevuse reguleerimise nuppe. Kuna telefoni külgedele need nupud lihtsalt ei mahuks, siis on need paigutatud kaamera alla. Keskmine on lukustusnupp/sisselülitusnupp ning selle üleval ja all olevate nuppudega saab reguleerida helitugevust. Algul võib tunduda väga veider otsida põhinuppe telefoni tagant, aga juba pärast paaritunnist kasutamist harjusin sellega ära.

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (11 of 12)

Kui vaadata telefoni küljelt, siis on näha vähesel määral kumerat keskosa, aga midagi niivõrd nõgusat see pole nagu on LG G Flex seeria telefonide ekraanid. Kui telefon on natuke kumer, siis üllatusena on seda mugavam käes hoida, sest sõrm saab paremini toetuda seadme tagusele.

Foto: tootja

Foto: tootja

Samuti on müüt see, et nõgus seade on taskus ebamugav.  G4 telefoni paremal äärel tundub olevat võib-olla mõni pisike nupp, mis on tegelikult koht, kust saab küüne abiga tõmmates eemaldada tagakaane. Praegusel ajal on raske leida nutitelefoni, millel saaks tagumise korpuseosa eemaldada, aga see telefon on selles osas teistest mudelitest samm ees. Kaane all peitub eemaldatav 3000 mAh’line aku ning akust üleval on Micro SIM pesa ning MicroSD mälukaardipesa, mis asub eelmainitud SIM kaardi pesa peal, ilmselt selleks, et ruumi säästa.

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (10 of 12)

Varem oli Samsungi telefonidel võimalik tagakaas lahti võtta ja akut, MicroSD mälukaarti ning SIM kaarti vahetada. Teistel uutel telefonidel on see võimalus tasapisi kaduma läinud, aga LG G4 tõi selle tagasi.

Ekraan

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (6 of 12)

LG G4 nutitelefoni ekraan on 5,5 tolline. Mõne inimese jaoks on see tohutult suur, aga minu jaoks on see täiuslik, sest sellises suuruses ekraaniga saan kõige paremini kirjadele vastata ja ka videoid on hea vaadata – tahvelarvuti järgi otsene vajadus puudub. Ekraan on pildi poolest imeline. Resolutsiooniks on 2560x1440p, mis on superterav.

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (7 of 12)

Ekraanil kuvatav tekst on väga selge ja terav ka siis, kui seda lähedalt vaadata. Tavakasutaja ei pruugi vahet märgata Full HD ja QHD ekraanide vahel, aga kui vaatasin 4K videot G4 QHD ekraanil ja Sony Xperia Z5 Full HD ekraanil, siis saan väita, et 2560x1440p ekraani pilt on palju parem.

Tarkvara

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (8 of 12)

Kuna LG G4 pole kõige uuem saadaolev Android-telefon, siis on sellel peal natuke vanem Android 5.1 Lollipop, millel on erinevalt Nexus-seeria seadmetest omakorda peal LG Optimus UX 4.0 UI. See tähendab, et LG on üsnagi suurel määral tarkvara kohandanud enda nägemuse järgi. Erinevalt puhtast Androidist on muudetud rakenduste ikoonide välimust, seadistuste välimust, ülevalt alla libistatavat kiirmenüüd ning lõpuks on tootja lisanud mõned enda rakendused ja enda taustapildid. Mõnele inimesele ei pruugi LG kasutajaliides absoluutselt meeldida, aga minul midagi selle vastu ei ole. Kõik jookseb sujuvalt ja kokku jooksmisi pole veel kogenud. Tarkvaraliselt toon kindlasti välja kaks lemmikomadust. Esiteks  on Samsung Note-seeria telefonidelt “varastatud” multitasking võimalus, mis laseb üheaegselt kõrvuti kasutada kahte erinevat rakendust. Soovi korral on võimalik muuta üks akendest “lahtiseks”, et seda saaks liigutada telefoni ekraanil ringi sobivasse kohta. Tarkvaraliselt meeldis mulle LG KnockCode funktsioon, mis toimib ekraanilukuna, kus on võimalik seadistada erinevad koputused ekraani avama ilma PIN koodi või mustrit sisestamata.

Jõudlustestide tulemused:

Kaamera

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (12 of 12)

G4 telefoni kaamera on minu arvamusel parim telefonikaamera. Profitestid näitavad, et Sony Xperia Z5 nutitelefoni kaamera on parem, aga mulle tundub reaalses kasutuses G4 parem. Miks on kaamera nii hea? Esiteks on sellel ava 1.8, mis tähendab, et ka halvemates valgustingimustes on võimalik saada piisavalt hele pilt ilma ISO väärtust tõstmata, mille tagajärjel ilmub pilti tavaliselt palju digimüra. Teiseks on kaameral optiline pildistabilisaator, millega saab pimedas pikkade säriaegadega selgeid pilte, mis jääksid ilma stabilisaatorita udused.

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (9 of 12)

Kaamerarakendusel on kolm põhilist ülemprofiili. “Lihtne” tähendab, et ekraanilt on kadunud isegi päästikunupp ning pildistamiseks on vaja ekraanile vajutada. Kõige tavalisem on ülemrežiim “põhiline”, kus saab valida esikaamera ja tagakaamera vahel, saab valida pildisturežiimiks “automaatne”, “panoraam” või “Duaal” ning on võimalik lülitada sisse välklamp ja lülitada sisse taimer ning muuta pilti kuvasuhet. Minu lemmiku ülemrežiimi nimeks on “Kasutusjuhend”, mille nimi ei pea paika. “Kasutusjuhendi” all peetakse silmas täismanuaalset vaadet, kus saab põhimõtteliselt kõiki parameetreid ise muuta, nagu peegelkaameratel. Näiteks saab muuta värvitasakaalu, ISO väärtust, säriaega ning on võimalik isegi manuaalselt fokusseerida. Kõikide fotohuviliste rõõmuks on võimalik teha ka RAW formaadis fotosid, mida saab paremini järeltöötluses korrigeerida. Kuna kaamera teeb ise niivõrd häid pilte igas valgustingimuses, siis pole järeltöötlus kohustuslik. Kuna kaamera on nii kvaliteetne, siis pole midagi imestada, et see suudab teha ka UHD videot, mis on Full HD videost mitu astet kõrgemal.

Näidisfotosid vaata siit!

Aku

Foto: tootja

Foto: tootja

Minu jaoks on kõik detailid LG G4 juures tundunud suurepärased. Kahjuks ei saa ma seda aku kohta väita. Ma ei saa aru, kas lühike akukestvus on tingitud sellest, et telefoni on varem kasutatud või ongi see ka uuena nii lühike. Kui rääkida numbritest, siis minu pigem keskmise kasutusega pidas aku vastu umbes 9 tundi. Midagi eriti halba see ju pole, aga hommikul kell 7:30 kodust lahkudes ja kell 16 tagasi jõudes oli aku vahepeal saanud peaaegu täiesti tühjaks. Üldiselt oleks igaks juhuks mõistlik endaga kaasa võtta telefonilaadija või akupank, aga kuna G4 aku on vahetatav, siis pole probleemiks osta juurde lisaaku ja see panna teise taskusse.

 

Kõlarid

LG G4 nutitelefoni kõlar paikneb tagumise külje nurgas – kuigi hea koht see kõlari jaoks pole, aga selle eest teeb kõlar üsna valjut heli. Helikvaliteet tundub üsna tavaline, mitte midagi väga erilist.

 

Kokkuvõte

LG G4 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (3 of 12)

Miinuste kirjutamisel jäin kimbatusse, sest olen tehnika osas üsna kriitiline, kuid selle telefoni juures oli raske midagi väga negatiivset välja tuua. Kui üle loetleda selle telefoni kõik head omadused, siis need oleksid järgnevad: väga hea ekraan, väga hea kaamera, hea ehituskvaliteet ning hea tarkvara. LG G4 telefon on ehe näide sellest, kuidas poole aastaga on telefoni hind kukkunud. G4 on niivõrd soodne (mitte küll igaühe jaoks), et ühe kõige kallima iPhone 6S Plus’i eest saaks lausa kaks LG G4 telefoni. Minu jaoks on ainsateks miinusteks liiga lühike akukestvus ning sõrmejäljelugeja puudumine. Võib-olla plaanis tootja vaatluse all olevale telefonile lisada sõrmejäljelugeja, aga selgus et seda ei saadud piisavalt hästi tööle… Uuel LG Nexus 5X telefonil on sõrmejäljelugeja. Kokkuvõtvalt jäin telefoniga igati rahule ning väga hea hinna tõttu on üsna tõenäoline, et ostan ka endale järgmiseks justnimelt selle telefoni.

Plussid ja miinused

[tie_list type=”thumbup”]

  • Suur, selge ja terav ekraan
  • Kaamerad
  • Väljanägemine (nahk)
  • Kiirus
  • Tarkvara (mulle meeldib, aga igaühele ei pruugi meeldida)
  • Võimalus akut ja mälukaarti vahetada

[/tie_list]

[tie_list type=”thumbdown”]

  • Akukestvus on liiga lühike
  • Sõrmejäljelugeja puudumine
  • Telefon on üsna õrn ning maha kukkumisel ei pruugi sellest midagi töötavat järgi jääda

[/tie_list]

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Tele2 tõstab Eestis mobiilse interneti kiiruse Baltikumi rekordkõrgustesse

Eelmine lugu

Helitehnika areng: monofoonilisest raadiost 360 kraadi ulatuses leviva helini

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: