Põhjalikud arvustusedSamsung

Kui head on Samsungi uued Galaxy A3 ja A5 nutitelefonid?

0

Kõik me teame Samsungi tuntud tippklassi telefone hõlmavat S-seeriat ning skandaale tekitanud Note-seeria uusimat mudelit – seitset. Veel on Samsungil soodsad J-seeria telefonid ning keskklassi telefonide seeria, mis kannab nime “A”. Viimane neist sai hiljuti täiendust mõne nädala eest müügile jõudnud A3 ja A5 mudelite näol (veel on ka A7, mis ei ole Eestisse müügile jõudmas). A3 on väiksem, 4.7-tollise ekraaniga telefon ja A5-l on 5.2-tolline ekraan. Telefon on muidugi ka ise natuke suurem. Muus osas on telefonid väga sarnased.

Kui Sa eelmise aasta samanimeliste mudelite arvustust veel lugenud pole, siis seda saad teha siit.

Disain on suurim pluss ja suurim miinus

32419678504_1f538cae8e_k

Tagumine külg on valmistatud õhukesest klaasist

Uutel A-seeria telefonidel on uus disain, mis on loodud järgides Galaxy S7 mudelit: telefonid ei ole enam nii kandilised, nende tagumised ääred ja nurgad on oluliselt kumeramad, mistõttu on telefone veidi mugavam käes hoida. Testimises olid musta värvi mudelid, mille välimuse osas etteheiteid teha ei saa.

33221548736_7b1fcca426_h

Tulemus pärast tasku kõrguselt kukkumist

Telefonide disainijooned – kuigi klaasist esi- ja tagakülg ning metalsed ääred – tekitavad küll tunde, et telefonid kuuluvad mõnda kõrgemasse klassi, ei ole need kõige praktilisemad. Metallist ääred on väga soliidsed ja vastupidavad, ent klaasist tagumine külg tekitab kõige rohkem probleeme. Nimelt toimib see sõrmejälgede-kriimude magnetina. Isegi kui telefoni ei pane taskusse näiteks koos võtmetega, on kriimud väga kerged tekkima ja neid on hästi näha. Klaasist korpuse tõttu on telefonid ka päris libedad. Väiksema A3-ga pole see nii suur probleem, sest see mahub kindlamini kätte, kuid suurem A5 suutis kõigest kolme päevaga käest libisedes maha kukkuda. Telefoni tagune on nüüd täis suuri “ämblikke”.

Kasutajaliides sama, äpid samad

Uued Galaxy A3 ja A5 telefonid on väga kiired nii pildistamisel kui keerukate mängude jooksutamisel. See, mis aga tarkvaraliselt tore ei ole, on suur hunnik tootja poolt lisatud äppe, mida kunagi vaja ei lähe. Nagu Androidtelefonidel ikka, on terve kaustatäis Google’i äppe, millele lisaks on Samsung veel pannud terve kaustatäie Microsofti konkureerivaid äppe, näiteks OneDrive’i pilveteenus. Lisaks muidugi mõned Samsungi enda äpid. Seetõttu on 16 GB asemel sisemälu palju vähem – kõigest 10 ringis.

Kaamera

33107199942_b0e4947bf6_h

Kaamerad on väiksed, aga tublid

Mõlema telefoni kaameraid on päris tublisti uuendatud ja füüsiliselt muudetud palju väiksemaks, mis mõnikord ajab lausa naerma. A3 taga on 13-megapiksline 1.9 avaga kaamerasilm ning A5-l on sama suure avaga 16 megapiksliga kaamera. Mõlemat kaamerat kuidagi laita ei saagi, kuna automaatrežiimis teevad need suurepärase detailsusega pilte, hämaras on olukord natuke halvem, mis on ka pea igal teisel telefonil probleemiks. Kaamerate puhul on uuenduseks ka tarkvara, mis on pisut teistsuguse välimusega ja toimib teistmoodi. Näiteks esikaamera aktiveerimiseks tuleb rakenduses sõrmega tõmmata vasakule, manuaal- ja HDR-režiimide valimiseks aga paremale. Kurb on, et viimast neist ei suudetud tavalisse automaatrežiimi sisse pookida, vaid selle peab eraldi aktiveerima. HDR võimaldab teha suurema dünaamilise ulatusega pilte, näiteks vastu valgust pildistada. Video salvestamisel on maksimaalne suurus Full HD ehk 1920x1080p, 4K videot ei tee.

Mitu väga toredat boonust

33221519556_6494266732_k

USB C kaabel ja telefoni laadimispesa

Uutel A-seeria telefonidel on ka mitu uuendust, mida eelmisel generatsioonil üldse polnud. Alustada võib näiteks vee- ja tolmukindlusest (IP 68), mis on ühtlasi ka Galaxy S7 ja S7 edge mudelitel. Uuel A seerial on asendunud Micro USB uuema USB C pesaga, mis pole telefonidel suurema andmeühenduskiirusega, kuid võimaldab kaablit ühendada kahte pidi. USB C pesa pole isegi kallimal S7-l, vaid see on Note7-l mis kutsuti tagasi ja tootmine lõpetati. Õnneks on alles ka mälukaardipesa, mis kulub marjaks ära üsna väikse (~10 GB) sisemälu puhul. Huvitav on see, et suuremal A5 mudelil on SIM- ja mälukaardipesad eraldi, aga väiksemal A3-l ühise aluse peal. Väga kiiduväärne on ka kõlarite asukohta muutmine. Nüüdsest on telefonide kõlarid paremal küljel, mitte all. Tänu sellele ei saa kogemata kõlareid käega katta.

Aku alt ei vea

Lisaks paremale kaamerale on telefonid väga hea akukestvusega. Ka minu raskemapoolse kasutusega, millega saavad mitmete telefonimudelite akud tühjaks juba pärastlõunal, kestavad nii A3 kui A5 mudelite akud ilma säästmisrežiimide ja ekraani heleduse madaldamiseta hilisõhtuni ning vabalt isegi hommikuni. Enamikel juhtudel oli õhtuks akut järel umbes 60% ning ööga kadus ligi 10%, mis on väga muljetavaldav tulemus.

Kokkuvõtteks

32448418783_db645e947a_k

Kuvar.ee

[wp-review id=”21570″]

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Telia hakkas pakkuma ülikiiret 1 Gbit/s koduinternetti

Eelmine lugu

Konkurentsiamet andis loa Elisa ja Starmani ühinemiseks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: