Põhjalikud arvustused

Kätega juhitatava “ufodrooni” arvustus

0

Täna on vaatluse all, üks peaaegu tavaline mängudroon. Sellel on propeller ning huvitavad ja värvilised LED- valgusdioodid. Kuid, mis selle siis teistest erinevaks teeb? Nimelt ei ole sellel juhtpulti.
Droon ja akupank
Pakendis on sees 1 mängudroon, 1 akupank, 1 USB- kaabel laadimiseks ning kasutamisjuhend. Laadimine on sedavõrd lihtne, et seda võib teha ka keset metsa, kus pole stepsleid, ega ka USB- porte, kuhu droon laadima panna. Nimelt on ostuga kaasas akupank, kuhu külge on võimalik droon ühendada. Akupank nõuab 6-te AA patareid.
Pakendi sisu

Teine asi, mis selle nn ufodrooni teistest erinevaks teeb, on see, et enamus samalaadseid droone on mõeldud väljas sõitmiseks. See, aga on mõeldud ka seessõitmise jaoks. Kuid pole mingi probleem sellega väikese tuule korral õues sõita. Penoplastist ümbris on kaitseks selle eest, et propeller vastu toas olevaid asju ei sõidaks ja ennast, ning ümbritsevat katki ei teeks.
Droon
Drooni väljalülitus nupp

Lennu alustamiseks tuleb võtta kinni masina peal olevast plastikust pulgast. Kindlasti ei tohiks hoida drooni alt, kus propeller. Olles drooniga lendama asunud, tekib juba 1. probleem. Kuidas drooni peatada? Esimene võimalus on oodata, kuni aku saab tühjaks. Kuid kui on vaja masin kohe välja lülitada, siis on selleks ettenähtud nupp, mis asub akupanga küljel. Nupule vajutades, läheb umbes 6 sekundit aega, et droon täielikult seisma jääks. Selline funktsioon on seepärast, et kui parasjagu drooniga lendad, ei kukuks see otse maha. Nagu ennem öeldud, on selle küljel valgusdiood. Kokku on värve kolm- sinine, roheline ja roosakas.
Valgus 1IMG_1200 IMG_1199

Patareipesa

Nagu ennist räägitud on pakendis olemas ka akupank, mille töötamiseks on vaja 6- te AA patareid. Laadimisaeg on u 5 minutit ja lennata saab heal juhul 4-6 minutit. Halb asi selle juures on see, et patareid tuleb ise juurde osta. Kaabel, millega laadida, asub akupanga peal väikese luugi all.
Akupanga kaabel
Droon 2

Kuskil 20 eurot maksva drooni kohta, on see väga korralik. Vahetevahel tuli erinevaid vigasid sisse. Näiteks ei tõusnud see üldse õhku, vaid oli kuskil 10 cm kõrgusel maast. Kuid enamjaolt sai lennud ikka korralikult ära teha. Kätega juhtimis süsteem oli vähemalt minu jaoks väga huvitav ja hea mõte. Üheks miinuseks võib lugeda ka selle, et aku kestus on üpriski väike. Kui aku on täis laetud ning lendama asutud, siis tihtipeale sai aku tühjaks enne kui üldse lendamis tunde kätte said. Kokkuvõtteks võin öeld, et droon meeldis mulle väga, hoolimata mõningatest vigadest.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Microsofti Surface Book arvutit on põhimõtteliselt võimatu parandada

Eelmine lugu

Soome “pusletelefon” kogueb Indiegogo’s toetusi

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: