Connect with us

Uudised

Vahetatavate objektiividega 4K kaamera E1

Avaldatud:

Kes meist tänapäeval ei teaks veebisaiti Kickstarter? Seal saavad inimesed enda projektide elluviimiseks annetusi koguda. Sealt võib leida näiteks projekte, kus keegi soovib hakata tootma näiteks raamatuid, filme või tehnikavidinaid ning nende tootmiseks on vaja rahalist toetust. Lisaks sellele, et seal saab projekte valitud summaga toetada, on tihti välja pandud ka “kingitused”, mis saavad endale kindla summaga toetanud inimesed.

Juba mõnda aega on Kicstarteris raha kogunud projekt, mille eesmärgiks on hakata tootma 4K vidoslvestusega  kaameraid, mille nimeks on E1 kaamera. Mis selles kaameras siis erilist on? Esiteks muidugi E1 kaamera suurus. E1 kaamera on niivõrd väike, et see mahub peaaegu taskusse ära (kaal akuga 200grammi) ning sealjuures on see valmistatud tugevast magneesiumsulamist. Kaamerale sobivad Panasonicu või Olympuse MFT objektiivid. Nii on seda kaamerat mugav kasutada igas olukorras, sest objektiivide valik on võrdlemisi lai.

Lisaks kaamera suurusele on väga muljetavaldavad selle tehnilised näitajad.

Esiteks on üsna hea selle väikese kaamera aku. Sellega saab 4K videot salvestada ühe aku pealt umbes 45 minutit, aga kui kaamera WIFI ei ole sisse lülitatud, siis lausa 80 minutit.

Kui 4K vidost juba juttu oli, siis tuleks kindlasti rääkida ka pildisensorist, sest ka see on muljetavaldav nii väikese kaamera kohta. E1 kaameraga saab salvestada õiget 4K (4096x2160p) videot 24 kaadrit, UHD videot kuni 30 k/s ning tavalist FULL HD videot kuni 60 k/s. Sensori ees on mitu 3D filtrit, mis vähendavad pildi udusust ning üldist digimüra pildis. Tänu nendele filtritele on võimalik ka 6400 ISO tundlikkusega saavutada kasutatav videomaterjal. Maksimaane ISO väärtus on lausa 102,400.

Üks asi, mida tuleks meeles pidada on see, et kaamera salvestusallikaks saab olla ainult MicroSD mälukaart (max maht 128GB), sest kaamerasse suurema suurusega kaarti pole võimalik ära mahutada.

Üheks miinuseks selle kaamera juures esmavaatlusel on selle ekraan, mille resultsiooniks on vaid 320×240 pikslit.

E1 kaamera sobib kõige paremini droonilennutajatele kuna see on väike ning kerge, aga võimekas. Kaamera võimalikult väike kaal on droonilennutajatele oluline, sest kergema kaameraga saab pikendada lennuaega.

Teisalt sobib see hästi ka reisivale inimesele selle suuruse töttu. Kaamera mahub hästi kotti ära ning objektiive saab vahetada, et saavutada maksimaalne mugavus.

Projektiga koguti vajaminevad 42,000 dollarit üsna kiiresti ning praegu on kogutud juba üle kolmesaja tuhande dollari.

E1 kaamera hind saab olema 699 dollarit.

Tootefotod:

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2012. Foto: Gunnar Wrobel / CC

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

  • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
  • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
  • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
  • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: