Arvamusampsud

AOC Q2781PQ arvamusamps

0

Kui vaadata elektroonikakauplustes kuvarivalikut, siis tahes-tahtmata hakkavad silma ennast turule sisse söönud tootjad, kellel on portfellis palju teisigi tootegruppe. Nendeks on  näiteks Dell, HP, Samsung, LG ja teised.

Öeldakse, et kui keegi väidab end oskavat kõike, siis ei oska ta tegelikult midagi. Ilmselt mõeldi selle sama lause peale, kui loodi Admiral, täna tuntud kui Admiral Overseas Corporation ehk rahvakeeles AOC.

Korralike paneelide valmistamine oli tootjal käpas, edasi oli vaja vaid leida stiilne disain, et inimesed toodangut ka osta ja kasutada tahaks.

Q2781PQ on hea näide stiilist ja kvaliteedist, mis tuleb kätte konkureeriva hinnaga. Kas kuvarit saab selle raha eest piisavalt?

Alustada võib niinimetatud raamitust ekraanist, mis on ilus, ruumisäästlik ja võiks eeldada, et tänu sellele saab hästi ka mitu monitori kõrvuti panna. Tuhkagi! Teadmatul põhjusel VESA-kinnitust pole, seega seinakinnitust ega muud jalga kasutada ei saa. Isegi kui need lihtsalt kõrvuti asetada, poleks tulemus ilus, sest monitori jalast on justkui tükk välja lõigatud ja kuidagi sümmeetriline see pole. Kes nimetab seda disainiks, kes millekski muuks.

Kuvarist rääkides ei saa rääkimata jätta numbritest: resolutsioon on 2560*1440 – täiesti piisav 27” ekraani juures kõrvuti mitmete programmide jooksutamiseks. Värskendussagedus on 60Hz ja kiirus 4ms, mis tähendab lihtsas keeles, et igapäevatöö saab sujuvalt tehtud ja kui aega jääb üle, kannatab ka mängida (kuigi ideaalne see selleks otstarbeks pole). Juba tehasest tuleb see täpselt kalibreeritult – vaadata ja töötada on suurepärane.

Sisseehitatud doki-funktsionaalsust läbi USB-C ei ole – see tähendab, et ühendamiseks peab kasutama kas HDMI 1.4 (2tk), DisplayPort 1.2 või VGA pesa. Olemas on ka üks heliväljund.

Kas osta või mitte osta?

AOC on valmis teinud ja müüki paisanud kuvari, mis töötab. Punkt. Disain on selle kuvari suurimaks miinuseks. Hinnavaatluses algab selle kuvari hind 314 euro juurest, mis ei ole ergonoomilisematest alternatiividest (näiteks HP EliteDisplay E273q või Lenovo ThinkVision P27H) märkimisväärselt soodsam.

Kellele pole sisseehitatud dokk ega kallutamis-, pööramis- ega tõstmisfunktsioonid olulised ja kes soovib suurepärase paneeliga stiilset monitori näiteks lauaarvutile, sobib Q2781PQ kenasti.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Sony Xperia XZ3 – First World Problems

Eelmine lugu

HP E243d – monitor nagu orkester

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: