Connect with us

Telia

Telia panustab uue TV-versiooni arendamisse

Avaldatud:

Telia suunab oma teleteenuste arendamisel fookuse uuemale TV versioonile, et pakkuda klientidele kõiki tänapäevaseid võimalusi ja lahendusi.

Telia teleteenuseid kasutab täna üle 175 000 kliendi ning alates 2013. aastast on ettevõttel paralleelselt kasutusel kaks TV versiooni: vanem ja uuem (lisandus 2013).
Samas on uus TV platvorm vähem kui kolme aastaga osutunud sedavõrd populaarseks, et sellele on üle kolinud kaugelt rohkem kui pooled kliendid.

„Nagu oleme ka varem välja öelnud, on kahel eri platvormil põhineva TV teenuse üheaegne arendamine üsna ressursimahukas ning on loomulik, et kõik need uuendused, mis viiakse sisse uue versiooni kasutajatele, ei laiene vanale nutiTV-le. Seetõttu oleme seadnud fookuse just uuemale versioonile ehk Telia TV-le,“ sõnas Telia Eesti TV ja multimeedia valdkonna juht Karl Anton.

Tema sõnul seab vanema nutiTV platvormi arendamisele üha enam piire vananenud tehnoloogia, mille peale pole otstarbekas kõiki tänapäevaseid uuendusi ja lahendusi arendada.

„Loomulikult saame aru, et kui klient on juba aastaid kasutanud vana nutiTV-d, on ta sellega tuttav ning uue versiooni kasutamine võib alguses tunduda harjumatu. Samas näitab uue versiooni kasutajate tagasiside selgelt, et kord seda juba proovinud kliendid ei soovi vana versiooni juurde naasta, olles teenusega oluliselt rohkem rahul kui varem,“ märkis Anton.

Juuni alguses seisavad nutiTV vanemal versioonil ees ka muudatused: seni eraldi tellitav lisateenus KordusTV hakkab senise 2 euro asemel maksma 0 eurot kuus. Sellega koos toimub vana nutiTV hinna ühtlustamine uue versiooni omaga, mis teeb edaspidi TV põhipaketi hinnaks 5 eurot kuus. Kõikide nutiTV-d sisaldavate vanemate lahendusteenuste (Erakliendilahendus, Kodulahendus, Stardipakett, Korrusmajalahendus) kuutasu tõuseb 2€ võrra.

Vanemat nutiTV versiooni puudutavad hinnakirja muudatused jõustuvad 01.06.2016. Täpsem informatsioon hinnakirja muudatuste ja kliendi õiguste kohta seoses hinnakirja muutmisega on kättesaadav SIIN.

Ühtlasi kutsub Telia kõiki vana TV versiooni kliente kasutama uut Telia TV-d, mis on kiirem, kaasaegsem ja pakub sama raha eest rikkalikumat meelelahutust. Nii sisaldab Telia TV põhipaketi 5 euro suurune kuutasu (pakkumine ainult Telias):

-26 populaarsemat telekanalit
-moodsat ja kergesti kasutatavat Telekava
-tasuta Filmiriiulit, kus on esindatud eri žanriga filmid ja sarjad. Filmiriiul täieneb igal nädalal ning selle valikusse kuulub sadu teoseid
– FOXPlay keskkonda, kus saab nii episoodide kui hooaegade kaupa järelvaadata populaarseid sarju nagu Troonide mäng, Wayward Pines, Lucifer, Elavad surnud jt.

Eelnevale lisaks on võimalik juurde tellida 130 kanalile laienev Salvestuse teenus, mahukas Lisakanalite pakett ning Lastenurk, mis sisaldab telekanaleid, multikaid, filme ja saateid eri vanuses lastele. Filmisõprade käsutuses on igal nädalal täienev Videolaenutus, kus näha ka mitmed hiljutised Eesti hittfilmid.

Karl Antoni sõnul on juba kord nii, et vana tehnoloogia ei suuda ühel hetkel pakkuda kõiki neid võimalusi, mis on vajalikud moodsate teenuste arenguga sammu pidamiseks.

„Loomulikult jäävad ka vana nutiTV kasutajatele kõik nende harjumuspärased võimalused ja teenused avatuks, kuid hakkame liikuma selle suunas, et ühel hetkel vana ja tehnoloogiliselt aegunud versioon väärikalt pensionile saata,“ lisas Anton.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Telia pakub nüüd Euroopa Liidus rändlemist Eesti hinnaga

Avaldatud:

Telia tutvustas täna, 20. aprillil uusi mobiilsidepakette, mis võimaldavad kasutada kogu Euroopa Liidus rändlusteenust koduturu hindadega.

Esimesena Eestis on Telia era- ja äriklientidel võimalik kogu Euroopa Liidus (EL) kasutada rändlusteenust sama soodsalt kui koduturul. See tähendab, et kliendid saavad helistada, saata sõnumeid ja kasutada mobiilset internetti EL-is samade hindadega nagu Eestis.

Erakliendi poolelt tõi Telia turule uued Mobiilse Elu paketid, mis sisaldavad varasemaga võrreldes kuni kolmandiku võrra rohkem mobiilse interneti mahtu. Samal ajal odavneb uutes pakettides sisalduva gigabaidi (GB) hind.

Uus Mobiilse Elu portfell sisaldab 8 erineva andmesidemahuga paketti. Iga pakett sisaldab internetimahtu, mida saab koduse hinnaga kasutada lisaks Eestile kõikjal Euroopa Liidus. Lisaks uuenevad kõnepaketid, kuhu lisandub olulisel määral kõneminuteid ja SMS-e, mida saab samuti kodustel tingimustel kasutada kogu EL-is. Täpsema ülevaate uutest Mobiilse Elu pakettidest saab siit.

Värskenduse teeb läbi ka Telia äriklientidele mõeldud portfell, mis kannab nüüdsest nime Mobiilne Äri. Sarnaselt Mobiilse Eluga kasvab ka Mobiilse Äri pakettides sisalduv mobiilse interneti maht ning langeb pakettides sisalduva gigabaidi hind. Uute Mobiilse Äri pakettidega saab tutvuda siin.

Nii era- kui ärikliendid saavad endale sobivaima teenusportfelli kokku panna endiselt  lihtsal meetodil: klient valib ise, millises mahus kõnesid, sõnumeid ja internetti soovib ta ühes kuus kasutada ning koostab sellele vastavalt endale sobiva mobiilsideteenuse paketi. Lisaks saavad Mobiilse Elu ja Mobiilse Äri kliendid ühte gruppi lisada kuni 5 erinevat nutiseadet ja/või kasutajat, kelle vahel saab enda poolt valitud mobiilse interneti mahtu jagada.

Need Telia kliendid, kes ei soovi soodsatel kodustel tingimustel EL-is rändlusteenust kasutada, saavad jätkata oma seniste pakettide kasutamist.

Juuni keskel jõustub Euroopa Komisjoni poolt välja töötatud EL-i rändlusregulatsioon, mis kohustab mobiilsideoperaatoreid pakkuma oma teenuseid kogu Euroopa Liidus sama soodsalt nagu koduturul.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Telia hakkas pakkuma ülikiiret 1 Gbit/s koduinternetti

Avaldatud:

Telia hakkas Eesti esimese telekomioperaatorina pakkuma alates 15. märtsist koduinterneti paketti, mille üles- ja allalaadimiskiirus küündib koguni 1 gigabitini sekundis. Koos käibemaksuga on uue paketi hind 99 eurot kuus.

Esimeses faasis muutub 1 Gbit/s kiirus kättesaadavaks umbes 40 000 kliendile, kes saavad Telia Iseteeninduses oma koduinterneti kiirust tõsta. Tulevikus laieneb 1 Gbit/s võimalus üle Eesti ligi 300 000 aadressile.

„Astume sellega suure sammu Telia ühe eesmärgi ehk gigabiti ühiskonna suunas. Soovime optilisel kaablil põhinevat Telia Tulevikuvõrku arendada ja laiendada kõikjal Eestis, kus see on vähegi majanduslikult otstarbekas. Täna jõuab Telia optiline kaabel Eestis ligi 300 000 aadressini ning see number kasvab pidevalt,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

1 Gbit/s kiiruse vajalikkust näeb Telia eelkõige suures nutiseadete koguses, mida kasutatakse samal ajal.

Telia Eesti  võrgu ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juhi Toivo Praakeli hinnangul on juba täna paljudes kodudes olukord, kus õhtuse tipptunni ajal jälgitakse HD-pilti 2-3 seadmest ning samal ajal kasutatakse veel erinevaid nutiseadmeid töö tegemiseks, mängimiseks, muusika kuulamiseks jne.

„Samuti lisandub kodudesse järjest rohkem seadmeid, mis kvaliteetse kasutuskogemuse pakkumiseks vajavad järjest paremat internetiühendust. Klientidele tuntuimaks on näiteks 4K või 8K sisu, kuid lähiajal on kindlasti lisandumas ka virtuaalreaalsusel põhinevaid lahendusi. Viimase puhul on hea kasutuskogemuse saamiseks vajalik ka kiire üleslaadimisekiirus, mida suudame optilisel võrgul tagada,“ lisas Praakel.

Telia ei keskendu lähiaastatel vaid optilisel kaablil põhineva Tulevikuvõrgu arendamisele, vaid panustab ka praeguste vasetehnoloogiate uuendamisele. Üks olulisi samme on sajandivahetusest alates Telia kliente teenindanud ADSL-tehnoloogia väljavahetamine.

Aastaks 2020 on ettevõttel plaan viia tänased ADSL kliendid üle kas optilisele kaablile, vaseühendusel põhinevatele tehnoloogiatele VDSL2+ ja G.Fast või siis raadiosidel põhinevale tehnoloogiale F4G.

Lisaks eraklientidele pakub Telia tänasest 1/1 Gbit/s kiirusega internetipaketti ka äriklientidele.

 

Veebimajutus

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Eesti

Pitsa ja film – mõlemad saab tellida teleriekraanilt!

Avaldatud:

25. jaanuaril toob Telia turule uue ja unikaalse teenuse, mis võimaldab Telia TV Videolaenutusest tellida endale sobiva filmi koos suure pitsaga.

„Et mõnusa filmiõhtu juurde sobib suurepäraselt ka soe ja mahlane pitsa, otsustasime need kaks asja kokku panna ja oma klientidele mugavalt teleekraanilt tellitavaks muuta. Selleks loodi Telia TV Videolaenutuse menüüsse valikuvariant „Pizzafilm“, mille alt saab endale valida sobiva filmi koos pitsaga, mille kuller tellijale koju toob,“ selgitas Telia TV valdkonna turundusjuht Maarit Mäeveer.

Kuna tegu on teenuse pilootprojektiga, saavad Pizzafilmi teenust esialgu kasutada Tallinna elanikud. Kõigile klientidele, kes saavad hakata teenust kasutama, ilmub Telia TV menüüsse vastav valikuvariant.

Telia uue teenuse koostööpartner on New York Pizza, kes hakkab filmipitsasid valmistama ja klientidele koju toimetama. Ettevõtmise teine partner on Postpal, kelle loodud äpi vahendusel edastatakse kullerile tellimused. Sama äpi abil saab klient jälgida kui kaugel tema tellitud pitsa parajasti on.

Pizzafilmi pilootprojekti raames saavad huvilised valida 21 erineva filmi ja nelja suure ehk 40 cm diameetriga ja õhukese põhjaga pitsa vahel: Hawaii, Meat Lovers, Bacon Supremo ja Vegetarian. Suurest pitsast jagub 3-4 inimesele.

Pizzafilmi tellimusi saab Telia TV keskkonnas teha iga päev vahemikus kell 11:00-22:00 ning pitsa jõuab kliendini orienteeruvalt ühe jooksul peale Videolaenutuses tehtud tellimust. Pizzafilmi hind on 18 eurot, mille maksumus kajastub kliendi järgmise kuu Telia arvel.

Maarit Mäeveeri sõnul on pilootprojekti esmane eesmärk testida seda kui suur on klientide huvi teenuse vastu ning kui sujuvalt töötab tellimuste esitamine ja täitmine. „Kui ühes tunnis laekub väga suur hulk tellimusi, antakse TV ekraanil teada, et tellimuste piir on ületatud ja uusi tellimusi saab esitada uues tunnis.“

Pizzafilmi pilootprojekt kestab kuni 15. veebruarini, ehk teenust saab mugavalt kasutada ka sõbrapäeval.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: