TOP 5

TOP 5: Samsung Galaxy S7 (edge) nutitelefoni nipid

0
Foto: Andres Raudjalg

Samsungi uhiuued Galaxy S7 ja S7 edge nutitelefonid jõuavad Eestis ametlikult müügile sel reedel, tänu eeltellimisele on esimesed õnnelikud uue telefoni juba kätte saanud. Samsung on enda uutele tippklassi nutitelefonidele lisanud mitu põnevat võimalust, mida enamikel teistel lipulaev-nutitelefonidel pole.

5. Kasuta uut funktsiooni mängude paremaks nautimiseks, nende filmimiseks ja pildistamiseks

.

Samsung Galaxy S7 ja S7 edge nutitelefonide arendusel on mõlema puhul pandud rõhku mänguelamuse tõstmisele, kuna need on muudetud tunduvalt võimsamaks nii graafikakiibi kui ka protsessori osas. Tavakasutaja ei pruugi võimsuse vahest S6 ja S7 telefoni vahel aru saada, kuid teravama pilguga saab Galaxy S7 mudelitel märgata mängimise ajal all vasakus nurgas väikest punast ikooni, mille puudutamisel ilmuvad ekraanile mitmed valikud, et enda mängu teistega jagada või muuta mängimine mugavamaks. Näiteks saab teha kiirelt ekraanipildi, ekraanil olevat mängu salvestada või hoopis lukustada telefoni puutetundlikud nupud, et midagi ei juhtuks, kui neile kogemata vastu minna mängu ajal.

4. Kasuta S7 edge’i telefoni erilisi ekraaniääri maksimaalselt

 

Galaxy S7 edge pole ehituselt tavaline, kuna mõlemad ekraaniääred valguvad justkui telefoni külgedelt üle. Ääred pole sellised põhjuseta. Tootja sõnul muudavad need telefoni kasutamise palju mugavamaks. Ilmselt kiiremaks muudaksid küll, aga nende kasutamisega tuleb enne ära harjuda. Sätete alt on võimalik äärtele seada erinevaid ülesandeid. Näiteks, kui äärest sõrmega libistada telefoni keskkoha poole, ilmuvad äärde äpid, mis on eelnevalt seadistatud. Asukohapõhiselt saab määrata ka eraldi äpid, mida kuvatakse külgpaneeli avamisel näiteks tööl või liikvel olles. Teine väga praktiline nõgusate äärte omadus on kõnedest teada saamine. Kui helistab tuttav Tiina, kelle kontaktivärv on roheline, siis kui telefon on ekraani poolega laual, hakkavad külgedeni ulatuvad ekraaniääred rohelise värviga vilkuma.

3. Kasuta S Healthi liikumise jägimiseks

 

Kõikidele uusimatele Samsungi nutitelefonidele on eelnevalt paigaldatud väga palju ruumi raiskavaid äppe, mida eemaldada ei saa. Üks neist on Samsungi enda S Health, mis on loodud liikumise jälgimiseks. Kui juba telefonis niigi see on, siis miks mitte sellest kasu saada? Äpp jälgib igapäevaselt kasutaja samme ning annab teada, kui päevas on piisavalt kõnnitud, arvestades eesmärgiga. Sarnaselt Endomondole suudab ka S Health GPSi abil jälgida jooksimist ning anda teada vahemaast, kiirusest, ajast ja muust. Äpi muudavad kõige lõbusamaks erinevad mõõdikud, mis on seotud telefoni taga paiknevate sensoritega. Kui sõrm asetada kaamera kõrval olevate sensorite keskele, siis saab mõõta stressi, SpO2 taset ning südamelöökide arvu. Soovi korral saab äppi lisada näiteks andmeid igapäevase veetarbimise, toidu ja magamise kohta, mille kohta jagab äpp soovitusi.

2. Kasuta Always ON funktsiooni

 

Sarnaselt LG-le on ka Samsungi uutel lipulaevadel Always ON funktsioon, mis tähendab, et ekraanil kuvatakse kellaaega, kalendrit või teavitusi siis, kui seade on lukustatud. Väidetavalt on Always ON energiasäästlik kuna kasutusel on vaid kindlad pikslid, mida on vaja info edastuseks. Samsungi sõnul kulutab Always ON ekraan vähem akut, kui telefoni pidev sisse-välja lülitamine.

1. Ära pelga telefoni kasutada vihma käes

Kes veel ei teandud, siis S7 üks kõige põnevamatest omadustest on veekindlus. Vastavalt IP68 sertifikaadile peab telefon kuni meetrises vees vastu 30 minutit. Meie katsetuste põhjal saab väita, et S7 kannatab vett hästi, aga millegipärast ei käivitunud meie testis olnud S7 edge lausa 40 minutit alates vee peale kallamisest. Pärast mõningast ootamist hakkas telefon uuesti tööle.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Samsung Galaxy s7 ja s7 edge nutielefonide arvustus

Eelmine lugu

Waze’i Androidi äpp 4.0 toob uue välimuse ja säästab rohkem nutiseadme akut

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in TOP 5