Arvamusampsud

Speedlink Manejo on veidra välimusega imeline arvutihiir

0
Fotod: Kuvar

Arvutihiired (ja teised tarvikud) on selline hall mass, millest kuigi palju ei räägita, ent sellegipoolest toimuvad seal arengud ja müügile tulevad järjest paremad tooted.

Loomulikult on olemas vingemad mänguritele suunatud hiired, millel on lugematult nuppe, valgustriipe ning tarkvaraliselt valikuid nii palju, et pea hakkab lausa ringi käima. Mis saab aga siis, kui palju valgustriipe ega suurt nupuhunnikut vaja pole, kuigi sooviks praegusest ebakvaliteetsest hiirest midagi mugavamat?

Meie testitud Speedlink Manejo arvutihiir suutis meid oma mugavuselt positiivselt üllatada ja see peaks just nendele sobima, kes tahaks igapäevast arvutikasutust teha mugavamaks.

Alustan esmalt hiire olemusest ja siis praktika juurde. See ei ole ilmselt kellelegi üllatus, et ergonoomiline arvutihiir peaks olema lihtsamatest kasutajasõbralikum ja mugavam. Mis aga tähendab see, et arvutihiir on vertikaalne? See tähendab, et hiir pole päris lame, vaid hiir on tavapärasest teistsuguse kujuga, mistõttu tuleb kätt sellel hoida mitte sirgelt, vaid üksjagu paremale poole kaldus. Teoorias tähendab see, et käsi on hiirel loomulikus asendis, mis muudab arvutikasutuse mugavamaks ja vähem kurnavaks. Kas see on ka praktikas niimoodi?

Lühike vastus: jah, on küll. Mingit erilist tuumafüüsikat siin olla ei saagi. Hiir oli esimestel kasutuspäevadel väga imelik ja tuleb harjuda sellega, et lihtsamate toimingute tegemine võib võtta tavapärasest kauem aega, kuid poole nädalaga suutis kästi sellega ära harjuda ning kõik tavapärased veebisurfamised (ja ka väiksemad mänguseansid) sujusid justkui õlitatult. Igapäevases kasutuses saab täheldada, et see on tõesti mõnevõrra mugavam tavalisest hiirest, ent kõige suurem vau-efekt esineb alles eelmist hiirt kätte võttes. Koheselt on tunda erinevust mugavuses ja kujus. Speedlinki hiir istub kätte imehästi, aga eelmine hiir tundub lihtsalt kohutav.

Päris mänguritele see suunatud pole, kuna tundlikkus on 1600 DPI-d, millest kogenud mänguritele jääb väheks, kuid igapäevakasutuses piisab täielikult. Samuti ei leia hiirelt ohtralt nuppe ega kohandatavaid tulukesi. Lisaks lihtsale rullikule ja tavalistele kahele klahvile on sel üks DPI nupp, millest saab tundlikkust vajadusel muuta. Endal pole seda vaja läinud. Olemas on ka kolm sinise värviga valgustriipu, mille värve, vilkumist ja muid parameetreid muuta ei saa.

27752931202_32be7b2901_k

Kokkuvõte: tegu on suurepärase hiirega, mille võib kas või kohe ära tellida

Speedlink Manejo arvutihiir võib tunduda pildil lihtsalt veidra välimusega reklaamitrikina, kuid see on reaalsuses väga mugav ja korralik hiir, mis on sealjuures mõistliku hinnaga. Kui suur nuppudehulk ja kõrgem tundlikkus on oluline, siis tuleks mujale vaadata. Saadaval on ka juhtmevaba versioon samast hiirest, mis on paljudel juhtudel mugavam lahendus. Juhtmeta versioon maksab 10 eurot rohkem.

 

Speedlinki hiire andis Kuvarile testimiseks Photopoint. Hiiri saab osta siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Viasat hakkab kasutama UHD võimekusega digibokse

Eelmine lugu

Lätis laineid löövad Just5 nutitelefonid jõudsid Eestis müügile

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: