Põhjalikud arvustused

Muuda enda tavaline auto nutiautoks soodsalt – 300€ Android autoraadio arvustus

3
Kõik autohuvilised unistavad Tesla Model S-i endale saamisest, sest lisaks vaiksele ning keskkonnasõbralikule elektrimootorile ja ilusale disainile on auto peamiste juhtnuppude asemel armatuurlaual suur 17-tolline ekraan, kust saab juhtida auto temperatuuri, vaadata sõiduinfot ning reguleerida muid auto parameetreid. Lisaks on võimalik suurelt ekraanilt vaadata videod ja külastada erinevaid veebilehti.

Selleks, et inimesed, kellel pole 70,000 eurot kohe taskust võtta ja endale Model S osta, on näiteks Prantsuse tehnikatootja Parrot loonud Asteroid nimelise multimeediakeskuse autosse. Suureks miinuseks Parrot Asteroidi juures on selle hind. Koos Eesti kaartidega Asteroid “kast” maksab 599€.

Nagu alati tuntud brändide tehnikavidinatega kipub olema, on ka Parrot Asteroidist teinud mitmed Hiina tootjad enda n-ö koopiad. Seekordses arvustuses viskame pilgu peale JOYING nimelisele soodsale auto multimeediakeskusele.

android autoraadio tehnikapilkeeomand 4g586a7fj3sa865sa7bhio3s7ns68in57sdn8e5iksb

Tehnilised näitajad:

Sobivus autosse: Double Din
Operatsioonisüsteem: Android 4.4.4 KitKat
Süsteemikeeled: Eesti, Inglise, Saksa, Prantsuse, Itaalia, Vene ja 60 teist keelt
Protsessor: RK3188 1.6GHz Cortex A9 Quad Core
RAM mälu: SAMSUNG DDR3 1GB
Ekraan: 7 tolline, resolutsioon 1024×600
Sisemälu: 16GB
Toimivad GPS navigatsioonirakendused: Google Maps, Waze, Sygic jpt
GPS Navi Storage: Support SD/SDHC (1-32GB) Chip: U-BLXO G6010
Ostupakendi sisu: JOYING Android autoraadio, 8GB mälukaart kaartide jaoks, GPS antenn, kasutusjuhend

Rohkem infot ja osta saab:

www.ebay.co.uk

Meediakeskusel on peal Android 4.4.4 KitKat operatsioonisüsteem, mida on veidi kohandatud auto jaoks. Ikoonid on muudetud suuremaks, et neid oleks lihtsam sõrmega tabada. Avaekraanil on all vasakus nurgas 2 režiimi nuppu millest esimese alla on koondatud vaid kõige vajalikumad äpid, et sõidu ajal ei peaks kogu menüüd läbi lappama.


IMG_9048

Tänu sellele, et seadmel on Android operatsioonisüsteem, saab keskusele paigaldada ükskõik millise Android rakenduse. Nii saab paigaldada näiteks kasvõi TV3Play rakenduse ja vaadata järgi oma lemmiksaateid teel olles. Otseloomulikult saab seadmesse laadida ka enda videod või vaadata internetis leiduvat.

IMG_9067

Kuna tegu on ka korraliku sisseehitatud GPS’iga navigatsiooniseadmega, töötavad sellel paljud tuntumad Android navigatsioonirakendused nagu Waze, Google Maps jpt. Kõige mõistlikum oleks muidugi kasutada Waze rakendust, sest tänu selle suurele aktiivsele kasutajaskonnale, saata peaaegu alati teada, kus on parasjagu töös politseipatrullid ning lisaks sellele on Waze ka niisama hea navigatsioonirakendus, kus saab kasutada sihtkoha otsimiseks erinevate tuntud ettevõtete kaarte.

IMG_9046

Tänu Google Play rakenduste poele ei ole inimest, kes sellest meediakeskusest kasu ei saaks, sest Google Play’s on saadaval üle 1 miljoni erineva mängu ja programmi igale maitsele. Puuteekraani töötab võrdlemisi hästi ning reageerib puudutustele väga õigesti, mistõttu saab ka kõige tähtsamat tööd selle seadmega teha.

IMG_9068

Sisseehitatud veebilehitseja on samuti üsna korralik. Veebilehed avanevad üsna kiiresti ning kokku jooksmisi esineb harva.  Uudiseid saate Delfi’st lugeda alati ja igal pool.

IMG_9063

JOYING meediakeskusel on sisseehitatud FM/AM tuunerid, mis tähendab, et isendiga saab kuulata Eesti radiokanaleid. CD-mängijat ei ole aga lisaks raadiole saab tavalisi MP3 muusikafaile kuulata. Selle tarbeks on keskusel 2 USB sisendit ning mälukaardi pesa.  Eraldi muusikamängijat pole vaja alla laadida, sest sisseehitatud pleier mängib väga hästi.

Muusikat on võimalik kuulata ka nutitelefoni kaudu, ühendades telefoni Bluetoothiga mängija külge. Telefon oleks mõistlik meediamängijaga ühenduses hoida ka selle pärast, et läbi Bluetooth’i töötab hands free. Ekraanilt saab vastata kõnedele ja valida numbreid jms. Selleks, et kõnesid pidada on meedikeskusel väike auguke, kus sees peitub mikrofon.

IMG_9060

Kolmandaks oleks vaja nutitelefoni meediakeskuse juurde, sest interneti kasutamiseks on põhiliselt ainuke võimalus tekitada nutitelefoni mobiilse andmesidega WIFI kuumkoht ning alles nii saab meediakeskus internetti minna.

Üks kasulik rakendus on Torque Pro. Lühidalt öeldes selle abil saab näha reaalajas infot kõigilt auto sensoritelt, diagnostikat teha, veateateid näha ja vajadusel kustutada, erinevaid kiirendusi mõõta jpm. mille jaoks varem pidi teenindusse minema. Selleks, et see töötaks on vaja auto diagnostika  pessa (OBD2) bluetooth adapter ühendada.

JOYING meediakeskust pole just kõige lihtsam paigaldada. Kindluse mõttes lasime selle spetsalistidel ära ühendada. Rooli nuppe saab ilusti programmeerida ja ei ole vaja eraldi vahemoodulit nagu paljudel tuntud brändide toodetel. Komplektis on enamik vajalikest kaablitest olemas, aga konkreetse Subaru jaoks oli vaja soetada juurde paari eurone adapter, et säilitada auto originaalpistik.

Plussid ja miinused

Plussid:

 • Seade töötab üllaavalt hästi
 • Turu soodsam hind
 • Kasutusel on üsna uus Android operatsioonisüsteem
 • 16GB sisemälu
 • 2x USB pesa
 • Mälukaartide pesad
 • Parkimiskaamera ja lisakaamera sisendid
 • Ekraan on selge ja terav ning HD resolutsiooniga
 • Komplektis on peaaegu kõik vajalik paigaldamiseks
 • Nuppude värvust saab suures ulatuses muuta
 • GPS leiab signaali väga kiirelt
 • Võimalus ühendada digibox, et näha reaalajas telesaateid

Miinused:

 • Seade käivitub üsna kaua (20-30s) aga ega nutitelefonidki ei lülitu kiiremin sisse
 • Toodte esipaneeli osa on Euroopa 2 DIN standardmõõdust veidi suurem, mistõttu on vaja auto raadiopaneel ümber teha
 • Raadio levi pole parim, aegajalt osad kanalid sahisevad korraks
 • Ekraanil pole valgussensorit, millega automaatselt taustavalgust reguleerida. (öösel sõites on vähemalt see hea, et raadio kuva on tumedal taustal, samamoodi Waze ja ei häiri silmi)
 • Ostes peab arvestama, et lisaks ostuhinnale tuleb juurde maksta tollimaks, mis antud tootel jäi 50€ ringi.
 • Recent apps nupp puudu

 

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt on tegu väga hea seadmega, eriti arvestades selle hinda. Helikvaliteet on ilmselt kehvem kui kallite ja tuntud brändide keskustel aga tavainimesele piisab sellest täiesti. Tootel on palju RCA väljundeid, eraldi subwoofer’i jaoks, sisendid kaameratele, USB pulkadele jne. Väga kasutajasõbralik ja kes ennem Android seadmega kokkupuutunud on, see hätta ei jää. Negatiivsete asjadena enim häiris alguses pikk käimaminek, sest autos oled harjunud, et nii kui süüdet keerad, hakkab raadio mängima. Samuti on puudu Androididel tuttav recent apps nupp ja peab menüüdest vajalikke ikoone otsima. Raadio kanaleid ja mp3 muusikat saab õnneks rooli nuppudelt taustal juhtida ja ei pea teisi ekraanil olevaid äppe sulgema Kõige muuga olen aga rahul. Samuti bluetoothiga hands-free on väga vajalik ja kergelt kasutatav.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Samsung Galaxy S7 Edge võib tulla futuristliku välimusega

Eelmine lugu

Lahe vidin: klaviatuur, mida saab parema trükkimise jaoks pooleks murda

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: