Connect with us

Uudised

Nokia tootevalikus on nüüd 4 nutitelefoni

Avaldatud:

Inimesed on juba aastaid oodanud Nokialt nutitelefoni. Nokia värske 3310 on küll eelmisest nutikam, aga päris nutitelefoniks seda pidada ei saa.

Lisaks jaanuaris esitletud telefonile Nokia 6, esitles Soome telefonivalmistaja ka kolme uut Androidi operatsioonisüsteemiga nutitelefoni – 3, 5 ja 6 Arte Black limited edition.

Nokia 3 on firma uus soodustelefon, mis peaks oma soodsa, 139-eurose hinna tõttu sobima nii lastele, vanuritele kui ka esmakordsetele nutitelefonikasutajatele. Telefonil on 5-tolline HD-ekraan, MediaTek MT6737 protsessor, 2 GB muutmälu, 16 GB sisemälu ja 2650 mAh-d mahutav aku. Ehkki telefon on valmistatud plastikust, on selle äärtes alumiiniumraam, mis muudab selle tugevamaks ja stiilsemaks.

Nokia 3

Nokia 3

Nokia 5 maksab 50 eurot rohkem, aga pakub ka rohkem. Nokia 5-l on Qualcomm Snapdragon 430 protsessor, 2 GB muutmälu, 16 GB sisemälu, 3000 mAh aku ning mälukaardipesa sisemälu laiendamiseks. Ekraan on telefonil 5.2-tolline ning endiselt HD-resolutsiooniga. Nokia 5 taga on 13-megapiksline kaamerasilm ning telefoni ees 8-megapiksline kaamera selfie’de tegemiseks. Disain on nii 5-l kui teistel uutel Nokia nutifonidel üsna igav – telefonid on peamiselt valmistatud plastikust ja need on võrdlemisi kandilised.

Nokia 6 pole varsti enam vaid Hiinas müügil, vaid see 5.5-tollise Full HD ekraani ja päris korralike näitajatega telefon peaks jõudma varsti müügile koos teiste uute mudelitega. Hinnaks saab sellel olema 229 eurot.

Nokia 6 Arte black limited edition

Nokia 6 Arte black limited edition

Nokia 6 Arte Black limited edition pole täielikult uus telefon, vaid Nokia 6-st veidi vingem versioon. Sellel on rohkem muut -ja sisemälu kui tavaversioonil ning korpus on kvaliteetsem, teistsuguse disainiga ja peegeldub. Nokia 6 Arte Black edition suures mahus poodidesse ei jõua ning selle hind pole veel teada.

Uued Nokia nutitelefonid ja uus 3310 mudel jõuavad ülemaailmselt müügile käesoleva aasta teises kvartalis.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Sisuturundus

CEBIT tuleb taas, nüüd uues kuues

Avaldatud:

CEBIT 2012. Foto: Gunnar Wrobel / CC

Mis tuleb eestlasele esimesena meelde, kui mõelda Saksamaa peale? Autod, õlu, vorst? Midagi olulist on veel – suur infotehnoloogia mess CEBIT, mis toimub vahemikus 11-16 juuni. See on läbinud mahuka uuenduskuuri, muutunud on nii sihtgrupp, sisu kui värv.

Neile, kes on tehnoloogiaalaseid uudiseid jälginud, on ilmselt meelde jäänud sellised messid nagu CES või MWC, kuid nende kõrval ei maksa unustada ka suurema külastajatearvuga CEBIT-it. Seda külastas möödunud aastal ligi 200 000 inimest.

CEBIT 2018 katab äri, valitsuse ja ühiskonna digitaliseerimist iga võimaliku nurga alt. Messilt võib leida nii väljapanekuid, konverentse kui ka võrgustike loomist.

Alates eelolevast korrast on messil neli suunda:

  • d!conomy – seitsmes hallis saab tutvuda digitaalse transformatsiooni ning selle trendidega, koguda inspiratsiooni ning äri teha;
  • d!tec – tuleviku tehnoloogiad, alustades immersiivsete tehnoloogiatega, blokiahelaga, tehisintellektiga ja lõpetades liitreaalsusega;
  • d!talk – konverentsid ja töötoad tunnustatumate digitaalajastu liidritega;
  • d!campus – esitlused, elav muusika, tänavatoit – see on uutmoodi suhtlus teiste asjatundjatega.

Soodushinnaga messipileti saab vormistada siin. Sooduskood: PH3S2cNv8r.

Messipileteid saab soetada ka Saksa-Balti Kaubanduskojast:
Tel: +372 6276 944
E-mail: [email protected]

NB! Pileti hind tõuseb alates 28. maist.

Rohkem infot CEBIT-i kohta leiab veebilehelt www.cebit.de

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: