Põhjalikud arvustused

Arvustus: HTC One A9 nutitelefon

0

Vähem kui kuu aega tagasi avalikkuse ette toodud HTC selle sügisene lipulaev One A9 jõudis loetud päevad tagasi  TehnikaPilgu testimislauale. Täna saate lugeda arvustust HTC uhiuuest telefonist.

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

Spetsifikatsioonid:

 • Android 6.0 Marshmellow operatsioonisüsteem
 • 5-tolline 1920x1080p Full HD ekraan
 • Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 protsessorid
 • 16 GB sisemälu (saadaval mudel ka 32GB-ga)
 • 2 GB muutmälu (saadaval mudel ka 3GB-ga)
 • 13 MP tagukaamera & 4MP esikaamera
 • Mõõtmed: 145.8 x 70.8 x 7.3 mm
 • Kaal: 143 grammi
 • Sõrmejäljelugeja

Osta saab:

www.elisa.ee

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

Väljanägemine

HTC One A9 välimus tehnikapilkee

Kui telefon esimest korda kätte võtta ja seda lähemalt uurida, torkab silma kaks põhilist asja. Esiteks istub telefon väga hästi kätte tänu ümaratele äärtele, mis enamasti ongi nutitelefonidel, kuigi näiteks Sony XPeria Z5 on pigem tuntud kui “kandiline telefon”, sest selle ääred ei ole kumerad. Minule istub see telefon väga hästi kätte ning tänu ümaratele äärtele saab telefoni mugavalt hoida.

Teiseks tähelepanekuks on see, et telefon näeb välja kaugemalt vaadates sama nagu Apple iPhone 6 ja 6S nutitelefonid. See on ju hea, sest iPhone’i disain meeldib kõigile. Seade on samamoodi ehitatud kvaliteetsest alumiiniumist, taga on kaks antenne eraldavat triipu ning kaamera näeb välja väga sarnane. Välimuselt eristab seda telefoni iPhone’ist külgedel olevad nupud. Selleks, et telefon poleks täpne iPhone’i koopia, on näiteks iPhone’il paremal pool olev SIM kaardi pesa ja vasakul pool olevate helinuppude kohad ära vahetatud. Samuti eristab seda seadet iPhone’ist HTC logod (pole midagi imestada) ning ka teistsugune kodunupp, millest saad allpool rohkem teada. Helinupud asuvad minu jaoks täpselt õigel kohal, sest neid saab vajutada ilma käe asendit muutmata ning need pole telefoni all paremas ääres nagu Xperia Z5-l.

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (16 of 23)

Riistvara

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (20 of 23)

HTC One A9 nutitelefoni hoiab töös Snapdragon 617 kiibistik, kus on Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A53 protsessorid ning sellele 16GB mäluga mudelil on muutmälu 2GB, aga 32GB mudelil on muutmälu 3GB. Mälukaardipessa saab sisestada kuni 200GB mahutavusega MicroSD mälukaarte. Tagukaameral on 13 megapikslit, esikaameral on megapiksleid 4. Telefoni mõõtmed on 145.8 x 70.8 x 7.3 mm ning kaal on 143 grammi. Corning Gorilla Glass 4 kaitsekihi all peitub 5-tolline ekraan, mille reolutsiooniks on 1920×1080 (Full HD).  Ekraan on resolutsioonilt ja suuruselt keskmine. Pole midagi enneolematut, aga Full HD filme saab vaadata sellel ekraanil väga hästi. Mina oleksin nii uuelt seadmelt oodanud üks aste kõrgemat 2560x1440p ekraani, aga tavakasutuses ei saa olemasoleva ekraani kohta kurta.

Tarkvara

HTC One A9 tarkvara

Tarkvaraliselt kasutab A9 uusimat Android 6.0 Marshmellow’d, mille peal on HTC Sense 7.0, mis väga palju Androidi ei muuda, aga põhiliselt on HTC muutnud lihtsalt rakenduste ikoone, lisanudGeekbench 3 HTC One A9 JPGG taustapilte ja oma rakendusi (nt BlikFeed, Zoe ja HTC spikker) ning kõige märgatavam lisa peitub menüüs, kus avaneb vaade kõikidele rakendustele. Tavaliselt oleme harjunud Androidis menüü lehekülgede vahetamiseks sõrmega tõmbama ekraanil paremale ja vasakule, aga Sense’is tuleb kerida ülevalt alla ja vastupidi.Tarkvara kokkujooksmisega seoses ei saa ma midagi kurta. Ainult paar korda, kui väga palju rakendusi lahti on olnud, siis on telefon jäänud natukeseks “mõtlema”, aga muidu toimib telefon hästi. 

Kui jooksutasin telefonil jõudlustesti Geekbench 3, siis Single-Core skooriks oli 746 ning Multi-Core tulemuseks oli 3091. Single-Core tulemus pole midagi erilist ning antud telefoni skoorist kõrgemal on näiteks 400 punktiga Samsung Glaxy Note 4 ning 2000 punktiga kõrgemal on iPhone 6S. Multi-Core testis suutis seade ületada umbes 200 punktise vahega Galaxy Note 4 telefoni, aga Samsung Galaxy S6 Edge+ telefonist sai see telefon 300 punkti vähem ning iPhone 6S’ist õnnestus HTC-l saada koguni 2000 punkti vähem.

Kaamera

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (10 of 23)

Paljud inimesed teevad enamuse oma fotodest telefonidega, sest telefonide kaamerad on läinud juba piisavalt heaks. Ütlen kohe välja, et tavakasutaja selle kaamera kvaliteedis pettuma ei pea. Tagukaamera asukohaga on tootja pannud n-ö puusse, sest kui telefon võtta pildistamiseks kätte, siis sõrmed jäävad kaamerale ette. Sarnaselt iPhone’ile ulatub kaamera telefoni kerest natuke välja.

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (8 of 23)

Tagukaamera kõrval on kahest LED valgustist koosnev välklamp, mis töötab väga hästi ning pimedas suudab see peaaegu terve toa ära valgustada.

Nagu eelnevalt öeldud, suudab kaamera teha piisavalt hea kvaliteediga fotosid. Tagukaamera teeb 13-megapikslisi fotosid avaga 2.8. Päevavalguses pole probleemiks teha ilusaid fotosid, aga pimedamas võivad pildid jääda mõnikord udused tänu pikemale säriajale. Selleks, et pildid ja videod oleksid võimalikult selged, on kaameral optiline stabilisaator. Kahjuks ei salvestagi vaatluse all olev telefon 4K videot, mis on nii uue telefoni kohta väga halb. Mulle A9 kaamerarakendus väga meeldib, sest see on väga arusaadav ja näeb hea välja. Sealt ei saa leida nii palju valikuid kui Sony Xperia Z5 kaamerarakendusest, aga kas keegi üldse neid kõiki kasutaks?

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (11 of 23)

Vaikimisi on valitud režiim “tavakaamera”, kus pole erilisi seadistamisvõimalusi peale HDR’i sisselülitamise. Järgmiseks režiimiks on “autoportree”, millega saab teha endast selfie’sid. Siin on huvitav võimalus lasta rakendusel teie nägu reaalajas meikida ja nahka pehmemaks muuta. Kolmandaks režiimiks on “panoraam”, mis laseb üsna lihtsalt teha panoraamfotosid. Järgmine režiim on “Pro”, kus saab seadistada ise särikompensatsiooni, valge tasakaalu, ISO väärtust, säriaega, fookust ning on võimalik salvestada RAW fotosid, mis oleks mõistlik, kui soovite fotosid järeltöötluses ilusamaks muuta. Eelviimaseks režiimiks on “Hyperlapse”, millega saab teha kiiresti liikuvaid time-lapse kaadreid selle vahega, et liigute ise koos telefoniga. Viimaseks režiimiks on “aegluubis video”, millega saab teha 60 k/s aegluubis videoid.

Mõned näidispildid

Kaks Hyperlapse’i näidet:

[one_half]

[/one_half][one_half_last]

[/one_half_last]

Aku

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (23 of 23)

A9 telefoni aku pole kahjuks midagi hiilgavat. Kui telefoni vähe päeva jooksul kasutada, siis on võimalik üks päev ära elada, aga kui mängida ja filme vaadata, siis juhtub tihti, et õhtuks on akut järgi vaid 10-20%.

Kodunupud

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (7 of 23)

Kas minuga on midagi juhtunud, et teen arvustusse eraldi osa ainult telefoni kodunuppudest? Ega muidu ei teekski,aga selle telefoni kodunupud on mõnevõrra erilised. Väliselt leiame seadme allääre pealt nupu, mis paistab olema kodunupp. Nii see ka on. Sellele vastu minemisel on kuulda ja tunda ainult nõrka vibratsiooni, sest tegu on puutetundliku kodunupuga. Lisaks sellele, et nupp on puutetundlik, on sellel ka sisseehitatud sõrmejäljelugeja, jällegi nagu iPhone’il. Kuna tegu on Android nutitelefoniga, siis oli HTC-l vaja kuhugi ära mahutada ka tagasi ning hetkel avatud rakenduste nupud. Minu jaoks on  arusaamatu, miks ei võiks kodu, tagasi ja avatud rakenduste nupud olla puutetundlikud ja asuda alumisel äärel sõrmejäljelugeja juures.

Sõrmejäljelugeja töötab fantastiliselt. Selle kiirus on võrreldav iPhone 6S’iga, kui mitte kiirem sellest. Kui pöialt hoida kodunupu/sõrmejäljelugeja peal, siis tunnetab telefon seda ning enne silma pilgutamist ongi telefoni ekraanilukk maas.

Kõlarid

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (19 of 23)

Kõlarite poolest on see telefon teinud allakäigu, sest eelmistel mudelitel olnud BoomSound stereokõlaritele need kõlarid järgi ei jõua. Mõned kõlaripilud asuvad täpselt seal, kuhu ma tavaliselt enda parema käe nimetissõrme toetan filmide vaatamise ajal. Nii pole võimalik sõrme tagant peaaegu üldse heli kuulda. Kahjuks ei ole kõlarid telefoni ekraani kohal, aga vähemalt telefoni ots on kõlarite jaoks parem koht kui tagakülg. Kui helitugevus keerata põhja, siis on võimalik ka teel mööda vihisevate autode kõrval kuulda telefonist tulevat heli. Helikvaliteet ei ole parim, sest madalate toonide esitamisega jääb kõlar hätta ning õiget kinoelamust (mida sai tunda varasemate One-seeria telefonidega) ma ei kogenud.

Plussid ja miinused

[tie_list type=”thumbup”]

 • Tippklassi ehituskvaliteet.
 • Piisava kvaliteediga kaamera.
 • Erinevalt iPhone’ist on sellel telefonil mälukaardipesa.
 • HTC Sense toimib endiselt hästi ning tarkvaraga probleeme ei olnud
 • Sõrmejäljelugeja toimib täiuslikult.
 • Sisselülitusnupp on kaetud krobelise pinnaga, mis muudab selle sõrme all paremini tuntavaks.
 • Seade istub väga hästi kätte.
[/tie_list]

[tie_list type=”thumbdown”]

 • Akukestvus võiks parem olla.
 • Kasutusel võiks olla uuem protsessor.
 • Kõlarid ei ole kuigi head ning asuvad ebasobiva koha peal.
 • Hind on liiga kõrge.
[/tie_list]

Kokkuvõte

HTC One A9 kokkuvõte tehnikapilkee

Kokkuvõttena saan esiteks välja tuua, et mina selle telefoniga päris rahule ei jäänud. HTC on üritanud teha väga hea disainiga, hea tarkvaraga ja korraliku kaameraga telefoni, aga teistele komponentidele pole kahjuks erilist rõhku pandud, sest protsessor on vana ning aku on otse välja öeldes nõrk. Kui seadmel oleks palju parem aku, uuem protsessor, paremad kõlarid, võib-olla ka parem kaamera, mis suudaks salvestada UHD või 4K videot ning sama hind,  siis saaks õigustada selle seadme ostmist, sest see on parima disainiga Android telefon, aga praegu, kus tegu pole sisult kuigi erilise telefoniga, siis kahjuks ma seda soovitada ei saa. Ainsad inimesed, kellele see telefon sobiks, on minu arvates vaid suurimad HTC fännid. Lugu oleks teine, kui hind oleks näiteks 400€, aga praeguse hinna juures jään oma arvamustele kindlaks.

HTC One A9 tootefoto tehnikapilk lehelt2 (3 of 23)

[taq_review]

Hinnete tähendused

Hinne 5- Toode on täiuslik ning midagi paremat annab välja mõelda.

Hinne 4- Toode on väga hea, aga natuke jääb ikkagi puudu.

Hinne 3- Toode on piisav teatud kasutajatele, aga puudujääke on mitmeid.

Hinne 2- Tootel on väga palju arenemisruumi.

Hinne 1- Tegu pole toote, vaid prügiga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Müüduimate telerite hulka mahuvad ka 55-tollise ekraaniga seadmed

Eelmine lugu

AOC uus monitor toob terava pildi väikeses korpuses

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: