UudisedSony

Sony esitles uusi XZ Premium, XZs ja XA1 (Ultra) nutitelefone

0

Kuigi Xperia XZi esitlemisest on vähem kui pool aastat möödunud, ei ole ka Sony jäänud praegu toimuval MWC mobiilimessil tähelepanuta. Sony esitleb XZ Premiumi, XZSi ning kahte XA1 mudelit.

33128258485_142e9f13a9_hSony Xperia XZ Premium on loodud mullu sügisel avalikustatud tipptelefoni XZi järgi (loe selle arvustust siit), aga sellel on ka mitmeid 2015. aasta Z5 Premiumi omadusi. XZ Premiumi suurimaks müügiargumendiks on selle 5.5-tolline 4K UHD HDR ekraan ehk pilt on tavalisest Full HD-st neli korda parem ning see toetab HDRi ehk kõrge dünaamilise ulatusega videot. Ekraani katab uus Gorilla Glass 5 kaitsekiht, mis tagab eelmistest mudelitest oluliselt paremat kaitset kriimustuste ja telefoni kukkumiste eest. Telefoni sees peitub uus Snapdragon 835 protsessor, 4 GB muutmälu ja 64 GB suuruses sisemälu kõiksuguste rakenduste ja failide hoiustamiseks. Nagu ka varasemad XZ ja Z5 (Premium) mudelid, on ka uus XZ Premium vee -ja tolmukindel (IP 68 sertifikaat). Disain on sellel üsna kandiline ning sarnaneb pigem XZile, kuigi osade mudelite tagus on justkui peegel (nagu Z5 Premiumil). Kaamera on uuel XZ Premiumil täiesti uus – see kasutab uut 19-megapikslist Sony IMX300 sensorit, mis teeb väidetavalt hämaras ning väriseva käega märgatavalt paremaid pilte kui varem. Kaamera puhul on põnevaks omaduseks ka selle uudne 960 kaadrit sekundis aegluubis videosalvestamise võimalus tava-HD resolutsioonil. Võrdlusena – uusimad iPhone’i mudelid salvestavad samal resolutsioonil 240 k/s. Sony Xperia XZ Premiumi hinda pole tootja avalikustanud, kuid spekulatsioonide kohaselt jääb see vahemikku 800-900 eurot. Müügile peaks see jõudma hiliskevadel.

33086634366_c720729597_hSony Xperia XZs sellist ekraani ega tagumisel küljel asuvat “peegilit” ei paku, aga mida see pakub, on soodsam, umbes 700-eurone hind. XZs on justkui väheste uuendustega XZ telefon. Sellel on sama Full HD ekraan, sama korpus, kuid samasugune kaamera nagu XZ Premiumil ning 4/64 GB mälu. Nii Xperia XZs kui ka XZ Premium mudelitel on endiselt sõrmejäljelugeja toitenupu sees, mis on päris hea asukoht ning meie varasemate testimiste kohaselt ka väga kiire ja täpne. XZs hakkab maksma umbes 700 eurot ja müügile peaks see tulema varem kui XZ Premium.

Sony Xperia XA1 on peaaegu nagu eelmisel aastal müügile tulnud soodustelefon XA. Välimus on sellel endiselt enamjaolt plastikust ja HD-ekraan on peaaegu telefoni servadeni. Uuendusena leiab telefoni tagant 23-megapikslise kaamera, mis oli varem kasutusel kallimates XZ ja X mudelites. Riistvaraliselt on ka protsessorit ja mälu uuendatud: protsessoriks on nüüd MediaTek Helio P20 ning mälu on 3/32 GB. Sony Xperia XA1 peaks müügile jõudma mai-juuni vahel ning maksma hakkab umbes 300 eurot. 

Xperia XA1

Xperia XA1

Sony Xperia XA1 Ultra on suurem versioon XA1-st. Telefonil on 6-tolline Full HD ekraan, 16-megapiksline esikaamera. Muud näitajad – mälumahud, protsessor ja tagakaamera – on samad, mis XA1 mudelil. XA1 Ultra jõuab müügile hiliskevadel umbes 400-eurose hinnaga. 

Xperia XA1 Ultra

Xperia XA1 Ultra

*Artiklis on mitmes kohas kasutatud muutmälu ja sisemälu suuruse teatamiseks x/x GB formaati. Esimene number tähistab muutmälu ning teine sisemälu suurusi.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Huawei uuel nutikellal on 4G interneti tugi

Eelmine lugu

YouTube’i videoid vaadatakse iga päev üle miljardi tunni

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised