Käed küljes

Teeme tutvust Huawei Mate 8 nutitelefoniga

0

Nexus 6P, Mate S ja veel mõned on Huawei nutitelefonid, mis tulid eelmise aasta sügisel müügile. Mõned kuud hiljem tegi tehnikatootja avalikuks uue Mate 8 telefoni, mis on hiljuti Eestisse jõudnud. Selle telefoniga täna tutvust teemegi.

Väliselt telefoni vaadeldes tuleb kohe silme-ette Mate S nutitelefon, mille disain on peaaegu identne Mate 8-ga, aga siiski paar erinevust on.

Mate 8-l pole õnneks enam koledaid valgeid triipe tagaküljel all ja üleval ning nii kaamera kui ka sõrmejäljelugeja on ümarad, mitte enam ruudukujulised.

Mate 8 on nagu Mate S ja eelmised mudelid, ehk siis ehitatud üleni metallist. Välja näeb see suurepärane, kuid väliselt üheks miinuseks on tagumised ääred, mistõttu pole telefon käes väga mugav, aga selle probleemi lahendab komplektis olev kaitseümbris.

Telefon on suur, väga suur. Kindlasti kõigile see lausa 6-tollise ekraani tõttu ei sobi. Ekraan on Mate S-i omast pool tolli suurem ja see ulatub äärtest peaaegu telefoni servadeni.

Ekraani suurimaks probleemiks on resolutsioon, mis küündib vaid Full HD-ni. Pikslitihedus tolli kohta on ainult 350 ringis. Seega ekraani puhul millegagi hõisata pole.

Küll aga võib seda teha järgmise kolme asja üle.. Esiteks on kaamera väga hea, kasutusel on uus Sony sensor, millega saab jäädvustada väga detailseid fotosid, väga kiire ja täpse autofookusega.

Fotoentusiastide rõõmuks on kaamerarakendusel ka manuaalrežiim, kus saab peaaegu kõiki parameetreid seadistada, nagu peegelkaameralgi. Selleks, et tavakasutajad saaksid väga loominguliseid fotosid, on rakendusel mitu režiimi.

Huawei Mate 8 (15 of 31)

Näiteks luua fotosid öösel taevatähtedest, jäädvustada valgusjälgi jne, aga siinkohal tuleb mainida, et nii saab kasutatavaid fotosid vaid siis kui telefon on statiivil või fikseeritud mujale.

Kaamera ainsaks miinuseks on see, et UHD ja 4K resolutsioonil ei saa videot salvestada. Seda saab teha maksimaalselt Full HD resolutsioonil, kasdrisagedusega 60.

Teiseks plussiks on sõrmejäljelugeja, mis töötab väga hästi. Sõrme tunneb see ära peaaegu alati ning ka üpris kiirelt. Nendele, kes pole varem selliste telefonidega kokku puutunud, kus on sõrmejäljelugeja telefoni tagaküljel, võib tunduda see väga ebamugava asukohana, aga reaalsuses on selline lahendus mugav ja kiire..

Kolmandaks väga heaks näitajaks on aku. Kuna telefon on ise suur, on suur ka aku, mis mahutab lausa 4000 milliampertundi. Sellega peaks saama telefoni kasutada 2 päeva ilma laadimata, mis tegelikult keskmise kasutuse juures nii oligi, aga väga aktiivselt kasutades sai telefoni siiski päeva lõpuks tühjaks.

Huawei Mate 8 (25 of 31)

Esmakasutusel tekitas küsimusi telefoni tarkvara, milleks on Android, aga selle peal olevas Huawei kasutajaliideses polegi sellist asja nagu menüü – kõik rakendused on lihtsalt nn avaekraanil. Samuti on ebaselgel põhjusel eraldatud ülevalt alla libistav kiirmenüü, kus muidu oleksid kohe all ka teavitused, aga need on eraldi lehel.

Tänu uuele kaheksatuumalisele protsessorile liiguvad telefoni menüüd üsna kiirelt ja hangumisi rakendustes ja mängudes pole vähemalt senimaani täheldanud.

Esmamuljed on head, telefon töötab päris hästi, istub komplektis oleva kaitseümbrisega kätte hästi, näeb välja ja on hea kaameraga. Mida veel nutitelefonilt tahta võiks?

Mate 8 nutitelefoni arvustus ilmub paari nädala jooksul.  

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Huawei avalikustas kaks P9-seeria uut nutifoni, kus on enim rõhku pandud pildistusvõimalustele

Eelmine lugu

iPhone SE kaamera maksab kõigest 13 dollarit

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: