Käed küljesEestiSamsung

Samsung esitles uusi Galaxy A-seeria nutitelefone

0

Samsung kutsus täna kokku mitmed tehnoloogiajakirjanikud, et tutvustada neile Samsungi uusi Galaxy A3 ja Galaxy A5 mudeleid. Lisaks tehti põgusalt juttu teistest toodetest ja lahendustest ning kohal oli lisaks Samsungi esindajatele ka tuntud telestaar Kristel Aaslaid, kes õpetas parimaid selfie’sid tegema.

Sissejuhatuseks tehti juttu mitmest Samsungi uuest tootest, nagu Galaxy Tab Pro S’ist, uuema välimusega Galaxy Gear nutikelladest ja Samsungi arengust.

Ürituse alguses olid teemadeks Samsung Pay digitaalne makseviis, kus peab maksmiseks telefoniga viipama üle makseterminali ning E-SIM, mis on põhimõttelt virtuaalne SIM-kaart. Mõlemad uued innovatsioonid võivad lähikuudel või lähiaastatel ka kodumaale jõuda.

Samuti tuli jutuks, et Galaxy Care on Eestis väga populaarseks osutunud. Tegu on telefoniga kaasa tuleva tasuta teenusega, mille registeerimisel saab 1 aasta vältel telefoni rahulikumalt käsitleda ja pole vaja palju kukkumiste ja veekahjustuste pärast muretsema, sest Care’i kstvusaja jooksul saab mõranenud ekraani või veekahjustuse saanud telefoni parandada ainult 30 euro eest.

Pressiürituse põhistaarid olid värskelt Eestisse saabunud Galaxy A3 ja Galaxy A5 nutitelefonid. Paraku Galaxy A7 saabumisaja kohta ei osanud Samsungi esindajad midagi lubada ega väita. Pole välistatud, et A7 ei jõuagi Maarjamaale, nagu juhtus Galaxy Note 5 tahveltelefoniga.

Samsungi Galaxy-seeria kallimad nutitelefonid peaksid olema niivõrd kvaliteetselt nii sisult kui ka välimuselt ja uued telefonimudelid seda ka on. Ka eelmised mudelid olid alumiiniumist, ent uustulijatel on suuresti jäljendatud Galaxy S6 nutitelefoni disainijooni, muutes need kaugemalt vaadates peaaegu identseteks Galaxy S6 lipulaev-mudeliga.

20160113_124410(1)

Välimuselt muudavad soodsama hinnaga A-seeria mudeleid samasugusteks Galaxy S6-ga telefoni kaamera (nii väliselt kui sisult), seadme klaasist tagus, alumiiniumist ääred ning peaaegu äärest-ääreni ekraan, mis on uutel mudelitel suurem, kuigi telefonid ise on eelkäijatega sama suurusega.

Lisaks suuremale ekraanile, on uutel mudelitel ka suuremad akud ja jällegi pole telefonid ise läinud akude arvelt suuremaks. A5 telefoni aku on võrdväärne suurema Galaxy S6 akuga. Uutele mudelitele on lisandunud ka kiirlaadimise funktsioon, mille abil on võimalik 20 protsenti akust täis laadida vaid 14 minutiga.

Väiksem vend Galaxy A3 on suurepärane valik neile, kes soovivad soodsa (319-eurose) hinnaga endale väga hästi ehitatud ja sujuvalt liikuvat telefoni, millel on igapäevasteks piltideks piisav kaamera.

Suurem Samsung Galaxy A5 on sobivam kasutajale, kes soovib suurema 5,2-tollise ekraaniga telefoni, millel on varasema kaamera-ava 2.2 asemel see number liikunud 1.9-le, mis tagab paremad fotod hämaras. Hämaras paremate fotode jäädvustamisele aitab kaasa ka optiline pildistabilisaator ning nüüd avatakse topeltpuudutuse kodunupule korral kaamerarakendus, Samsungi virtuaalassistendi asemel.

A5 telefonile lisab jõudlust uus kaheksatuumaline protsessor ning LTE Cat.6 intregeeritud võrgumoodul, mis tagab tunduvalt paremad mobiilse interneti kiirused.

Uute Galaxy telefonide välimuse, vähemalt esimesteks kuudeks, hoiab ilusana Corning Gorilla Glass 4 kaitseklaas, mis asetseb nii telefoni taga kui ees, et tavakasutuses tekkida võivad kriimud ei kajastuks telefoni korpuse peal.

20160113_125127

Lisaks Gorilla Glass 4.0-le, on telefonid ehitatud niivõrd tugevalt, et suure tõenäosusega jäävad nad terveks vette kukkumise korral. Selle kohta pole sertifikaati, aga juba mitte-veekindlat telefoni ostes saate peaaegu veekindla telefoni. Päris hea diil, või mis?

Selfiede tegemist õpetanud staari Kristel Aaslaidi sõnul teevad tavalisest selfiest väga hea selfie meik ja valgus. Samsungi telefon pakub selfiede tegemiseks rohkelt võimalusi. Näiteks saab muuta digitaalselt pildil enda silmad suuremaks või näonahka muuta ühtlasemaks. Tuntud telestaari ja raadiohääle sõnul on väga kurb, et Samsung pole telefonile lisanud erinevaid digitaalseid maske, et saaks näo välja vahetada mõne loomale kuuluvaga. See võimalus on juba pikalt Sony telefonidel ja tahvelarvutitel olnud.

Samsungi Galaxy A3 ja A5 nutitelefonid saabuvad suurematesse tehnikakauplustesse müügile sel reedel mustas ja kuldses värvitoonis, hinnad on 319 eurot ja 419 eurot, sõltuvalt mudelist. Telefone ostma minnes tuleb tähele panna, et lisaks uutele mudelitele on müügil ka vanemad samanimelised A-seeria nutitelefonid. Uute mudelite ostusoovi korral tuleb veenduda, et tegu on 2016. aasta (6) versioonidega.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Solo droonile tuleb müügile lisatarvikutena langevari

Eelmine lugu

TOP 5: Praktilised funktsioonid, mida võiksid kõik Androidi omanikud kasutada

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: