Uudised

Uus rattalukk hoiab purjuspäi sõitjad jalgrattast eemale

0

https://www.youtube.com/watch?t=84&v=T0yQwz_yC5o

Purjus jalgratturid on liikluses suureks probleemiks. Jaapani firma KOOWHO leiutas laheda rattaluku, mis ei lase purjus inimesel jargrattaga sõita. Alco- lock nime kandva rattaluku näol on tegu nagu tavalise rattalukuga, kus on ka sisseehitatud alkomeeter. Alkoluku lahtilukustamiseks tuleb kindlasse punkti puhuda ning lukk mõõdab alokoholisisalduse organismis. Kui see on üle lubatud piiri, siis rattaga sõitma minna ei saa ning lukk saadab selle kohta lähedastele teate. Kui alkoholisisaldus on alla ohtlikkuse piiri, siis saab ratta võtta ning sõitma minna. Üheks probleemiks selle luku puhul peetakse selle akukestvust, täislaetud akuga saab teha kuni 40 puhumistesti ning siis peab uuesti rattaluku täis laadima. Selle kohta, mis juhtub siis, kui aku saab lukustatult tühjaks ei ole kuskil sõnagi.

Alkolukk kinnitub taguratta külge ning tavalist rattalukku see siiski ei asenda, sest vargad saavad ratta koos alkolukuga vabalt minema tassida. Selle vältimiseks on mõistlik kasutada ratta raami küljes ka tavalist rattalukku.

Alkolukul on sisseehitatud bluetooth’i tugi, millega saab rattalukku juhtida. Saab näiteks vajutada puhumisnuppu ning rattalukk hakkab koheselt alokoholitaset mõõtma.

Arvatavasti see rattalukk kuigi populaarseks ei saa, sest selle hind on ligikaudu 250€, aga see on vähemasti huvitav toode.

Toote kodulehte vaata siit

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Inteli profitaseme Xeon protsessorid tulevad sülearvutitele

Eelmine lugu

3D prinditud droon lendabki!

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Uudised