UudisedEesti

ETV ja ETV2 liikusid üle FullHD resolutsioonile

1

Välismaal on pikka aega olnud telekanalite pilt HD reolutsioonil ja mõnel eri- telekanalil veel suuremgi. Eestis on varem kvaliteetsemat telepilti kui SD pakkunud vaid TallinaTV.

Alates 7. septembrist hakkab Eesti Rhvusringhääling ETV ja ETV2 teleknaleid edastama HD (1080i) kvaliteediga. Lisaks kvaliteeditõusule muutub võimalikuks subtiitrite valimine erinevates keeltes telesaate juurde.

HD-kvaliteedis telepilt jõuab esialgu vaid Starmani ja Elioni klientideni, aga loodetavasti jõuab kõrgema kvaliteediga telepilt ka teiste teenuspekkujateni. Kahjuks tavaantenniga (DVB-T) vaatajad niipea HD telepilti nägema ei hakka.

HD-pildi nägemiseks peab televiisor ja/või teenusepakkuja digiboks olema võimeline esitama 1080i HD telepilti. Viimastel paari aasta vanustel teleritel peaks sisseehitatud digiboks seda pilti toetama.

Üle antenni (õhulevi) telerivaatajatele lisandub vaid subtiitrite võimalus, sest praegu ei ole veel võimalik üle õhu HD signaali edastada.

Subtiitrite koorektseks kuvamiseks on vajalik telerile sisseehitatud digiboks või eraldiasetsev digiboks seadistada valitud subtiitreid kuvama.

ERR toimetab hetkel ka selle kallal, et järelvaatamine oleks võimalik HD resolutsioonil, aga see võimalus ei tule samaaegselt HD telepildiga.

Uur ERR’i venekeelne telekanal ETV+ jõuab alates 28. septembrist eetrisse samuti HD-kvaliteedis.

 

 

Allikas: ERR

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Fcebook’i uus annetamise nupp aitab heateguvusi

Eelmine lugu

Uus lihtne moodus telefoni “peegeladmiseks” arvutiekraanile

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised