EestiUudised

Uued nutitelefonide mudelid tegid aasta rekordmüügi

0

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi järgi kulutasid eestlased eelmisel kuul nutitelefonidele selle aasta rekordsumma – 8,8 miljonit eurot.

GfK andmetel tõusis oktoobris nutitelefonide ostuks kulutatud summa võrreldes eelneva kuuga ligi 1,2 miljoni võrra, samas ostetud telefonide koguarv vähenes veidi.

Statistika kohaselt eelistati eelmisel kuul varasemast kolmest kuust märgatavalt sagedamini 4,5–5 tollise ekraaniga telefone, mis moodustasid 47% müüdud nutitelefonidest. Samuti kerkis kõikide oktoobris jaeturul müüdud nutitelefonide keskmine kättesaamishind* võrreldes eelmise kuuga 20 protsenti, ulatudes 336 euroni.

Veel näitab GfK analüüs, et kõikide oktoobris jaeturul müüdud mobiiltelefonide seas on märgatavalt tõusnud 64 gigabaidise mäluga telefonide populaarsus.

„Need näitajad viitavad, et oktoobris kasvas märgatavalt just kallima hinnaklassi nutitelefonide ostmine – siin võib otsida seost tuntud telefonitootja uue kultusmudeli turule jõudmisega Eestis, mis on tekitanud tõelise sensatsiooni juba esimesel müügikuul,“ ütles Tele2 Eesti müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

„Eesti telefonimüügitrendid sarnanevad aina enam Põhjamaade omadega. Rootsis tõusis Apple suurima rahalise turuosaga telefonitootjaks juba 4-5 aastat tagasi ning on püsinud sel positsioonil viimased aastad,“ ütles Seema.

GfK statistika kohaselt olid oktoobris müüdud mobiiltelefonidest 77% nuti- ning 23% nuputelefonid. Rahaliselt moodustasid nutitelefonid aga 96 protsenti kogu Eesti jaeturul müüdud mobiilidest.

Kokku müüdi Eestis eelmisel kuul mobiiltelefone 9,2 miljoni euro väärtuses, mis on 2 miljoni võrra rohkem kui mullu oktoobris.

*Kättesaamishind ei arvesta järelmaksu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Helitehnika areng: monofoonilisest raadiost 360 kraadi ulatuses leviva helini

Eelmine lugu

Teadusuuring analüüsib teleekraani kvaliteedi mõju inimese vaatajakogemusele

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Eesti