Samsung tutvustas täna, 2. augustil Galaxy Note sarja uut lipulaeva, uuendatud Galaxy Note7 mudelit.
Võrreldes eelkäijatega on Galaxy Note7 saanud mitmeid täiendusi. Uus nutiseade on kaetud kõikjalt klaasiga ning telefoni mõlemad servad on sümmeetriliselt nõgusad. Samuti on lisatud vee-ja tolukindlus vastavalt IP68 serifikaadile. Spetsiaalselt Note7 jaoks loodud puutepliiats S Pen ja võrkkestaskänner eristavad lisaks uut Note7 mudelit eelnevast. Muidugi on telefon igatepidi võimsam, aga lisaks sellele on HDR video tugi.
“Galaxy Note7 kombineerib erinevad töövõimalused ja meelelahutuskeskuse ühte seadmesse kokku ning tänu kõrgtasemel turvalisusfunktsioonile ja täiustatud ökosüsteemile on ta sobiv neile, kes soovivad elus palju saavutada,” ütles Samsung Eesti juht Toomas Tiits. “Elu muutub kiiremini kui ei kunagi varem ja nii lõime nutitelefoni, mis liiguks selle kasutajaga samas tempos, aidates asju kiirelt, lihtsalt ja turvaliselt korda ajada kus ja millal iganes.”
Galaxy Note7 saabub müügile Eesti suuremates elektroonikapoodides ja mobiilioperaatorite esindustes 19.augustil ning seadme soovituslik hind on 869 eurot. Telefonid on saadaval sinises, hõbedases ja mustas toonis. Galaxy Note7 saab ette tellida alates 16. augustist, kõigile varajastele tellijatel annab Samsung tasuta kaasa uue Gear VR virtuaalreaalsusseadme.
Uus S Pen puutepliiats
Note7 on varustatud uuendatud S Pen pliiatsiga, mis on senisest täpsem tänu palju väiksemale otsale. Üheks oluliseks uuenduseks pliiatsi puhul on ka selle veekindlus. Samsungi esindaja sõnul oli suureks väljakutseks muuta ka puutepliiats sarnaselt telefonile vee- ja tolmukindlaks. Erinevalt näiteks Apple’i versioonist ei pea Samsungi puutepliiatsit laadima. Pliiats on loodud mõttega, et selle kasutaja saaks ideid rakendada just sel hetkel, kui inspiratsioon peale tuleb muretsemata, kas ekraan oleks parasjagu lukus või mitte. S Peni abil saab lihtsalt luua ja jagada ka GIF animatsioone. Uute Air Command funktsioonide abil saab ekraani suumida või vahetada keeli vaid ühe viipe abil. Senisest lihtsamaks on tehtud märkmete ja jooniste haldamine – selleks on loodud uus Samsung Notes kaust, mis kogub kokku kõik S Peniga tehtud visandid.
Silmaskänner
Samsung peab oluliseks mobiili sisu turvalisuse tagamist. Seetõttu on Galaxy Note7 lisaks sõrmejäljelugejale varustatud uue silmaiirise tuvastamistehnoloogiaga – turvalise biomeetrilise autentimissüssteemiga, mida saab kasutada avakuva lahtilukustamiseks ja Samsung Pay turvaliseks ligipääsuks. Veelgi paremaks turvalisuseks on loodud Secure Foler kaust, kuhu saab koondada privaatseid dokumente ja infot, mida kõik telefoni kasutajad näha ei saa. Kausta sisu saab avada kiirelt silmaskänneriga.
Ekraan, HDR ja kaamera
Galaxy Note7 5.7-tolline QHD ekraan võimaldab HDR videoga saada kinolähedast kogemust eredamate värvide ja sügavamate mustade toonidega ning kogeda videot nii, nagu film päriselt välja näeb. Uue Galaxy Note7 disain on täiustatud selliselt, et tagada telefoni veelgi mugavam kättesobitumine ja ühe käega kasutamise kogemus. Ehkki Galaxy Note7 ekraan kuulub suuremate hulka, on seade sellegipoolest õhuke ja kerge. Samsungi andmetel räägivad 2016. aasta esimese poole telefonide müüginumbrid samuti suurema ekraaniga nutitelefonide populaarsuse kasuks – 18% kogu telefonide müügist Euroopas moodustavad 5.5-tollise ja suurema ekraaniga telefonid.
Galaxy Note7 on varustatud uhiuue Corning Gorilla Glass 5 kaitseklaasiga, mis on veel vastupidavam kui selle eelkäija ning Edge Panel’iga, mis võimaldab ühe sõrmepuudutusega ligipääsu rakendustele, uudistele ja erinevatele funktsioonidele – kontaktidele, kalendrile ja esikaamerale.
Sarnaselt Galaxy S7 ja S7 edge versiooniga on Note7 varustatud 12-megapikslise kaameraga, millel on küll piksleid vähe, kuid pimedas tulevad pildid paremini välja kui teistel.
USB C
USB C-tüüpi ühendus on üks neist asjadest, mida paljud tehnikakriitikud on näiteks veebruaris avalikustatud S7 ja S7 edge’i puhul laitnud. Miks? Sest USB C-tüüpi ühendus on uudne võimalus telefoni laadimiseks ja arvutiga ühendamiseks. Kaablit saab telefoni sisestada mõlemat pidi, mis on eriti praktiline, kui valgustingimused pole head ning ei tea täpselt, millise poolega kaabel telefoniga ühendada tuleb. Telefoni ostukomplektis on kohe kaasas vastav adapter, millega saab muuta uue USB C-tüüpi ühenduse vanamoeliseks Micro USB-ks, kuna kõik muud seadmed ei toeta veel USB C-d.
Mälu
Note7 puhul on mälumahule palju enam rõhku pandud, kui varem. Kõige soodsam Note7 mudel sisaldab juba 64 GB sisemälu ning samuti on olemas MicroSD mälukaardipesa, mille abil saab mälumahtu laiendada kuni 256 GB. Suurt mälumahtu läheb eriti vaja HDR videote ja uuemate mängude hoiustamiseks telefonis. Samuti esitles Samsung enda pilveteenust, kuhu saab 15 GB ulatuses üleslaadida olulisemad pildid ja failid, millele pääseb teistest seadmetest ligi ka siis, kui telefoniga midagi juhtub.
Uus Gear VR
Samsung esitels koos uue telefoniga ka pisut uuendatud Gear VR peakomplekti. Uus virtuaalreaalsus-peakomplekt on väliselt eelnevaga peaaegu identne, kuigi üks oluline uuendus on. Nimelt toetab uus versioon eelmainitud Note 7 telefoni, millel on arvatavasti Micro USB C ühenduspesa, aga samas sobivad uue versiooniga ka vanemad mudelid, millel on Micro USB – näiteks Samsung Galaxy S6, S6 edge, S7 ja S7 edge. Samuti on uuel versioonil vaateväli pisut laiem, tagades veidi parema vaatamiskogemuse. Originaalsel Gear VR’il on vaateväli 96 kraadi, ent uuel on 110-kraadiline vaateväli. Hind on sama, mis eelmisel ehk veidi rohkem kui 100 eurot. Kui eeltellimisperioodi jooksul (eelmainitud) soetada Galaxy Note7 nutitelefon, siis saab tasuta kaas uue Gear VR’i.
Samuti näitas Samsung esitlusel Gear IconX juhtmevabu kõrvaklappe ning Gear Fit 2 nutivõru, mis avalikustati tegelikult juba paar kuud tagasi. Nende kohta saad lugeda lisa siit.