Põhjalikud arvustused

Huawei Mate S arvustus

0
Foto: Huawei

Hiina tehnikatootja Huawei on viimasel ajal teinud väga tublit tööd nutiseadmete valmistamisel. Hiljuti on ettevõte avalikkuse ette toonud koguni kolm kõrgemaklassi nutitelefoni (Mate S, Mate 8 ja Nexus 6P) ning mitu lihtsamat telefoni, nagu näiteks Y6, mis maksab alla 200€ ja sobib hästi esimeseks nutitelefoniks. Viimasel on hinna ja omaduste suhe täpselt paigas. Aga kas see on nii ka uuel Mate S-il?

Juba pakendit avades tuli pähe sõna “tippklass”. Ostupakend on tugev ja suurepärase välimusega. Karbist vaatab vastu telefon ning plaadi eemaldamisel ilmub nähtavale kasutusjuhend, telefoniümbris, SIM-kaardi eemaldamise tarvik, seinalaadija, USB-kaabel ja kvaliteetsed kõrvaklapid.

Telefoni juures on jälgitud ülimalt ilusat ning kvaliteetset disaini. Seade on ehitatud metallist, see on käes ülimalt tugev ja näeb välja suurepärane. Paksust on vaid 7 millimeetrit, ekraan on äärest-ääreni, tagakülg on veidi külgedele kumer.

huawei mate s nutitelefon (6 of 17)

Lisaks kvaliteetsele ehitusele torkab silma ka pisike kandiline õnarus tagaküljel, kaamerasilma all. Tegemist on sõrmejäljelugejaga, mille kohta saab juba etteruttavalt öelda taas sõna “tippklass”. Kui sõrm on edukalt registreeritud ja sõrmejäljelugejale asetatud, avaneb telefon ennem, kui jõuan silmagi pilgutada. See loeb sõrme alati ning mujale vajutama ei pea. Muidugi saab ka “vanakooli stiilis” vajutada toitenuppu ja sisestada kood, aga sõrmejäljelugejaga pole isegi võimalust lukustusekraani kunagi näha. Kui lugejale on asetatud kellegi teise sõrm, siis telefon sümpaatselt annab sellest vibreerimisega teada.

Lisaks on sellel veel mitu praktilist funktsiooni. Ainus neist, mida aktiivselt kasutan on sõrmeviiped lugeja peal. Jah, sõrmejäljelugeja toimib ühtlasi ka puuteplaadina. Kui sõrmega libistada üle lugeja ülevalt-alla, siis ilmub ekraanile teavitusi kuvav kiirmenüü, mille saab avada ka sõrmega ekraani ülevalt alla libistades. Kui tahta teavituspaneel ekraanilt kaotada, tuleb lihtsalt sõrmega lugejal alt-üles viibata.

huawei mate s nutitelefon (15 of 17)

Nutifoni ekraan on 5,5-tolline ja sellelt eeldaks vähemalt 2560x1440p resolutsiooni (QHD), ent tegemist on tavalise Full HD paneeliga, mille paigaldamise eest nii tippklassi seadmesse peaks tootja häbenema.  Kui ekraan oleks näiteks 4,7-tolline, poleks see probleemiks, kuid niivõrd suurel ekraanil on pikslid selgelt nähtavad ja eriti märgatavad on need virtuaalreaalsus-peakomplekti kasutades.

Mate S kasutab kaheksatuumalist 64-bitist protsessorit ja 3 GB muutmälu. Telefoni jõudlus tekitas vastakaid arvamusi. Vahel töötab telefon väga sujuvalt ja vahel äpid hanguvad ja kõik on aeglane.

Jõudlus jätab soovida…mõnikord

Kaamera on 13-megapiksline ja kahe välguga ning ekraani kohal on 8-megapiksline, millel on üllataval kombel üsnagi võimas LED välklamp, et hämaras saaks ka selfi-t teha. Kaamera kohta midagi väga kiitvat öelda ei saa. Välitingimustes päevavalguses saab see fotode jäädvustamisega hakkama, aga hämaras toas pildistades pole tulemused kuigi head. Näiteks ühe parima telefonikaameraga nutitelefon LG G4 suudab siseruumides jäädvustada tunduvalt paremaid pilte ja telefon ise on tunduvalt odavam.

huawei mate s nutitelefon (8 of 17)

Tarkvaraliselt kasutab Huawei Mate S Android 5.1 operatsioonisüsteemi, millele on tootja lisanud enda kasutusliidese nimega EMUI. Kuna tegu pole minu esimese Huawei telefoniga, siis sel korral ma nii palju ei ehmatanud, aga ikkagi on EMUI-d väga võõras kasutada, kui olete harjunud Samsungi TouchWiziga või näiteks originaalse Androiga, mida saavad kogeda Nexus nutitelefonide omanikud. Lisaks tootja kohandatud kasutajaliidesest tulenevatele muudetud äppide ikoonidele, eristab EMUI-t teistest kasutajaliidestest ja puhtast Androidist menüü puudumine. Jah, tõepoolest pole telefonil menüüd. Rakendused ilmuvad avaekraanile ja kiirsätted ja kiirteavitused on ebaselgel põhjusel eraldatud. Nii võtab näiteks WIFI sisselülitamine ja teavituse lugemine kauem aega, sest sätete menüüst tuleb liikuda teavituste lehele.

Huawei polegi seadmesse paigaldanud kuigipalju äppe, mis kunagi kasutust ei leia. Tavaliselt paigaldavad tootjad nagu näiteks Samsung enda seadmetesse tohutult rakendusi, mis raiskavad mälumahtu ja on ebavajalikud. Rääkides mälumahust, tuleb kiitust avaldada mälukaardipesa lisamise eest, sisemälu on seadmes 32 GB.

Aku sätete alt on võimalik näha, mitu milliampertundi on kindlad äpid alates viimasest laadimiskorrast tarbinud. Samuti kuvatakse, kui palju telefoni muutmälu hetkel käimasolevad rakendused kasutavad. Lisaks saab valida internetikiiruse kuvamise tegumiribal ja olla alati kursis ühenduse kiirusega.

Mate S’i aku kestis minul täpselt 10,5 tundi (minu tavapärase keskmise kasutuse juures), mis pole ju paha tulemus? Kauem on kestnud vaid Samsungi S6 Edge+ ja Sony Xperia Z5. Viimase aku pidas vastu ligikaudu 15 tundi.

Huawei Mate S on igati elegantne ja enam-vähem nutitelefon, kus on ühendatud väga hea välimus ja ehituskvaliteet. Paraku seade hangub aeg-ajalt, kaamera on keskpärane, ekraan pole nii hea kui konkurentidel ja esmakordsetel Huawei nutitelefoni omanikel võib esineda ehmatust EMUI-d nähes ja kasutades. Mate S maksab *trummipõrin*… 650 eurot. Mina seda sellise hinnaga soovitada ei saa, kuna HTC-l on pakkuda samalaadne seade (One A9) samade miinustega tunduvalt soodsamalt.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Kasutajad kritiseerivad Telia uut suhtluskeskkonda Online.ee

Eelmine lugu

MINU.TV voogedastusteenuse arvustus

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: