Connect with us

Uudised

Uus turvakaamera Butterfleye tuvastab lemmikloomi

Avaldatud:

Internetti ühenduvaid turvakaameraid on turul saadaval päris palju. Kõigest paarisaja euroga saab kätte kaamera, mis tuvastab liikumist ja annab koheselt omanikule sellest teada. Kui näiteks kodus on lemmikloomad või mõni pereliige, siis tavalised turvakaamerad annavad neist kohe maja omanikule märku, aga uus nutikas turvakaamera Butterfleye suudab tuvastada pereliikmed ning lemmikloomad, et ei peaks iga väiksmagi prereliikme või lemmiklooma köögis käimise pärast hoiatussignaali käima.

Butterfleye kaamerat saab hetkel eeltellida $200 eest. Lisaks iniomeste ja loomade tuvastamisele kuulab kaamera ka toa heli. Kui keegi näiteks toas liigutab, siis saab kohe Butterfleye sellest teada ja hakkab tuvastama, kes see on. Üheks eeliseks Butterfleye ees üle tavaliste sarnaste kaamerate on see, et Butterfleye salvestab ainult seda, kui keegi kaamera ees liigub. Nii saab väikest arhiivi hoiustada ka mitmeid aastaid. Muidugi on võimalik toas olijaga rääkida läbi kaamera kasutades enda nutitelefoni. Kui toas kõnnib ringi näiteks kass, siis tuleb omaniku telefonile väike teavitus, et toas on lemmikloom ja omanik saab siis vaadata, et ega kass pahandust ei tee seal.

Kass

Butterfleye kaameral on laia nurgaga 1080p FullHD kaamera ning kõige parem on see, et Butterfleye töötab täielikult juhtmevabalt mistõttu saab kiirelt tema asukohta ja asendit muuta.

Hetkel on Butterfleye kaamera Indiegogo ühisrahandussaidil annetusi kogumas, aga projekt kogus juba 2 päevaga vajalikud 100,000 dollarit kaamera masstootmisesse viimiseks.

Vaata demovideot Butterfleye kaamerast

Vaata Butterfleye kaamera Indiegogo lehte siit

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Eesti

Ülemiste Citys valmib 1,2 miljoni euro eest moodne IT-maja

Avaldatud:

Vana Dvigateli tehase direktoritehoone, mis renoveeritakse moodsaks IT-majaks (foto: Marek Metslaid).

 

Ülemiste City linnaku arendaja Mainor Ülemiste sõlmis täna finantseerimislepingu Nordea pangaga, mille tulemusel renoveeritakse 1,2 miljoni euro eest vana Dvigateli tehasekompleksi kuulunud telliskivihoone kaasaegseks IT-majaks.

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Margus Nõlvaku sõnul renoveeritakse ligi 860-ruutmeetrine hoone spetsiaalselt IT-ettevõtete jaoks. “Hoone ankurrentnikuga on juba käed löödud, ent mõned tragid valdkonnaettevõtted mahuvad uude põnevasse IT-majja kindlasti veel,” lisas Nõlvak.

“Uushoonete rajamise kõrval on meie kindel eesmärk renoveerida linnakus võimalikult palju vanu väärika arhitektuuriga hooneid, hoolimata sellest, et see läheb pahatihti oluliselt kulukamaks kui vana lammutamine ja selle asemel uue ehitamine,” selgitas Nõlvak.

Tema sõnul on renoveeritava hoone näol tegemist vana Dvigateli tehase direktorite, inseneride ja konstruktorile majaga, mille kaasajastamisel on kavas säilitada punastest tellistest ehitatud hoone industriaalne väljanägemine ning luua majja igati moodne ja inspireeriv töökeskkond.

Ülemiste City IT-maja hakkab asuma aadressil Sepise 8 – värskelt MyFitnessi spordiklubiks renoveeritud endise mehaanikamontaaži tsehhi kõrval ning Eesti suurima kontorihoone Öpiku maja teise bürootorni vastas.

Hoone renoveerimine läheb maksma 1,2 miljonit eurot, ehitust kaasrahastab Nordea pank. IT-maja valmimine on kavandatud 2018. aasta suve lõppu.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

iPhone’ile lisandus “jätka arvutis” funktsioon

Avaldatud:

Mõne päeva eest lisandus Androidi operatsioonisüsteemiga telefonide veebibrauseritesse lehekülje jagamisvalikute alla nupp “jätka tööd arvutis”, mis avab sama veebilehe arvutis, nii et saab sama tegevusega jätkata suuremal ekraanil. Nüüd jõudis uus funktsioon ka iPhone’i kasutajateni. Veebilehe avamiseks arvutis tuleb vaid veebilehitsejas vajuta nupule “Jaga”, valida sealt “SendToPC” ja veebileht lähebki arvuti poole teele.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Venemaa uus seadus keelustab VPN-teenuste kasutamise

Avaldatud:

Kõik keelatud lehtede külastamised tuleb Venemaal enne novembrit ära teha, sest Venemaa president Putin allkirjastas seaduse, mis keelustab alates 1. novembrist keelatud veebilehte külastamiseks loodud tehnoloogia kasutamise, sh VPN-teenused, proksid jne. Interneti pakkujad peavad keelama kõik selliseid teenuseid ja programme pakkuvad veebilehed.

Väidetavalt allkirjastas president ka teise seaduse, mis nõuab sõnumirakenduste kasutajate identifitseerimist telefoninumbri kaudu alates saabuva aasta 1. jaanuarist. Kuigi mitmed sõnumirakendused nõuavad (ja mõnel on soovituslik) praegu telefoninumbri kinnitamist, muutub see peagi kõikidele taolistele äppidele kohustuslikuks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Reklaam

Meie lemmikud

POPID POSTITUSED

Kirjavea teataja

Järgnev tekst saadetakse toimetusele ülevaatamiseks: