Põhjalikud arvustused

MINU.TV voogedastusteenuse arvustus

0

Maailma suurim voogedastusteenus Netflix jõudis jaanuari alguses Eestisse. Tõsi, filmi- ja seriaalivalik pole autoriõiguste tõttu nii suur kui Ameerikas, aga siiski filmivalikus on sadu kuulsaid filme ja väga palju seriaale. Netflixi kuutasu on sõltuvalt paketist 8-12 eurot. Hinnas peegeldub sisu kvaliteet ja üheaegselt kasutuses olevate seadmete arv.

Juba mõnda aega saadaval olnud Telia (endise nimega Elioni) teenust Minu.TV ei tasu Ameerika voogedastusteenuse-gigandi kõrval unustada. Eesti enda Minu-TV on on samuti voogedastusteenus, mis laseb kasutajal vaadata piiramatult valikus olevaid filme ja seriaale kindla kuutasu eest.

MinuTV oli algselt lehekülg, kust sai vaadata telekava, lisada meeldetuletusi saadetele ja panna eemalt saateid salvestama, aga 2014. aasta lõpus otsustati astuda paar sammu edasi ja luua täielikult uus teenus. Teenus on saanud vahepeal palju uuendusi ja muudatusi ning hiljuti koos Telia brändimuutusega tuldi välja uue nimega teenusega, mis on vanast uuem ja värviküllasem.

MINU.TV on mõeldud kõigile neile, kes soovivad kaasaegset tele- ja meelelahutusteenust kasutada endale sobival ajal, endale sobivas kohas ja endale sobival ekraanil. MINU.TV-s saab lisaks populaarsematele telekanalitele vaadata tasuta filme ja seriaale, kasutada Salvestamise teenust, lisada meelespeasid, koostada endale sobiv kava jne.

20160217_215250_HDR-e1455739801653

Telia TV salvestusteenuse kasutajad saavad MINU.TV voogedastusteenust kasutada täiesti tasuta, teised saavad filme ja telesaateid vaadata MINU.TV abil 5-eurose kuutasu eest. Huvilistel on võimalik proovida teenust 31 päeva tasuta, mille jaoks peab konto looma ID-kaarti, Mobiil-ID-d või pangalinki kaustades.

MINU.TV kasutamiseks on vaja süle- või lauaarvutit, nutitelefoni või tahvelarvutid. Nutiseadmes kasutamiseks on vaja rakendustepoest allalaadida MINU.TV rakendus, veebilehitseja kaudu teenust kasutada ei saa.

Nii minu.tv veebilehel kui ka nutiseadme rakenduses on avaekraan samasugune – arusaadav ja sisaldab samu osi. Ülevalt saab näha hetkel vaadatuimaid saateid erinevates telekanalites ning saab neid kohe ka ise otseetris vaatama hakata. Allpool on kolm veergu – filmid, sarjad ja lastenurk. Välismaa sarju palju ei ole, sest enamikku neist saab vaadata enam kui 20 telekanali abil, kust saab neid salvestada.

Arvatavasti on kõige põnevamad filmid, mis on õnneks lahterdatud populaarseimateks, kodumaisteks, komöödiateks, draamadeks, põnevikeks, õuduspõnevikeks ja venekeelseteks filmideks. Reeglina on filmid inglise keeles, aga mõnel on valikus ka vene keel. Erinevalt Netflixist on kõikidele filmidele saadaval ka eesti subtiitrid ja tihtipeale ka venekeelsed. Lisaks on MINU.TV-ga võimalik vaadata kogumikku tuntud eesti filmidest, mida Netflixist leida ei saa.

20160217_214944_HDR-e1455739726403

Filmide hulgast on saadaval järgnevad enim populaarsust kogunud teosed: “RED 2: Eriti ohtlikud agendid”, “Pearahakütt”, “Viimane võitlus”, “Riddick” jt. Eesti filmide hulgast on saadaval filmid nagu “Viimane reliikvia”, “Siin me oleme”, “Sügis”, “Mandariinid” ja teised.

Sarnaselt Netflixile, jälle, on ka MINU.TV-l üsna korralik lehekülg, mis sisaldab filme lastele. Seal on nii kodumaiseid filme nagu “Lotte” ja “Ruudi”, aga on ka palju välismaiseid lastefilme nagu näiteks “Väike nõid Lily” ning “Pettson ja Findus”. Lisaks on lastenurgas eraldi välja toodud sarjad lastele, kuhu kuuluvad “Lammas Shaun”, “Muumioru lood” ja paljud teised, aga lastenurgas on ka välja toodud telesaated lastele. Lastefilmide puhul on suurimaks plussiks see, et filmid on kõik dubleeritud eesti ja vene keelde, mis on nooremale eale suureks rõõmuks, kes ei mõista piisavalt hästi inglisekeelseid filme. Netflixis ei ole ühtegi lastefilmi eesti keeles. Simpsonid, Perepea jt Ameerika animasarjad on MINU.TV teenusega (järele)vaadatavad kohalikest telekanalitest, kes saateid edastavad. Eraldi Lastenurka siiski neid pandud ei ole, kuna sealne sisu ei sisalda väidetavalt vägivaldseid filme ja animasarju.

Kui sobiv film avada, ilmub esimesena nähtavale suur videopleier ja allpool on filmi kirjeldus, osalised, aasta, kestvus ja muud kasulikku infot. Iga filmi juurest võib leida ka nupu, mille abil saab konkreetset teost enda Facebooki sõpradele soovitada.

Filmidel on kolm valikut – kvaliteet, heli ja subtiitrid. Kvaliteet saab olla kõrge (720x576p), keskmine (480x384p), madal (250x200p) või automaatne, mis valib kõrgeima võimaliku kvaliteediastme, mis antud internetiühendusega võimalik. Heli on sõltuvalt teosest kas eesti- või venekeelne ning subtiitrid on saadaval jällegi kas eesti või venekeelses variatsioonis.

MINU.TV valikus on enam kui 2400 kohalikku ja rahvusvahelist filmi ja seriaali erinevatele maitsetele ja sihtrühmadele. Esindatud on nii draamad, komöödiad, põnevikud, õudusfilmid, sarjad ja lastele mõeldud sisu. Sisu täieneb pidevalt ja uusi teoseid lisandub igal nädalal ning lisaks on võimalik vaadata otse ja järele ligi 30 erinevat telekanalit. Telekanalite hulgas pole kahuks kanaleid nagu TV3 või TV6, aga esindatud on ETV(2), Kanal2, Kanal 11, Kanal 12, Fox jpt.

20160217_215336-e1455739547467

MINU.TV on Netflixile kindlasti arvestatav konkurent, seda enam, et pakutav sisu ei piirdu ainult filmi- ja seriaalivalikuga. Netflixi ees räägib MINU.TV kasuks poole soodsam hind, kohalik sisu nii filmide kui teleprogrammi näol ning eesti keelne klienditugi ja kasutusvõimalus. MINU.TV-d kasutades saab lisaks toetada Eesti asja.

Otsest konkurenti MINU.TV-LE, kes pakuks identset teenust, ei ole. Eestis on küll olemas teised teenused näiteks Starman TV Everywhere ja Vifi, kuid need on teist-tüüpi teenused, millega saab vaadata sarju- ja/või telesaateid. Vifi näol on tegu online-filmilaenutusega, kus saab kahe euro eest kaheks päevaks ühe filmi laenutada, mis on erinevalt filmipiraatlusest küll legaalne, aga see on üsnagi rahakotivaenulik, sest MINU.TV ja Netflix pakuvad piiramatut sarjade ja filmide vaatamisõigust ühe kuutasu eest. Starmani TV Everywhere teenust saavad kasutada ainult Starmani teleteenuse tellijad.

Minu soovitus oleks järgnev: kindlasti tasub MINU.TV teenust tasuta 31 päeva katsetada, sest teist sellist praegu ei ole. Tegu on justkui Netflixiga, aga tegelikult pole, sest MINU.TV on soodsam, seal on eestikeelsed subtiitrid, eestikeelsed filmid ja üldsegi palju eestimaist sisu, millest võivad Netflixi kasutajad unistada. Samas pole MINU.TV kasutajatel vaja meeles pidada erinevate telekanalite veebilehti ja äppe telefonis hoida või eraldi kuutasu kanali vaatamise eest veebis maksma, sest peaaegu kõik Eesti ja paljud välismaised telekanalid on MINU.TV-s otseetris nähtavad ja olulisi saateid saab salvestada.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Huawei Mate S arvustus

Eelmine lugu

Samsung Galaxy A3 & A5 nutitelefonide arvustus

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: