Põhjalikud arvustused

Motorola Moto X Style – telefon, mis ei lase ennast unustada

0

Võrdlen artiklis Motorola Moto X Style’i korduvalt kaks aastat vanema esimese generatsiooni Moto X-iga. Seda seetõttu, et vanem versioon on mul umbes poolteist aastat kasutuses olnud ja tundsin siirast huvi, kas suudan uuema Moto X-i soetamist enda jaoks piisavalt õigustada.

Kui olla harjunud normaalsuuruses telefonidega (2013. aasta Moto X-i ekraan on nüüdseks juba miniatuursena tunduv 4,7-tolline), võib hüpe nuhvlimõõdu juurde alguses hirmutada. Vähe sellest, et Moto X Style’i on ühe käega ebamugav kasutada ja selle tüütu suurus end püksitaskus pidevalt meelde tuletab, mõjub ka 179-grammine raskus esiotsa pisut ehmatavalt.

Foto: Jürgen Tina

5,7-tolline IPS ekraan on ere ja kirgaste värvidega ning hästi nähtav ka päiksevalguses. Kahjuks on nii suure ekraaniga tippmudelitel ka varjukülg – nimelt võib Moto X Style uhkeldada küll 1440*2560 resolutsiooniga, kuid 520 pikslitiheduse kasutegur pole kuigi suur, kui selle tõttu akukestvus kannatab. Võrreldes 2013. aasta esimese generatsiooni Moto X-iga, mille pikslitihedus on „kõigest“ 312 (1280*720), ei ole ekraane isegi lähedalt uurides Moto X Style’il resolutsiooni osas silmapaistvat eelist.

See aga ei tähenda, et Style’i akukestvus halb oleks, vastupidi – testperioodil pidas telefoni 3000mAh aku alati hommikust südaööni vastu ja harvema aktiivsusega päevadel isegi järgmise päeva õhtuni. See on nii suure ekraani ja pikslitihedusega telefoni puhul kiiduväärt tulemus. Hulgaliselt väärib kiidusõnu ka TurboPower kiirlaadimise võimalus. Väljalülitatuna laadis täiesti tühi aku 30%-ni umbes 15 minutiga,  100%-ni umbes tunni ja 15 minutiga. See on luksus, millest on edaspidi uut telefoni valides raske loobuda. Kiirlaadija on erinevalt paar kuud varem ilmunud Moto X Play’st ka ostes kohe kaasas. Kui lasin WiFi-võrgus Youtube’i videol järjest mängida ekraani maksimaalse heledusega, pidas telefoniaku vastu 5 tundi ja 15 minutit.

Nagu eelmistes Moto X-seeria mudelites, on ka Style’is kasutusel viiped – randmeliigutusega käivitub kaameraäpp ning kahekordne üles-alla viibe käivitab ja sulgeb taskulambi. See on leidlik ja mugav lahendus, kuid telefoni raskuse tõttu on viipeid palju keerulisem teostada kui 130 grammi kaaluva 2013. aasta Moto X-iga ja taskulambi käivitamine ei õnnestunud mul kordagi esimesel korral. Style toetab ka häälkäsklusi, kuid kuna olin oma vana Moto X-iga sellest funktsioonist juba paari esimese nädalaga tüdinud, ei lülitanud ma uue telefoni puhul hääletuvastust aku säästmise nimel isegi sisse.

Kaameraäpp käivitub randmepööramise peale umbes sekundiga ja ükski sündmus ei jää telefoni aeglase reaktsiooni tõttu pildistamata. Ka fokusseerimine on harjumatult kiire ning pilt tehakse ekraani puudutamisega peagu samal momendil. Piltide kvaliteet on päevavalguses väga hea, hämaras toas pole aga suurt vahet 2013. aasta Moto X-iga. Võiks isegi vaielda, et vanem Moto X on hämaras pildistamises oma nooremast vennast pisut üle. Siin mõned testfotod.

Natuke mõru maigu jättis testi käigus suhu fakt, et Marshmallow uuenduse installimine lõppes liialdamata umbes kümnel korral veateatega. Proovisin küll hea, küll kurjaga, taastasin korduvalt tehase algseadeid – aga ei midagi. Arvatavasti oleks garantiisse viimine olnud piisav lahendus, kuid kui 500€ eest telefon osta, ei tahaks esimesel päeval küll kohe garantii peale mõtlema hakata.

Kokkuvõtteks võib siiski öelda, et tegemist on väga hea telefoniga, millel suuri miinuseid polegi. Telefoni kasutajaliides on üsna puhas Android, esiküljel asetsevad stereokõlarid tekitavad üllatavalt valju ja sügavat heli ning mingeid elumuutvaid lag’e ma kolmenädalase testiperioodi jooksul ei täheldanud. Üha suuremaks plussiks on aga kujunemas selle telefoni hind – Motorola lipulaev Moto X Style tuli välja 2015. aasta septembris ja praeguseks maksab selle odavaim valge bambusest tagakaanega versioon kõigest 382€ (knaitek.ee). Minu kasutuses olnud musta Style’i eest tuleb aga veel mõnda aega välja käia 421€ (frog.ee), mujal endiselt 500€ ringis. Loodetavasti muutub see olukord lähikuudel, kui Motorola selle aasta Moto X-seeria välja tuleb ja eelmise aasta mudelid veelgi odavnevad. Mina aga valin oma uueks telefoniks midagi palju väiksemat ja kergemat, sest 5,7 tolli ei taha püksitaskusse kuidagi ära mahtuda.

Plussid ja miinused

  • Viipefunktsioonid
  • Hea kaamera
  • Kiirlaadimine
  • Kaks kõlarit
  • Suur kaal
  • Ebamugav suurus
  • Marshmallow uuenduse installimine ei õnnestunud

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Sotsiaalministeeriumi sideteenuste suurhanke võitis Tele2

Eelmine lugu

Sony esitles Tallinnas uusi X-seeria telefone ja lisatarvikuid

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: