Connect with us

Uudised

Uus turvakaamera Butterfleye tuvastab lemmikloomi

Avaldatud:

Internetti ühenduvaid turvakaameraid on turul saadaval päris palju. Kõigest paarisaja euroga saab kätte kaamera, mis tuvastab liikumist ja annab koheselt omanikule sellest teada. Kui näiteks kodus on lemmikloomad või mõni pereliige, siis tavalised turvakaamerad annavad neist kohe maja omanikule märku, aga uus nutikas turvakaamera Butterfleye suudab tuvastada pereliikmed ning lemmikloomad, et ei peaks iga väiksmagi prereliikme või lemmiklooma köögis käimise pärast hoiatussignaali käima.

Butterfleye kaamerat saab hetkel eeltellida $200 eest. Lisaks iniomeste ja loomade tuvastamisele kuulab kaamera ka toa heli. Kui keegi näiteks toas liigutab, siis saab kohe Butterfleye sellest teada ja hakkab tuvastama, kes see on. Üheks eeliseks Butterfleye ees üle tavaliste sarnaste kaamerate on see, et Butterfleye salvestab ainult seda, kui keegi kaamera ees liigub. Nii saab väikest arhiivi hoiustada ka mitmeid aastaid. Muidugi on võimalik toas olijaga rääkida läbi kaamera kasutades enda nutitelefoni. Kui toas kõnnib ringi näiteks kass, siis tuleb omaniku telefonile väike teavitus, et toas on lemmikloom ja omanik saab siis vaadata, et ega kass pahandust ei tee seal.

Kass

Butterfleye kaameral on laia nurgaga 1080p FullHD kaamera ning kõige parem on see, et Butterfleye töötab täielikult juhtmevabalt mistõttu saab kiirelt tema asukohta ja asendit muuta.

Hetkel on Butterfleye kaamera Indiegogo ühisrahandussaidil annetusi kogumas, aga projekt kogus juba 2 päevaga vajalikud 100,000 dollarit kaamera masstootmisesse viimiseks.

Vaata demovideot Butterfleye kaamerast

Vaata Butterfleye kaamera Indiegogo lehte siit

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Uudised

Täna 13 aastat tagasi laeti üles esimene YouTube’i video

Avaldatud:

23. aprillil 2005 laadis YouTube’i kaasasutaja Jawed Karim oma äsja loodud videokeskkonda üles selle kõige esimese video – 18-sekundilise San Diego loomaaias filmitud klipi.

Kuigi video ise on hästi lihtne, näidates taustaks elevante, siis sellel oli suur mõju loodud veebiplatvormi edasisele arengule.

„Pärast kõige esimest klippi hakkas YouTube’i populaarsus hüppeliselt kasvama ning on praeguseks jõudnud nii kaugele, et selles keskkonnas vaadatakse iga päev umbes viis miljardit videot,“ ütles Tele2 Eesti klienditeenindusdirektor Sirli Seliov.

Seliov toob välja mõned põnevamad faktid YouTube’i kohta:

YouTube’i keskkonnas vaadatakse ligi 1 miljard tundi sisu iga päev.

  • Kõige enam vaadatud video on Luis Fonsi ja Daddy Yankee lugu Decpacito, mida on tänaseks vaadatud kokku üle viie miljardi, täpsemalt 5 068 980 605 korda.
  • PSY – Gangnam Style oli põhjus, miks YouTube’il tuli ümber teha vaatamiste numbri loendamine. Enne seda oli võimalik vaatajanumbreid koguda ühele videole kuni 2 147 483 647 ehk üle 2,4 miljardi, kuid Gangnam Style oli sedavõrd populaarne, et purustas esialgse vaatamiste piirangu ning tänaseks on antud videot vaadatud juba 3,1 miljardit korda.
  • Korraga veedetakse YouTube’is keskmiselt 40 minutit.
  • 62 protsenti videokeskkonna kasutajatest on mehed ning nende lemmikvideoteks on jalgpall ja strateegiamängud.
  • YouTube’il on üle 30 miljoni aktiivset kasutajat iga päev; ühes kuus külastab lehte umbes 1,53 miljardit kasutajat.

Kõige esimene YouTube’i video on nähtav siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Apple

Apple vahetab välja valitud 13″ MacBook Pro mudelite akud

Avaldatud:

Apple andis teada, et 2016. aasta oktoobrist 2017. aasta oktoobrini toodetud ilma Touch Bar-ita MacBook Pro 13″ mudelite seas on vigase komponendiga arvuteid, mille akud võivad paisuda.

Tootja sõnul ei ole tegu ohtliku veaga, kuid sellegipoolest vahetab Apple probleemsete mudelite akud tasuta välja.

Vigase arvuti tuvastamiseks tuleks Apple’i veebilehel seerianumber sisestada ning positiivse vastuse korral arvuti viia Apple’i garantiipartneri juurde, kes aku välja vahetab.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Vikipeediasse lisandus lehtede eelvaate funktsioon

Avaldatud:

Foto: kuvatõmmis

Populaarsesse veebi-entsüklopeediasse Vikipeediasse lisandus lehtede eelvaate funktsioon, mis võimaldab lehtedele lisatud teiste lehtede pilti ja peamist infot näha väikses aknas, ilma kuhugi liikumata.

Vikipeedia kirjutab blogipostituses, et uuele funktsioonile eelnes põhjalik testimine ning inimesi, kes uut funktsiooni välja lülitavad, on väga vähe, mis viitab sellele, et inimesed peavad seda praktiliseks.

Uus funktsioon on toimiv nii eestikeelsel kui paljudel teistel Vikipeedia lehtedel. Järele saad proovida näiteks siin.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: