Seekord viskame pilgu peale ühele väga põnevale arvutitarvikule, mis on arvutihiir ja selle nimi on Roccat Nyth.
[divider]1[/divider]Tehnilised näitajad:
- Optiline Twin-Tech R1 lasersensor
- Sensoritundlikkus 12000 dpi
- 1000 Hz Ultrapolling andmeedastus
- 50G kiirendus
- 1ms reageerimisaeg
- USB 2.0 ühendusliides
- 18 seadistatavat klahvi
Osta saab:
[divider]2[/divider]Roccat Nyth on ettevõtte üks uusimatest toodetest, mis nägi ilmavalgust käesoleva aasta suvel. Tegemist pole tavalise arvutihiirega, sest esiteks on see palju suurema DPI tundlikkusega ning kõige olulisem on selle hiire juures selle modulaarsus, mida just igalt arvutihiirelt ei leia. Hiire modulaarsus tähendab, et vasakul pöidla alla jäävad 12 nupukest on eemaldatavad ning vahetatavad teiste nuppude vastu.
Lisaks on hiire paremal pool olev külgpaneel eemaldatav mugavate magnetitega.
Külgpaneele on ostukomplektis kaks – üks väiksem ja teine veidi suurem. Mina asendasin väiksema külgpaneeli kohe suuremaga, sest see sobib käega paremini. Kui Nyth’i kaugemalt vaadata, siis näeme hiire peal olevat rullikut, n-ö. uimeklahvi, mis liigub vasakule ja paremale, kõige ees on Easy Shift nupp ning muidugi on hiirel tavalised kaks klikiklahvi.
Kui silmad suunata toote alla, siis seal paikneb ülitäpne 12,000 DPI’ga lasersensor, millest võimsamat annab otsida ja arvatavasti pole tavainimestel nii täpset hiir nagunii vaja.
All on veel libisemispinnad ja nupp, mida UNLOCK suunast tõmmates on võimalik kõik 12 nupukest hiire küljest vabastada.
Kui vaadata hiire üldist välimust, siis märkame, et see on tumedas värvitoonis üsna tagasihoidlik, aga hiire nimi selle tagaosas ja tagumises ääres olev värviriba muudavad selle natukene rohkem märgatavaks.
Ostupakend on nagu Roccatil ikka – üsna madal.
Avades katte, saate juba poeski hiirt piiluda.
Roccat pole üldiselt selline tootja, kes pakiks hiirtega kaasa igasugust nänni, aga selle hiirega pole just koonerdatud. Karbis on lisaks hiirele ja kasutusjuhendile ka üsna korralik ja tugev karbike, kus sees saab hoiustada ühte mitte kasutuses olevat külgpaneeli ja kolme komplekti vasakule poole käivaid nupukesi.
Karbis on koht ka hiire küljes olevatele eemaldatavatele nuppudele. Karp on mugav ja tugev modulaarsete hiire osade kaasaskandmiseks, aga seal võiks olla koht ka hiire jaoks, sest pole just kõige mugavam jalutada ringi hiir ühes käes ja kohver teises käes.
Karbist võttes on hiirte küljes ümarate äärtega küljenupud, aga kaasas on ka sama suurusega, kuid teravamate äärtega nupud. Lisaks on kaasas kolm sirget paneeli, mida saab hiire küljele panna, kui pole üldse soovi/vajadust küljenuppude järele. Nuppude aukudel on igaks juhuks peal numbrid, et iga nupp läheks õigesse kohta. Kaasas on ka suuremad nupud, mis on kahe väiksema nupu suurused, aga mulle meeldivad suuremad rohkem, sest väiksemate nuppude jaoks on minu pöial liiga suur.
Kui hiir kätte võtta, on tunda, et see sobib pihku suurepäraselt. Suurema külgpaneeliga saavad parempoolsed sõrmed paremat toetust ja hiir istub kätte nagu valatult. Toode on kahjuks valmistatud plastikust. Sellise hinnaga mudelil võiks materjaliks olla metall, aga see plastik on vähemalt väga tugev ja soliidne – see on matistatud, et hiirele ei jääks sõrmejägi.
Minu kätte istub seade hästi, aga paraku on see tehtud rohkem suuremakäelistele.
Kui nuppude kasutusest rääkida, siis toon välja selle, et kõik tundub minu jaoks olevat õiges kohas. Tavaliste klikiklahvide tagasiside ja heli ei saaks paremad ollagi ja rullik on ka väga mõnus, sest see on kummeeritud pinnaga ja seda liigutades on samuti heli kuulda. See on hea, sest nii saab alati aru kui klahvile on vajutatud.
Tarkvara
Põhiline Nyth’i omadus on selle seadistamine. Internetist allalaetav Roccat Swarm tarkvara on loodud spetsiaalselt vaatluse all oleva hiire ja mõne kallima klaviatuuri seadmistamiseks. Niisama pole hiire lisanuppudega midagi teha, aga tarkvaraga on võimalik seada hiire nuppudele ülesandeid. Muidugi on võimalik tarkvaraga seadistada hiire DPI tundlikkust, teha profiile, muuta hiire värviriba värve ning lisanuppude seadistamine on lihtne, sest kasutusel oleva nupu pildi saab lohistada tarkvaras oleva hiire pildi peale õigesse kohta ja ongi valmis. Programmis on juba eelseadistatud ka lisanuppude jaoks profiilid mängude jaoks nagu Battlefield ja Counter Strike: Global Offensive. Lisanuppe ei pea kasutama vaid mängudes, neid saab kasutada ka tavalises veebilehitsemises või näiteks videotöötluses otseteede jaoks.
Üllatavalt on hiirel võimalus seda juhtida isegi nutitelefoni rakendusega, aga siis kui arvuti, mille küljes on hiire on internetti ühendatud.
[divider]3[/divider]
Plussid ja miinused
[tie_list type=”thumbup”]- Hiire külgnupud ja teise külje külgpaneel on eemaldatavad / väljavahetatavad.
- Lisanuppe on võimalik ise printida 3D printeriga.
- Seade istub kätte väga hästi ja on ehitatud korralikult.
- Kasutusel on ülitäpne 12,000 DPI’ga lasersensor.
- Tarkvara on väga põhjalik.
- Komplektis on kaasas kaks külgpaneeli, neli komplekti külgnuppe ning nende kaasas kandmiseks ja hoiustamiseks tugev karp.
- USB kaabel on kaetud vastupidava nailonkattega.
- Toode sobib kõigile, kes tahavad võimalikult palju ühe käega ära teha.
- Hiirt on võimalik juhtida isegi nutitelefoniga.
- Nyth maksab tava-arvutikasutajale liiga palju.
- Mõnikord ei pruugi külgnupud esimesel katsel lahti tulla.
- Hetkel on poodides saadaval vaid tagasihoidlik must mudel.
- Karp võiks olla suurem, et sinna lisaks lisavidinatele mahuks ka hiir ise sisse.
- Tarkvara jookseb aeg-ajalt kokku ega pruugi igas arvutis installeeruda.
- Hiirel võiks olla veel rohkem modulaarseid osi.
Kokkuvõte
Kokkuvõttena saan tunnistada, et tegu on igati õnnestunud mängurihiirega, mis töötab väga hästi. Mina ei näe enda arvutikasutuses otsest vajadust sellisele hiirele, sest mulle meeldivad pigem juhtmevabad hiired ning nii palju juhtnuppe poleks minul vaja. Kui aga olete tõsine MMO-de sõber ja tegelete palju Photoshop’iga ning teie rahakotis on ülearu 130 eurot, siis mina soovitaksin selle hiire ostmist kaaluda küll.