Arvamusampsud

Arvustus: Canon G9X kompaktkaamera

0

Canon G9X kompaktkaamera tuli poelettidele 2015. aasta novembris, mille peamised märksõnad on selle suurus, puutetundlik ekraan, kasutamismugavus ja esinduslik välimus.

Esimene asi, mis mulle selle kaamera juures meeldib, on objektiivi küljes olev ketas. Sellega on väga mugav muuta kiirelt seadeid ja pärast pildi tegemist sellega pilte edasi ja tagasi kerida. Sellist ketast ei ole ma teistel kompaktkaameratel tähele pannud ning vähemalt minu arvates on see väga suur pluss. Teine hea asi on sellel puutetundlik ekraan. See pole küll enam mingi uudis, kuid sellegi poolest annab see kaamerale palju juurde. Sellega saab kiirelt kaamera seadeid muuta, pilte ja videoid sirvida ja kindlat kohta pildil ja videol fokusseerida.

IMG_2745

Canon G9X’i üks peamiseid miinuseid on selle väike optiline suum. See on kõigest kolmekordne. Võrdluseks võib tuua, et Canon G7X’il on see veidi suurem- 4,2 kordne. Koos digitaalse suumiga on võimalik pilti suurendada kuni 12 korda.

Teine asi millega ma eriti rahul ei ole, on kaamera päästik. Tihtipeale juhtub nii, et on vaja midagi fookusesse saada, kuid selle asemel teeb kaamera hoopis foto. Võrdluseks võib tuua, et Sony kompaktkaameratel on päästik veidi jäigem ja seda ei ole võimalik kogemata täiesti alla vajutada. Kuid sellega on võimalik ära harjuda ja pärast pikemat kasutamist ei ole see enam probleemiks.

Välk

Esmapilgul ei pruugi kaamera pealt välku üldse üles leidagi, kuna see on sinna nii hästi ära peidetud. Välgu välja saamiseks, tuleb vajutada vastavat nuppu ja üllatus-üllatus, välk hüppabki välja. Selle kujundus võib veidi erineda teiste sarnaste kaamerate omast, kuna see näeb välja nagu telliskivi, kuid minu arvates on see just huvitav.

Välk

Canon G9X’il on 20,2 megapiksline BSI-CMOS tüüpi poolkaader sensor. Kaamera kõige suurem ava on 2.0 ja kõige väiksem 4.9. G9X’il on 31 teravustamispunkti, mis on väga hea. Võrdluseks saab tuua, et Canon EOS 100D peegelkaameral on teravustamispunkte kõigest 9. Külje peal asuvad micro HDMI ja USB- liidesed, mis on korpusesse ilusti ära peidetud. Heli salvestab kaamera integreeritud stereomikrofoniga.

Kui on tahtmist jäädvustada midagi kiiret, on Canon G9X väga hea valik, kuna selle kõige kiirem säriaeg on 1/2000 sekundit ja selle ava üpris suur.

Aku

Rääkides akust, siis ega seal millegagi just hiilata ei ole. Mahutavus on akul 1250 milliampertundi, nagu enamikul seda tüüpi kaameratel. Kaamera aku on sobilik neile, kes tegelevad hobikorras fotograafiaga, kuid päev läbi filmides on mõistlik endale lisaakud soetada.

G9X’i menüü sarnaneb enamiku Canoni peegelkaamerate omaga, mis on minu arvates suur pluss neile, kes on varem Canoni peegelkaameraid kasutanud.

IMG_2756

WiFi

Üks tore asi on G9X’il veel. See on nimelt WiFi, mille abiga võib näiteks selle kaamera pilti jälgida teiselt ekraanilt, ilma kaamera akut kasutamata. Nii ei tühjene aku liiga kiirelt. Kaamerat saab juhtida läbi oma nutitelefoni, vastava äpiga.

Video

Videot saab muidugi ka selle kaameraga teha, kuid videorežiimide üle võib veidike nuriseda. Jäädvustada saab ainult kuni 30 kaadrit sekundis Full HD resolutsioonil videoklippe. Oleme teile kokku pannud ka testvideo Canon G9X’ist.

Testpildid

Kokkuvõte

Üldiselt saab kaamerast rääkida ainult head. Hea on puutetundlik ekraan, WiFi jne. Halvad küljed on näiteks väike suum ja liiga kerge päästik. G9X on mõeldud edasijõudnud hobifotograafidele, kellele ei meeldi suured ja palju kaaluvad peegelkaamerad.

[tie_list type=”thumbup”]

  • Puutetundlik ekraan
  • Wifi
  • Objektiivi peal olev ketas
  • Kompaktsus
  • Stereomikrofon
  • Suur ava

[/tie_list]

[tie_list type=”thumbdown”]

  • Väike suum
  • Liiga kerge päästik

[/tie_list]

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Käed küljes: Huawei uus tipptelefon P9

Eelmine lugu

Samsungi uus mobiiliäpp kaitseb laste silmi

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: