Uudised

Kuula, millist muusikat eelistavad lätlased ja leedukad

0
Maailma suurima veebipõhise muusikateenuse Deezer statistika kohaselt kuulavad lätlased ja leedukad eestlastest märksa rohkem kodumaist muusikat. Kuula, millised olid lõunanaabrite populaarseimad muusikaalbumid oktoobris. 
Eestis Deezerit esindava Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on nii Läti kui Leedu edetabelis suur emakeelse muusika osakaal. “Nende turud on suuremad ning ka traditsioonid veidi teistsugused,” ütles Aron ja lisas, et Eesti oktoobri top 3 edetabelisse kodumaine muusika ei mahtunud. 
Katrin Aroni sõnul kõlab lõunanaabrite muusika esmapilgul veidi kentsakalt, aga peamiselt on tegemist keelelise erinevusega. “Tegelikult toodavad naabrid päris head ja kaasaegset muusikat, mitte rahvapäraseid šlaagreid. Nii Läti kui Leedu edetabelis on hoopis väga moodsa kõlaga hiphop, disko ja elektrooniline muusika,” lisas Aron.
Läti TOP 3 enimkuulatud albumid oktoobris: 
1. Prāta Vētra – 7 soļi svaiga gaisa
2. GACHO – Smaids Līdz Ausīm
3. Bermudu Divstūr – Ballejam Negulam
Leedu TOP 3 enimkuulatud albumid oktoobris: 
1. Sel – Sel-Fi
2. Andrius Mamontova – Degančios Aky
3. Leon Somov & Jazzu – Istorijo
Deezer on 35 miljoni muusikapalaga maailma suurim veebipõhine muusikateenus, millel on 16 miljonit aktiivset kasutajat 186 riigis. Deezeril on Eestis enam kui 40 000 registreeritud kasutajat.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Hyundai muutis autode tundmise palju huvitavamaks

Eelmine lugu

Samsungi otseülekannetega saab olla kohal igal pool

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised