Connect with us

Videod

Videoarvustus: DJI Phantom 3 Professional droon

Avaldatud:

DJI on Phnatom 3 Professionali ehitamisel võtnud mõned osad enda poolprofi droonilt Inspire One’ilt ja rohkem entusiastidroonilt Phantom 2 Vision+’ilt.

Üheks olulisemaks asjaks drooni puhul on selle kaamera, mis on tehniliste näitajate poolest täpselt samasugune nagu see on Inspire One’il. Ehk siis see suudab salvestada 4K videot kuni 25 kaadrit sekundis, teeb 12- megapiksliseid pilte ning on 94- kraadise vaateväljaga.

Kaamera vaatevälja on antud drooni puhul vähendatud, et nii tihti ei jääks kaadrisse propellerid kuigi mul on juhtunud seda üsna mitmeid kordi. 4K video on üliterav ning nagu mulle meeldib öelda “tulevikukindel”. Samuti on see gimbal stabiliseerimisüsteemi küljes. Väiksema tuulega ning mitte väga järski liigutusi tehes saab see väga edukalt hakkama kaamera stabiliseerimisega.

Drooniga kaasa tulev pult on üsna käesõbralik ning ülimalt funktsionaalne. Lisaks on juhtpuldil hoidik, kuhu peaks mahtuma ka tahvelarvuti. Kõige rohekm pettunud olengi sellepärast, et minu 10- tolline tahvelarvuti sinna sisse ära ei mahu.

Pult ei ole tehtud alumiiniumist, sellel ei ole HDMI väljundit ning pole võimalust juhtida drooni kahe puldiga, aga muus osas on tegu sama juhtpuldiga, millega saime kõik tuttavaks juba Inspire 1 tulekuhetkest.

Puldil on tohutult juhtnuppe ja osad neist on iseseadistatavad. Veel üheks asjaks mis mulle kogu selle süsteemi juures ei meeldi on see, et nutiseadmes pildi nägemiseks ja seadete kruttimiseks peab nende vahel olema usb kaabel. Ühel korral kui ma läksin lendama, jäi juhe koju ning ei saanud eriti üldse lennata sest eelmisest korrast oli peal kõrgusepiirang ja kaamera sätted olid kõik täiesti valed.

Seetõttu meeldiks mulle kui oleks varuvõimalus kasutada näiteks WIFI ühendust nagu seda saab teha Phantom 2 Vision+-iga.

Puldist rääkides tuleb rääkida ka rakendusest nutiseadmele.

See on jällegi sama mis Inspire 1 droonil. Mina arvan et DJI GO rakendusest leiab ka kõige koneguim lendur endale vajalikud seadistused. Mina kasutan kõige rohkem videosalvestuse nuppu, kalibreerin kompassi üsna tihti, piiran lennuraadiust ning muidugi seadistasin kaamera parameetreid. Viimase osas pole väga palju valikuvõimalusi, küll aga saab muuta ISO väärtust ja säriaega. Lisaks on rakendusega võimalik teha reaalajas otseülekanne YouTube’i, aga ma pole jõudnud seda veel järgi proovida.

Drooni aku on samasugune nagu Phantom 2 Vision+ droonil. Nupule vajutades saab kontrollida laetustaset. Suureks miinuseks aku juures on see et aku väljatulev vool on suurem, mistõttu ei sobi Phantom 2 aku Phantom 3-le. Akukestvuseks selle drooniga 4K videot salvestades sain mina umbes 15 minutit. Kui aku langeb 20 protsendini, siis hakkab droon ise koju tulema.

Üldise kasutamise poolelt saaksin välja tuua selle, et lendamine ja kasutamine on võrdlemisi lihtne. Minul võtab drooni kasutusvalmis seadmine aega umbes 5min. Muidu saaks seda teha kiiremini, aga jube tüütu on enne igat lendu propellerid külge keerata ja pärast maha võtta. Drooni karp võiks olla ehitatud nii,  et ta mahuks sinna sisse koos küljes olevate propelleritega. Sammuti oleks käivitusprotsess kiirem kui mõnikord ei juhtuks,  et rakendus ei ühendu drooniga ära ning siis tuleb aku välja võtta ja uuesti sisse panna.

Lõpetuseks võin öelda, et DJI Phantom 3 Professional on kompaktne aga väga võimekas lendav kaamera. Gimbal on jällegi üsna õrn, aga ta teeb oma tööd suurepäraselt. Mina tavakasutajana ütleksin selle drooniga tehtud video kohta seda ,et see on puhas Hollywood!

Vaata ülalolevat videoarvustust!

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Google

Google tutvustab üht enda suurt andmekeskust 360° videoga

Avaldatud:

Tarkvaragigant Google otsustas maailmaga jagada seda, mille kaudu jõuavad kõik Google’i teenused kasutajateni ehk servereid, täpsemini suurt andmekeskust Oregonis, Ameerika Ühendriikides.

Kõige kaasaaegsemaks vaatajakogemuseks loodi 360° video väiksest ringkäigust andmekeskuses, mida soovitab Google vaadata kasutades Google Cardboard virtuaalreaalsus – peakomplekti, millega saab videos ringi vaadata. Tavaarvutis või nutiseadmes saab lihtsalt sõrme, hiire või puuteplaadiga videos ringi vaadata, aga kogemus pole nii hea.

Videos tutvustatakse suurt andmekeskust nii seest kui väljast ning sealt ei puudu ka intervjuud paari töötajaga.

Google’i videost jäi silma mitu asja:

  • Ühte andmekeskuse hoonesse mahub kuni 75 000 serverit
  • Kõvakettaid ei visata peale kasutusaega lihtsalt prügikasti, vaid andmed kustutatakse ja kettad purustatakse
  • Konkreetne andmekeskus kasutab vesijahutussüsteemi serveriruumi optimaalse tempertatuuri saavutamiseks
  • Serveriruumi sisenemiseks on vaja esmalt valideerida töötajakaart, astuda väiksesse klaaskappi, kus skänneeritakse võrkkesta, et isikut tuvastada. Korraga saab siseneda vaid üks inimene.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Uudised

Paroodiavideo näitab, mida paljud inimesed uuest iPhone SE arvavad

Avaldatud:

Milleks on loodud tuhandeid paroodiavideoid populaarsetest toodetest, isikutest ja muust? Eks ikka nalja tegemiseks ja osade kasutajate meele avaldamiseks.

Üle 2 miljoni tellijaga Youtube videokeskkonna kasutaja jacksfilms tegi esmaspäeval valmis paroodiavideo uuest iPhone SE nutitelefonist, kus pööratakse rõhku suurtele ekraaniäärtele ning 4-tollisele suurusele, mis oleks justkui ajamasinast tulnud, et jõuda tänasesse päeva aastast 2011.

Lisaks visatakse videos nalja iPhone’i erinevate värvivalikute üle, kus on värvi ette pandud sõna “banaan”.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Google

Video: 360-kraadine VR-ringkäik jõulumeeleolust pakatavas Valges Majas

Avaldatud:

Google Expeditions on koolide õppeprogramm, mille raames said mitmeid Ameerika koolid endale Google Cardboard virtuaalreaalsus-peakomplektid ning ühilduvad nutitelefonid.

Google Cardboardile on saadaval mitmeid mänge ning YouTube’ist leiab ka videoid, mis on salvestatud 360-kraadises vaates. Lisaks olemasolevale sisule otsustas Google kuu aega tagasi hakata ka ise tootma VR peakomplektide jaoks mõeldud sisu. Google’i eesmärk on luua harivaid videoid, mille sees saab ringi vaadata ning uut informatsiooni ammutada

google jump gopro cardboard VR virtuaalreaalsus videoEelmisel reedel valmistas Google 360-kraadise video Ameerika enim tuntud riigi sümbolist – Valgest Majast, mis asub Ameerika Ühendriikide pealinnas Washington DC-s.

Video filmiti Google’i Jumpkaamerahoidikuga, mille küljes oli koguni 16 GoPro HERO pisikest seikluskaamerat. Videos tutvustatakse Valge Maja põhilisi ajaloolisi ruume ning samal ajal saab kuulata nende ruumide kirjeldust.

360-kraadilise video vaatamiseks pole ilmtingimata vaja näiteks Google Cardboardpeakomplekti, sest seda saab edukalt vaadata ka tavaliselt arvutiekraanilt. Arvutis peab pildi muutmiseks seda hiirega liigutama. Parim elamus garanteeritud virtuaalreaalsus-peakomlektiga, sest nii saab olla nagu päriselt Valges Majas ning sealseid ruume uudistada koos giidiga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: