Lahtimõtestaja

USB ühenduste ajalugu

0

Kas teadsid, et esimene USB tähistab tänavu 21. sünnipäeva? Siin artiklis viskame pilgu peale kõigile enamlevinud mobiiliseadmetes kasutavatele USB ühendustele.

Mini USB kui mobiiliseadmete USB ühenduste ajaarvamise algus

mini usb ühendus

Andmed

  • Esitlemisaeg: Aprill 2000
  • Suurus: 7x3mm
  • Klemme: 4
  • Tüüp: USB 2.0 (maksimaalne kiirus 480 Mbit/s)
Üks esimestest USB ühendustest, mis võeti kasutusele erinevate mobiilsete seadmete tootjate poolt, on Mini USB. Mini USB ühendust esitleti aastal 2000 ning see jõudis pärast seda kiiresti erinevatesse telefonidesse, mini-arvutitesse, muusikamängijatesse, kaameratesse ja teistesse seadmetesse.

Micro USB – kõige levinum nutitelefonide ja tahvelarvutite ühendus tänaseni

micro usb

 

Andmed

  • Esitlemisaeg: Jaanuar 2007
  • Suurus: 6.85×1.8mm
  • Klemme: 5
  • Tüüp: USB 2.0 (maksimaalne kiirus 480 Mbit/s)
Micro USB ühendus on maailmas enim levinud ja kasutatuim USB ühendus mobiilsetele seadmetele. Micro USB kasuks räägib selle õhem disain, mis võimaldab seda kasutada oluliselt õhemates nutiseadmetes kui 7 aastat vanemat Mini USB-d. Lisaks on sellel kaks kinnitust, mis hoiavad kaablit seadmes päris turvaliselt kinni. Mini USB-l polnud paraku ühtegi kinnitust. 2007. aastal esitletud Micro USB on praeguseks võtnud peaaegu täielikult Mini USB üle – vaid mõned MP3-mängijad veel kasutavad seda. Praegu on aga Micro USB-d üle võtmas järgmine ja veel innovaatilisem ühendus – USB C.

USB C – uus generatsioon on kohal, juba täna

usb c

Andmed

  • Esitlemisaeg: August 2014
  • Suurus: 8.4×2.6mm
  • Klemme: 24
  • Tüüp: USB 3.1 (maksimaalne kiirus 10 Gbit/s)

Praegu ning paaril eelneval aastal on kõige populaarsem ühendus USB C. Kõigest kolm aastat tagasi ilmavalgust näinud USB C kõige suuremaks trumbiks on selle disain – nimelt on kaabel täielikult sümmeetriline, mistõttu saab seda seadmesse sisestada kahte pidi. Selle miinuseks on suurus – see on suuruselt sarnane Mini USB-ga, aga lisamugavuse eest tulebki ju ohverdusi teha. Lisaks mugavale sisestamisele kuulub see ühendus juba kiiremasse ja uuemasse USB 3.1 kategooriasse, mis võimaldab andmeid üle kanda kuni 10 Gbit/s, mis on uskumatult suur kiirus, kuid telefonides mõistagi selline kiirus saadaval pole. USB C ühendus on kasutusel praegu käputäies telefonides (Huawei on ainus tootja, kes on aktiivsemalt alustanud USB C ühendusega telefonide valmistamist, näiteks on see Huawei P9, P10 ja Honor 8 mudelitel), tahvelarvutites ning USB C on juba päris mitmetel sülearvutitelgi, sest see on tavalisest USB pesast oluliselt väiksem, mis on vajalik selleks, et toota veelgi õhemaid seadmeid.

Loodame, et USB C ühendust hakkavad kasutama üha enamad nutiseadmed, sest praegu pole see veel väga levinud.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kiirlaadimine. Mis asi see on ja kuidas see töötab?

Eelmine lugu

Selline tuleb Samsung Galaxy S8

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: