Videod

Videoarvustus: DJI Phantom 3 Professional droon

0

DJI on Phnatom 3 Professionali ehitamisel võtnud mõned osad enda poolprofi droonilt Inspire One’ilt ja rohkem entusiastidroonilt Phantom 2 Vision+’ilt.

Üheks olulisemaks asjaks drooni puhul on selle kaamera, mis on tehniliste näitajate poolest täpselt samasugune nagu see on Inspire One’il. Ehk siis see suudab salvestada 4K videot kuni 25 kaadrit sekundis, teeb 12- megapiksliseid pilte ning on 94- kraadise vaateväljaga.

Kaamera vaatevälja on antud drooni puhul vähendatud, et nii tihti ei jääks kaadrisse propellerid kuigi mul on juhtunud seda üsna mitmeid kordi. 4K video on üliterav ning nagu mulle meeldib öelda “tulevikukindel”. Samuti on see gimbal stabiliseerimisüsteemi küljes. Väiksema tuulega ning mitte väga järski liigutusi tehes saab see väga edukalt hakkama kaamera stabiliseerimisega.

Drooniga kaasa tulev pult on üsna käesõbralik ning ülimalt funktsionaalne. Lisaks on juhtpuldil hoidik, kuhu peaks mahtuma ka tahvelarvuti. Kõige rohekm pettunud olengi sellepärast, et minu 10- tolline tahvelarvuti sinna sisse ära ei mahu.

Pult ei ole tehtud alumiiniumist, sellel ei ole HDMI väljundit ning pole võimalust juhtida drooni kahe puldiga, aga muus osas on tegu sama juhtpuldiga, millega saime kõik tuttavaks juba Inspire 1 tulekuhetkest.

Puldil on tohutult juhtnuppe ja osad neist on iseseadistatavad. Veel üheks asjaks mis mulle kogu selle süsteemi juures ei meeldi on see, et nutiseadmes pildi nägemiseks ja seadete kruttimiseks peab nende vahel olema usb kaabel. Ühel korral kui ma läksin lendama, jäi juhe koju ning ei saanud eriti üldse lennata sest eelmisest korrast oli peal kõrgusepiirang ja kaamera sätted olid kõik täiesti valed.

Seetõttu meeldiks mulle kui oleks varuvõimalus kasutada näiteks WIFI ühendust nagu seda saab teha Phantom 2 Vision+-iga.

Puldist rääkides tuleb rääkida ka rakendusest nutiseadmele.

https://www.youtube.com/watch?v=aZ6AdJtrTdM

See on jällegi sama mis Inspire 1 droonil. Mina arvan et DJI GO rakendusest leiab ka kõige koneguim lendur endale vajalikud seadistused. Mina kasutan kõige rohkem videosalvestuse nuppu, kalibreerin kompassi üsna tihti, piiran lennuraadiust ning muidugi seadistasin kaamera parameetreid. Viimase osas pole väga palju valikuvõimalusi, küll aga saab muuta ISO väärtust ja säriaega. Lisaks on rakendusega võimalik teha reaalajas otseülekanne YouTube’i, aga ma pole jõudnud seda veel järgi proovida.

Drooni aku on samasugune nagu Phantom 2 Vision+ droonil. Nupule vajutades saab kontrollida laetustaset. Suureks miinuseks aku juures on see et aku väljatulev vool on suurem, mistõttu ei sobi Phantom 2 aku Phantom 3-le. Akukestvuseks selle drooniga 4K videot salvestades sain mina umbes 15 minutit. Kui aku langeb 20 protsendini, siis hakkab droon ise koju tulema.

Üldise kasutamise poolelt saaksin välja tuua selle, et lendamine ja kasutamine on võrdlemisi lihtne. Minul võtab drooni kasutusvalmis seadmine aega umbes 5min. Muidu saaks seda teha kiiremini, aga jube tüütu on enne igat lendu propellerid külge keerata ja pärast maha võtta. Drooni karp võiks olla ehitatud nii,  et ta mahuks sinna sisse koos küljes olevate propelleritega. Sammuti oleks käivitusprotsess kiirem kui mõnikord ei juhtuks,  et rakendus ei ühendu drooniga ära ning siis tuleb aku välja võtta ja uuesti sisse panna.

Lõpetuseks võin öelda, et DJI Phantom 3 Professional on kompaktne aga väga võimekas lendav kaamera. Gimbal on jällegi üsna õrn, aga ta teeb oma tööd suurepäraselt. Mina tavakasutajana ütleksin selle drooniga tehtud video kohta seda ,et see on puhas Hollywood!

Vaata ülalolevat videoarvustust!

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Vaata lummavat drooniga ülelendu Apple’i uuest sõõrikukujulisest peakontorist

Eelmine lugu

ZTE avalikustas sõrmejäljelugejaga Axon nutitelefoni

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida:

More in Videod