Uudised

Vahetatavate objektiividega 4K kaamera E1

0

Kes meist tänapäeval ei teaks veebisaiti Kickstarter? Seal saavad inimesed enda projektide elluviimiseks annetusi koguda. Sealt võib leida näiteks projekte, kus keegi soovib hakata tootma näiteks raamatuid, filme või tehnikavidinaid ning nende tootmiseks on vaja rahalist toetust. Lisaks sellele, et seal saab projekte valitud summaga toetada, on tihti välja pandud ka “kingitused”, mis saavad endale kindla summaga toetanud inimesed.

Juba mõnda aega on Kicstarteris raha kogunud projekt, mille eesmärgiks on hakata tootma 4K vidoslvestusega  kaameraid, mille nimeks on E1 kaamera. Mis selles kaameras siis erilist on? Esiteks muidugi E1 kaamera suurus. E1 kaamera on niivõrd väike, et see mahub peaaegu taskusse ära (kaal akuga 200grammi) ning sealjuures on see valmistatud tugevast magneesiumsulamist. Kaamerale sobivad Panasonicu või Olympuse MFT objektiivid. Nii on seda kaamerat mugav kasutada igas olukorras, sest objektiivide valik on võrdlemisi lai.

Lisaks kaamera suurusele on väga muljetavaldavad selle tehnilised näitajad.

Esiteks on üsna hea selle väikese kaamera aku. Sellega saab 4K videot salvestada ühe aku pealt umbes 45 minutit, aga kui kaamera WIFI ei ole sisse lülitatud, siis lausa 80 minutit.

Kui 4K vidost juba juttu oli, siis tuleks kindlasti rääkida ka pildisensorist, sest ka see on muljetavaldav nii väikese kaamera kohta. E1 kaameraga saab salvestada õiget 4K (4096x2160p) videot 24 kaadrit, UHD videot kuni 30 k/s ning tavalist FULL HD videot kuni 60 k/s. Sensori ees on mitu 3D filtrit, mis vähendavad pildi udusust ning üldist digimüra pildis. Tänu nendele filtritele on võimalik ka 6400 ISO tundlikkusega saavutada kasutatav videomaterjal. Maksimaane ISO väärtus on lausa 102,400.

Üks asi, mida tuleks meeles pidada on see, et kaamera salvestusallikaks saab olla ainult MicroSD mälukaart (max maht 128GB), sest kaamerasse suurema suurusega kaarti pole võimalik ära mahutada.

Üheks miinuseks selle kaamera juures esmavaatlusel on selle ekraan, mille resultsiooniks on vaid 320×240 pikslit.

E1 kaamera sobib kõige paremini droonilennutajatele kuna see on väike ning kerge, aga võimekas. Kaamera võimalikult väike kaal on droonilennutajatele oluline, sest kergema kaameraga saab pikendada lennuaega.

Teisalt sobib see hästi ka reisivale inimesele selle suuruse töttu. Kaamera mahub hästi kotti ära ning objektiive saab vahetada, et saavutada maksimaalne mugavus.

Projektiga koguti vajaminevad 42,000 dollarit üsna kiiresti ning praegu on kogutud juba üle kolmesaja tuhande dollari.

E1 kaamera hind saab olema 699 dollarit.

Tootefotod:

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Uus kahtlase välimusega Tesla elektriauto automaatlaadija

Eelmine lugu

Inteli profitaseme Xeon protsessorid tulevad sülearvutitele

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised