Põhjalikud arvustused

Arvustus: vastupidav nutitelefon CAT S40

0

Maakohtades ja ehitusel võib tihti märgata ehitussõidukeid, mille peale on kirjutatud trükitähtedes sõna “CAT”, mille pikem versioon on Caterpillar.

Ettevõte tegeleb ja on juba aastaid tegelenud erinevate ehitussõidukite ja nende varustuse tootmisega, kuid ehitajatele ja traktoristidele on ju vaja ka telefone, mis kannataksid ära kergemad kukkumised ja veekahjustused ehitusplatsil. 2013. aastal väljastas ettevõte esimesed vastupidavad kõnetelefonid B25 ja B100. Järelikult läks nende telefoni müük hästi ning tootja tõi lagedale esimese nutitelefoni nimega CAT B15. Vahepeal valmistati ka nuputelefon B30 ning seejärel nutitelefonid S50, S40 ja S30.

CAT S40 nutitelefon kohe kindlasti modellisaatesse minekut ei tohiks isegi planeerida, sest uusi disainielemente telefonist ei leia. Küll aga on telefon üsnagi tugev käes, paindumisega kohe kindlasti probleeme ei teki. Seade on välimuselt üsna kohmakas, sest näiteks iPhone 6-st on see rohkem kui poole paksem ning iPhone tundub käes tunduvat parem, selles pole midagi imestada, sest CAT’i telefon polegi loodud lummavaks kaunistuseks seinal, vaid tõsiste töömeeste käeulatusse.

CAT S40 nutitelefon, kiip-eesti parim tehnikasait (17 of 19)

S40 on tagant kaetud krobelise pinnaga ning üleval on üsna suur kaamerasilm. CAT’i esimesel B15-l oli tagant kaas eemaldatav ning aku vahetatav, aga vaatluse all oleva telefoni ei olnud kahjuks võimalik paigaldada akut, mida saab ise välja võtta. See-eest on seadmel MicroSD mälukaardipesa, mida konkurentidel pole. Micro USB pesa asub vasakul poolel ühe kergelt avaneva luugi all, aga SIM-kaardi pesa ja mälukaardipesa asuvad ühise luugi all, mida pole üldsegi kerge avada. Seadmel on kahe SIM-kaardi tugi, mis on jällegi ehitajatele kasulik, kellel võib olla näiteks lisaks tavalisele telefoninumbrile ka töö-number. Pärast kruvikeeraja kasutuselevõtmist kaardipesade luugi avamiseks, tuleb luuk lahti, kuid siis tekib kohe küsimus, kuidas SIM-kaardi alust telefonist kätte saada? Kas seda tuleb näpitsatega sikutada nagu Sony Xperia Z5-l? Pärast selgituse saamist, et SIM-kaardi alus peab välja tulema, kui sellele vajutada, ei tulnud see ikka välja mitte kuidagi. Loodetavasti on järgmisel mudelil sarnaselt B15-le eemaldatav tagakaas ning sinna saab paremini SIM-kaarti sisestada.

CAT S40 ekraaniks on 4,7 tolline 960x540p paneel, mis pole midagi erilist, nagu resolutsioonist võib aru saada. Seadmel on peal Android 5.1 Lollipop operatsioonisüsteem, mis pole kõige uuem, aga vähemalt seda pole kuigi palju modifitseeritud CAT’i poolt. Kahjuks on CAT telefoni installeerinud enda rakendused nagu Apps ja Catphones, mis kordagi kasutust ei leia. Eriti mõttetuna tundub rakenduse Catphones olemasolu, sest see suunab kasutaja lihtsalt CAT’i veebilehele.

CAT S40 nutitelefon

Telefoni üldist jõudlust kiita kahjuks ei saa. Juba menüüs liikumine on aeglane ja isegi kui veebilehel hakata alla kerima, siis jääb seade natukeseks mõtlema. Ünsa halvas jõudluses pole midagi imestada, sest telefonil on 1.1 GHz Cortex-A7 protsessor, mis on juba aastaid vana ning peaks niivõrd uue telefoni puhul olema vähemalt poole suurema taktsagedusega. Muutmälu on samuti vaid 1 GB. Kuna selle telefoniga pole suurt soovi veebis surfata halva jõudluse tõttu, kestis aku ilma internetti kasutamata lausa 5 päeva!

Mina ei suudaks igapäevaseid veebisirvimisi selle telefoniga üsna halva jõudluse tõttu teha, aga kui vahel on vaja meile lugeda ja Facebook’is käia, siis sellega saab hakkama.

CAT S40 nutitelefoni kaamera võiks teha paremat pilti, kui selle suurusest võib loota. Kaamera teeb keskmiseid või isegi halvemapoolseid pilte. Piltidel on värvid enamasti paigast ära ja pildid meenutavad korraliku turvakaamera pilti, saadud fotode välimuse järgi. Piltide maksimaalne suurus on 8 megapikslit, esikaameral on megapiksleid 2. Videot suudab nutitelefon salvestada FULL HD resolutsioonil kuni 60 k/s kaadrisagedusega, millega saab pärast väikest järeltöötlust aegluubis video.

Kaamera teeb keskmiseid pilte ja videoklippe, mis on piisavad kodukroonika jaoks ja ehitusplatsi-selfiedeks, aga mitte millekski rohkemaks. Hämaras pole vaja vaeva näha ja telefoni taskust välja võttagi.

Telefon pole ennast ei ekraani, kaamera, ega kiiruse poolest heast küljest näidanud, kuid seadmel on üks või isegi kaks miinust sama hinnaga Samsungite, Sonyde ja LGde ees. Nimelt on CAT S40 nutitelefon põhimõttelielt kõigekindel. Seadmel on lausa kolm sertifikaati. Esimene neist on IP68 ja tähendab, et telefon peab ära kannatama kuni ühe meetri sügavuses magevees oleku maksimaalselt ühe tunni. Teiseks on telefon põrutuskindel kuni 1,8 meetri kõrguselt betoonile, selle kohta kahjuks sertifikaati eraldi ei ole. Viimaseks sertifikaadiks on MIL-STD-810G, mis tagab selle, et telefoniga ei tohi midagi juhtuda, kui see puutub kokku niiskusega, soolaga, tolmuga, liivaga, päikesega ja muude sarnaste asjadega. Telefon on küll paberite järgi peaaegu kahe meetri kõrguselt põrutuskindel, kuid pärast paari kukutustesti ilmus ekraani alla nurka väike mõra ning peale paari kukkumist ühe meetri kõrguselt sai telefoni välimus suurel hulgal kannatada, sest kummeeritud äärest tulid osa pealispinna küljest ära.

Telefon ei ole sobilik kogu aeg ehitusplatsil loopimiseks, aga mõne väikse kukkumise siledale pinnale kannatab see ära.

Tunniks ajaks veeämbrisse ma telefoni ei jätnud, kuid vannis saab sellega mängida, aga käed ja ekraan peavad olema kuivad, et seal sõrmedega midagi liigutada. Õnneks toimib ekraan väga hästi ka kinnastega, mis on jällegi suurepärane ehitajatele.

CAT S40 ei sobi igaühele ja see pole ka loodud igaühele. Andmetelt pole see midagi erilist, kuid hädavajaliku e-kirjade lugemisega saab hakkama küll. Seade on küllaltki aeglane, kaamera pole eriti hea ning ekraan pole samuti hea. Kahjuks polnud telefon nii põrutuskindel, kui lubatud ning SIM-kaardi aluse kätte saamiseks on vaja appi kutsuda ehitaja või paluda telefonipoe müüjal see kätte saada.

CAT S40 nutitelefon, kiip-eesti parim tehnikasait (10 of 19)

Tavalisele inimesele, kes otsib 390-eurost nutitelefoni, seda soovitada ei saa, sest seade on sobilik neile, kes tegelevad igapäevaselt ehitusega või mõne veehobiga, kus ohverdused kiiruses vastupidava korpuse ees ennast ära tasuksid. Tavalised inimesed, kellel tuleb mõnikord ette olukordi, kus oleks vaja vastpidavamat telefoni, saavad soetada põrutuskindla või veekindla telefoniümbrise, mis on ajutiselt parem lahendus, sest siis saaks kasutada enda tavalist või uut kiiremat seadet ohtlikes kohtades.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Ka sel aastal saab Alaska pere maja jõulutulesid internetist juhtida

Eelmine lugu

iPhone’ide akupanga ümbrist on uskumatult raske avada

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: