Põhjalikud arvustused

Liiga suur zoom? Sony DXC-HX60 Kompaktkaamera arvustus

0

Kaamerast üldiselt

2014 aastal avalikustatud Sony DXC-HX60 kompaktkaamera on üldiselt üsna stiilne ja ilus, ning enamjaolt ilma suurtemate miinusteta. Kaameral on 30x optiline, ning 170x digizoom. Isendiga on võimalik teha kuni FullHD suurust AVCHD videot. Üleval paremal asub kaamera välk. Välku on võimalik kiirelt avada ja sulgeda vastavast nupust, mis asub välgu all. Filmimiseks piisab ainult ühest nupuvajutusest ning kaameraga ei pea eraldi režiimi minema. Sensoril on 20.4 megapikslit ning pildistada saab kuni 4k resulutsioonis. Üks suurim pluss on see, et kaamera peal on kaks ketast. Ühega neist saab valikuid muuta ning teisega saab kiirelt säriaega vahetada. Nuppudest veel niipalju, et kui enamjaolt on piltide kerimiseks ja mõndade muude seadete muutmiseks nooled, siis sellel isendil on keerlev ketas, mis vähemalt minu arvates väga mugav. Kaamera on stiili ja ehtituskvaliteedi poolest väga kompaktne ja tugev.

Liiga suur zoom?

Kaameral on 30x optiline zoom, ning 170x digizoom. Kui kaamera sisse lülitada, on külgeehitatud objektiiv keskmiselt 5cm pikk, kuid kui zoomida nii kaugele kui võimalik ulatub toru lausa 11cm kaugusele. 170x zoomi juures on nii häid, kui ka halbu omadusi. Head omadused on need, et kui satud rokk-kontserdil kõige tagumisse ritta ja tahad lauljast piti teha saad selle hõlpsasti ära tehtud, kuid nii kaugele zoomides on värvid ja pildi kvaliteet täiesti rikutud, nagu on näha allpool toodud piltidelt.

Kas osta või mitte?

Nagu ennem öeldud on Sony DXC-HX60 kompaktkaamera juba pea poolteist aastat vana, ning uued ja paremad tulijad juba ees ootamas. Kas siiski oleks mõistlik see kaamera osta?
Kui tähtis on, et kaamera oleks uus, võimas ja hea, siis tuleks vaadata midagi kallimat ja uuemat. Kui aga pole tähtis kui uus või hea see on, siis on ikkagi see parim alternatiiv.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

AdBlock avalikustas enda reklaamivaba veebilahitseja nutiseadmetele

Eelmine lugu

Nüüd saab näha videoreklaame ka Instagrasmis

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: