Andmed:
- 4-helirea üheagne salvestamine WAV või BWAV formaadis ja kuni 96kHz/24-bit
- Loodud kinnitamiseks peegelkaamera alla või statiivile statiivikeermete abil
- Väga lihtne süsteem, kus on menüüde asemel füüsilised nupud
- Kahe helirea korraga salvestamine hoiab ühe helirea varuks, kui peaks teisega midagi juhtuma
- Väga kõrgkvaliteedilised preamp’id ja analoog/digitaal konverterid, mis pole võrreldavadki kaamerate endite mikrofoniandmetega
- Kui heli salvestada kaamerasse läbi helisalvesti, siis saab kaameras helitugevust maha keerata ning saavutada palju müravabam lõpptulemus
- Salvestab SDHC mälukaardile
- Eraldi kõrvaklapisisendid ja väljundid
- Slate nime kandev funktsioon teeb helisavestuse alguses ühe piiksu, et pärast monteerides oleks lihtsam heli kokku viia videoga
- Kaks XLR sisendit (toetavad Phantom Power’it), kus sees on omakorda kaks 6,3-millimeetrist pistikut ja üks 3,5mm helisisend.
- Toide käib läbi 4 AA mõõdus patarei või läbi USB
- 220€-ne hinnanumber
Osta saab:
[divider]Välimus[/divider]Välimus
DR-60D Mk II on ehitatud plastikust, mistõttu kõrgelt kõvale pinnale kukkudes võib korpusesse tulla suur mõra.
Helisalvesti ees on ekraan seadistamiseks ning hulganisti juhtnuppe. Kolme rattaga saab reguleerida kõigi kolme helirea helitugevust ning rataste kohal olevad tulukesed näitavad peaking’it. Muidugi on DR-60D Mk II ees nupud Phantom voolu sisselülitamiseks läbi XLR mikrofonipesade ning nupud heli taasesituseks peale salvestamist.
Helisavesti paremal poolel on mõned ühenduspesad. Seal on nupp helisalvesti sisse- väljalülitamiseks, SD kaardipesa heli talletuskohaks, Mini USB pesa laadimiseks, kõrvaklapipesa ja heliväljundipesa ning mõlema pesa jaoks helitugevuse rattad.
Vasakul pool on põhilised ühendused- seal on kaks XLR sisendit, kus omakorda sees on 6,3″ audiosisendid ning kolmas 3,5mm standartne mikrofonisisend. Muidugi on XLR sisenditel olemas väike klambre, mille abil saab kaabli helisalvestist lahti lukustada. Vasakult poolt ei puudu ka kaamera sisend ja väljund ning distantspäästiku pesa.
Tascam’i helisalvesti tagaküljel oleva luugi all peaitub akukamber, kuhu käib 4 AA mõõdus patareid/akut. Kui patareide pidevaks vahetamiseks viitsimist ei ole, siis on võimalik helisalvesti taha velcro-ga kinnitada mõni madalama profiiliga akupank, et pääseks patareide vahetamisest. Sel juhul tuleb akupanga väljundkaabel ühendada helisalvesti Mini USB pessa.
Helisalvesti peal oleva statiivekeermega saab salvestaja peale kinnitada kaamera. Nii on väga mugav teha kiiremaid videosalvestusi ja ise helitehnik olla.
Salvesti all on koht statiivkieermele, et kaamera koos selle küljesoleva helisalvestiga kinnitada statiivile.
Kasutamine
Tascam DR-60D Mk II sobib kasutamiseks väga erinevates situatsioonides. Näiteks üksinda enda häält salvestades saab helisalvestit hoida enda silma all laua peal ning üksinda videoid jäädvustades on võimalik salvesti panna kaamera alla kinni, et ise heliastmeid ja salvestussätteid jälgida, aga natuke suuremal filmiproduktsioonil saab DR-60D Mark II riputada helitehnikule kaela ning talle kätte anda mikrofon. Seda on vaja muidugi meeles pidada, et üksinda ei salvesta vaatluse all olev helisalvesti mitte midagi. Selleks, et mingit heli saada on vaja kas 3.5-millimeetrise otsikuga mikrofoni, 6.3-millimeetrise otsikuga mikrofoni või XLR kaabliga mikrofoni. Helisalvestile sobivad põhimõtteliselt kõik turul olevad XLR kaabliga mikrofonid, sest salvesti XLR pesa suudab anda Phantom nimega mikrofonivoolu, et ka kõik kõige professionaalsemad mikrofonid ära toita. Helikvaliteet on kordades parem võrreldes peegelkaamera enda mikrofoniga või peegelkaamera mikrofonipessa ühendatud mikrofoniga, sest helipilt ei salda palju taustamüra nagu kaamerate enda preamp’id seda teevad.
Paljude kasutajate sõnul on Tascam DR-60d Mk II palju parema heliga kui välise mikrofoni salvestamine näiteks Zoom H4n käsisalvestajasse.
Üheks väga heaks näitajaks Tascam DR-60D Mk-II juures on see, et väga palju on seadme peal füüsilisi nuppe, lüliteid ja rattaid, mille kaudu seadistusi teha. Nii on võimalik tunduvalt kiiremini kõik sätted valmis seada kui ainult ühe nupuga menüüdes kolades.
[divider]Titleds[/divider]Plussid ja miinused:
Plussid:
- Soodne hind
- Väga kiire seadistamine ja regeerimisaeg
- Hea müravaba helikvaliteet
- 3 kanalit/mikrofonisisendit
- Võimalus helisalvestile voolu anda läbi USB pesa
- Statiivikeerme pesa salvesti all ja statiivikeere helisalvesti peal
- Võimalus salvestada heli otse kaamerasse, et järeltöötluses oleks lihtsam heli kokku sobitada
- Värviline ekraan
- Heli salvestatakse tavalisele SD kaardile
Miinused:
- Helisalvesti on ehitatud plastikust, mistõttu võib see kukkumisel kergelt katki minna
- Puudub puuteekraan
- Väga lühike akukestvus
- Mõne kasutaja jaoks võib olla liiga suur ja raske
- Puudub sisseehitatud mikrofon
Kokkuvõte
Kõkkuvõtvalt on Tascam DR-60D Mark II näol tegu väga hea hinna ja omaduste suhtega helisalvestiga, mis sobib kasutamiseks algajatest (pärast väikest õppimist) kuni professionaalideni välja. Ehituskvaliteet ja akukestvus pole parimad, aga selle raha eest midagi paremat ei saa.
Comments