Põhjalikud arvustused

HP E243d – monitor nagu orkester

0

Sülearvuti on rännumees – tihti liikumises, harva paigal. Dokkimisseade on sülearvuti pesapaik. Koht, kuhu tulla ja koht, kus olla. Pesa ei kanta kaasas. Nii ka dokki – see istutatakse lauale ja sinna ta jääb. Aga on veel asju, mis laualt ei liigu. Näiteks monitor. Miks mitte siis need kaks ühendada?

HP on otsustanud doki ja monitori laulatada ja tulemuseks on HP
EliteDisplay E243d Docking Monitor.

E243d front-side, pop-up webcam

EliteDisplay E243d Docking Monitor

E243d dokkimismonitor lubab sülearvutist üheainsa kaabliga pildi välisele ekraanile (või kahele), sülearvutit ennast laadida ja ühenduda LAN-kohtvõrku. Samast kaablist liigub sülearvutisse monitori veebikaamera ja nelja USB pesa andmevoog.

Arvutiekraani vahivad paljud meist päevast päeva, aga harva huvitume sellest, mis on ekraani sees või ekraani taga. Mängur jälgib paneeli reageerimiskiirust, fototöötlejat vaimustab värvide loomutruudus, kontoritöötaja tervis tänab värelusevaba ja silmasõbralikku ekraani.

E243d-ga silmitsi seistes ei olegi temas midagi väga eriskummalist: vastu vaatab hinnatud HP EliteDisplay E243 äravahetamiseni sarnane kaksikvend
– õhukeste ääriste, peene jala ja soliidselt halli viimistlusega 24-tolline Full HD monitor.

250 cd/m2 heledus, 94% sRGB värviruum, laiade vaatenurkade ja värelusevaba Low Blue Light IPS paneel ning reguleeritav tugijalg asetavad selle äriklassi monitoride paremikku.

Aga kui piiluda kuvari taha, on E243d-l sisendeid-väljundeid hoopis hulgim. Dokkimisseadme ülesanne on sülearvuti piiratud liidestusvõimalusi ju laiendada.

E243d inputs and outputs

Liidesed peidetud tagaküljele

Tänapäeva õhukesele sülearvutile on kaalule ja mõõtmetele ohvriks tuues alles jäänud vaid kõige hädavajalikumad pordid. Vähe sellest, et videoväljunditest on kunagisest VGA, DVI, HDMI, DisplayPort valikust alles jäänud heal juhul üks, on kõige õhematel isegi täissuuruses USB pesad asendunud pisikese USB Type-C liidesega.

USB Type-C on ütlemata universaalne, võimaldades lisaks kiirele andmeedastusele saata ka kõrglahutusega videosignaali ja isegi sülearvutit laadida. Seega on just USB Type-C uuematel sülearvutitel asendanud varasema videoväljundite valiku ja isegi laadimispistiku.

Sülearvuti dokkimisjaamadel on liideste hulk üsna lai, sest ühilduma peab kõikvõimalike monitoride ja lisaseadmetega. Seega võib dokil olla nii DisplayPort, mini-DisplayPort, HDMI kui ka isegi VGA väljund, sest monitoride hulgas pole ühtset standardit siiani.

E243d left-side, narrow bezels

Kitsad äärised ja matt viimistlus

Statsionaarselt töökohalt eeldatakse LAN pesa kaabliga kohtvõrku ühendumiseks. Liideste loetelu lõpetab dokil heliväljund ja vastavalt doki mõõtmetele on alles jäänud ruum reeglina USB pesade päralt.

Kuna E243d juba ise on monitor, siis videoväljundeid tarvis pole, aga kõik muu on olemas. Ka mitme monitori kasutajatele on E243d puhul mõeldud, sest jadaühendusega (DisplayPort OUT -> Displayport IN) on võimalik E243d-st pilt saata ka teise monitori.

E243d overview

E243d tutvustus

Lisaseadmete ühendamiseks on arvuti külgedel ja taga kokku 4x USB pesa, millest ühte saaks eriti puhta töölaua hoidmiseks pista juhtmevaba klaveri-hiire saatja. Kõige tähtsam aga on LAN pesa, mida ärikasutajad eelistavad veel kindlalt WiFile. LAN pesa juhib monitori sisseehitatud Realteki USB Gigabit Ethernet võrgukaart.

Monitori ülemine serv peidab endas veebikaamerat, mis kerkib klõpsates korpusest välja ja poeb peale vajutades taas peitu.

E243d pop-up webcam

Pop-up veebikaamera saab korpusesse peitu vajutada

Kusjuures pildita ei jää ka need, kelle sülearvutil USB-C tuge pole: E243d-l on vanemate sülearvutite muretuks ühendamiseks HDMI ja VGA sisend. Kellel aga ühtegi videoväljundit pole, siis lubab E243d edastada pilti isegi täiesti tavalise USB kaudu (USB-A DisplayLink).

Huvitava lisana vanematele arvutitele on E243d-l lisaks toitesisendile ka toiteväljund. Komplektis oleva HP laadimiskaabliga saab ka eelmiste generatsioonide HP sülearvuteid laadida otse monitorist.

E243d on ideaalne workplace of the future monitor, kus võid tulla tööle suvalise sülearvutiga, potsatada vabale kohale ja saad 24-tollise ekraani ees tööd hakata vihtuma. Pole vahet, mis mark või mis mudel: kui arvutil on USB-C port, saad selle muretult ühendatud.

Kui tahta norida, jääb silma, et nii võimalusterohkel monitoril puuduvad sisseehitatud kõlarid. Aga kui mõelda, et E243d on pigem kontori- kui kodukasutuseks, siis on selline valik juba hoopis arusaadavam.

E243d slim stand

E243d vasakul küljel on 2x USB 3.0 pesa ja kõrvaklapiväljund

7 ms reageerimiskiirus ja 60 Hz värskendussagedus mängureid vaevalt meelitab, aga kõrge kontrastsus (1000:1 / 5M:1) ja värvide autentsus (kaetud 94% sRGB värviruumist) teevad sellest sobiliku valiku teksti- ja (mööndustega ka) fototöötlejatele.

Viimastele leiab päris õige kindlasti HP DreamColor Z-seeria monitoride seast, mis on tehases eelkalibreeritud, 10-bit paneeli ja 100% sRGB värviruumi katvusega.

Hinnalt on E243d umbes sama kui tavaline E243 + USB-C dokk eraldi osta (ca 300€ +km), aga juhtmerägastiku vastu võitlemisel annaks eelise dokkimismonitorile.

E243d tutvustusvideo
 • Diagonaal: 23,8″
 • Resolutsioon: Full HD 1920×1080 (16:9)
 • Paneeli tüüp: IPS W-LED (matt)
 • Vaatenurgad: 178 ° / 178 °
 • Liidesed: 4x USB 3.0, 1x USB Type-C (max 65 W), 1x RJ-45 LAN, 1x HDMI 1.4, 1x VGA, 1x DisplayPort OUT 1.2, 1x 3,5 mm Audio IN, 1x 3,5 mm Audio OUT, 1x DC OUT (7,4 mm, max 90 W), 720p veebikaamera, mikrofon
 • Pakendis: E243d monitor, toiteplokk, toitekaabel, HDMI kaabel, USB Type-C kaabel, USB Type-A -> Type-B kaabel; HP DC-DC kaabel (vanemate sülearvutite laadimiseks); HP sülearvuti toitekaabli 7,4 mm -> 4,5 mm üleminek
 • Tooteinfo:
 • HP
 • Displayspecifications
 • Hind:
 • Hinnavaatlus
 • MarkIT

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

product-image

HP EliteDisplay E243d Docking Monitor

9.4

Kiitused
 • eestvaates identne mudeliga E243, seega saab multimonitori soodsamalt: E243d + E243
 • jadaühenduse (daisy-chaining) võimalus teise monitori ühendamiseks
 • laadimise võimalus ka vanematele sülearvutitele
 • matt hall viimistlus, õhuke jalg ja kitsad äärised, seega sobib stiililt igale poole
 • LAN pesa
Puudused
 • ilma kõlariteta
 • puudub DisplayPort IN (selle tõttu ei saaks ka kahte E243d jadaühenduses kasutada)
 • hinnalt võiks olla selge eelis monitori ja doki eraldi ostu ees

AOC Q2781PQ arvamusamps

Eelmine lugu

Elitebook 745 G5 – punased tikuvad äriklassi

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: