Connect with us

Huawei

Huawei P9 arvustus: kas kaks kaamerat õigustavad Huawei uue tipptelefoni ostu?

Avaldatud:

Huawei tõi juba mitu kuud tagasi avalikkuse ette uue tipptelefoni P9, milles on enim rõhku pandud kaamerale ning hind polegi üllatuslikult nii suur, nagu seda ootaks tuntud tootja uuelt tippmudelilt. Põhjus, miks me uuest P9 telefonist varem ei kirjutanud, seisneb selles, et esimene telefon, mille testimisega alustasime, jooksis kokku, andurid tõrkusid, aku pidas vähe vastu jne. Nüüd õnnestus saada sama telefoni teine eksemplar, mis toimis paremini, nagu P9 peakski toimima.

Esmamuljele lähtudes saab väita, et telefon on igati korralik.

Huawei P9 on valmistatud alumiiniumist. Korpus on peaaegu täielikult lõigatud välja ühest metalliblokist. Kätte istub telefon ideaalselt ning käest seda hea meelega ära panna ei tahagi, kuna see sobitub sinna hästi ja näeb soliidne välja. Suur pluss on ka laadimispesa, milleks on uudne USB C-tüüpi ühendus. See võimaldab laadimiskaablid sisestada mõlemat pidi. Huawei nutifonidel pole seda ühendusliidest varem olnud.

Huawei P9-l on kaameraid kaks. Üks jäädvustab pildi mustvalgelt ja teine värviliselt. See peaks tagama hämaras teistest tootjatest poole paremaid pilte. Pimedas võrdlust ei teinud, ent Huawei kaamera sai pildistamisega hästi hakkama küll. 

Kaameral on režiime mitmeid. Näiteks saab dokumenti pildistada, öövõtet teha, pimedas valgusega maalida jt. Olemas on ka võimalus kaamera parameetrite käsitsi seadistamiseks. Suurim foto tegemise eraldusvõime on 12 megapikslit, mis küll pole megapikslite arvestuses mingi rekord, aga peaks igaühele piisav olema. Kaamerat kiidetakse antud telefoni puhul taevani, kuid reaalsuses midagi niivõrd võluvat see pole. Pildid tulevad küll head, aga ei midagi enamat kui iPhone 6S’i ja LG G4 telefonidel. Huawei ei suuda salvestada ka 4K UHD videot, mida teised eelmainitud telefonid teevad. Huaweil on rohkem režiime ja mustvalget pilti teeb see küll paremini.

Kaamera on küll korralik, aga vau-efekti see ei tekitanud ning selle pärast pole vaja koha poodi tormata, kui juba on olemas normaalse kaameraga telefon.

Siiski kaameral on üks väga meeldiv režiim, milleks on nn laia avarusega foto ehk lahti tõlgendatuna väga lahtise avaga pildistamine, mis võimaldab näiteks fotol oleva objekti ühte väikest osa esile tuua ning ülejäänud foto on mõnusalt udune – seda küll kõige lahtisemate ava-astmete vahel. Selles režiimis saab ka teha kõige kinnisema avaga ehk numbriliselt f/16  juures fotosid, kus on kogu pilt nähtav ning midagi pole otseselt esile toodud. Näidisfotosid vaata siit

Foto: Huawei

Ava muutmine Huawei P9 telefoniga

Sõrmejäljelugeja toimib korralikult ja kiiresti. Neile, kes pole varem tagaküljel asuva sõrmejäljelugejaga telefonidega kokku puutunud, võib see asukoht ebamugav tunduda. Tegelikult on aga selline lahendus mugav ja kiire ning telefon avaneb silmapilkselt.

Telefoni ekraan on 5,2-tolline Full HD resolutsiooniga. Kuna ekraan pole 6-tolline ja telefon ei maksa 700 eurot nagu Samsungi lipulaev-telefon S7, siis võib ehk andeks anda Full HD resolutsiooni olemasolu. Järgmiselt mudelilt ootaks vähemalt QHD ekraani.

Ka tarkvara vallas pole millegi üle hõisata. Kasutusel on Android, mis on isegi uus, 6. versioon. Kasutamiskogemuse rikub Huawei enda loodud keskkond EMUI, mis on ebavajalik. Ebaselgel põhjusel on näiteks eraldatud teavituste ja kiirsätete leheküljed – tavaliselt on Androidis need koos. Kokkuvõttes tekitab kasutajaliides võõra tunde, kui olete harjunud puhta Androidi või Samsungi TouchWiziga. Teiseks on Androidis enamasti eraldi paigaldatud rakendusi kuvav menüü, aga Huawei arvates pole seda vaja. Seetõttu on otsustatud kõiki äppe avaekraanil kuvada, umbes nagu iPhone’il. Probleeme on tekitanud ka teavituste telefoni jõudmine.

Tihti juhtub, et uue Facebooki sõnumi kuvamiseks tuleb avada teavituste lehekülg ja alles siis tuleb sõnum kohale. Kui mainitu välja arvata, toimib telefon küllaltki hästi, hangumisi tuleb ette harva. Kasutusel on Huawei enda loodud Kirin 955 protsessor, mis on piisavalt võimas, et mänge jooksutada ja üldiselt võib jõudluse osas telefoniga rahule jääda, kuid mõnikord võtab kaua aega ootamine, kuni avatakse teine Google Chrome’i veebilehitseja vahekaart. Samuti vahel telefon hangub sõnu kirjutades äkitselt tähe kirjutamise ajal. Tarkvaraliselt on suureks miinuseks rakendused ehk äpid, mida on tootja telefoni paigaldanud rohkesti. Näited rakendustest, mille paigaldamine võiks olla valikuline: News Republic, Booking.com hotellid, Todolist, EyeEm, Dragon Mania, Puzzle Pets, Spider Man, Asphalt Nitro, Top Games, Ice Age: SCART-VENTURES. Viimased 6 on mängud, mis on loodud pigem noorematele kasutajatele, aga õnneks on kõik eelmainitud rakendused ja mängud eemaldatavad, kuid miks üldse need kõik paigaldada? Võiks olla näiteks telefoni esmakäivitamisel valik, kust saab märkida kõik äpid, mida paigaldada. See säästaks tohutult aega, mis kulub kõikide nende ebavajalike rakenduste deinstalleerimisele.

Akukestvuses ei ole kahjuks midagi positiivset. Kuigi see mahutab 3000 milliampertundi, ei ole see praktikas nii hea. Kui telefoniga e-kirju lugeda, internetis surfata ja paar videot vaadata, kasutades mobiilset andmesidet, siis peab aku maksimaalselt vastu kella 16-ni, kui hommikul on täislaetud telefoni kasutamist alustatud umbes kella 8 ajal. Huawei on pannud telefoni ka funktsioone akukestvuse pikendamiseks, aga need ei tee põhimõtteliselt midagi. Üks neist paneb ekraani resolutsiooni madalamaks, 720P HD peale, mis annab parimal juhul paarkümmend minutit kasutusaega juurde, kuid endiselt on telefoni akukestvus nõrk.

[wp-review id=””]

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Huawei

Huawei P10 ja P10 Plus telefone ei tasu osta (vähemalt praegu)

Avaldatud:

Jälle on kätte jõudnud aeg, mil Huawei esitles uusi P-seeria telefone – sest miks peaks ainult ühe telefoni väljastama? Või täpsemini: esitles neid juba veebruaris, aga peagi hakatakse neid müüma.

Disain: sama hea ja sama halb

Huawei P10 Plusi tagakülg

P10 ja P10 Plus on muus osas identsed, kui suurus (ja sellest tingitud ekraani resolutsiooni suurus ja akukestvus) välja arvata. Telefonid on samasuguse disainiga nagu varem ehk stiilse alumiiniumkorpusega, mille ülaosas valgel alal paiknevad silmad. Muide, uutel telefonidel on hulganisti värvivalikuid ja mitmeid tekstuure. Telefonide koostekvaliteet on väga kvaliteetne ja soliidne, küll aga on sealjuures nurisemiseks põhjust. Nimelt telefonid on käes väga libedad – keskmiselt proovib telefon käest jalga lasta umbes 10 korda ühe päeva jooksul. Disainis on ka teine probleem: nii ekraanile kui tagumisele küljele tekivad kriimud justkui iseenesest – see häda on Huawei telefonidel olnud kaua, kuid ikka pole materjale ja pealispindu muudetud, et vältida kriimustusi, mis teistele telefonidele nii kergesti ei teki.

Kolm silma

Huawei P10 kaamerad

P10 mudelitega on Huawei jätkanud kolme-kaamera-trendi (kaks taga ja üks ees). Üks tagakaamera on mustvalge (20 mpx) ja teine tavaline (12 mpx). Kahe kaamera olemasolu peaks garanteerima maksimaalse kvaliteediga mustvalged ning maksimaalselt detailsed värvilised pildid. Ainult mustvalgete piltide järele isiklikult vajadust pole, küll aga saab tõdeda, et värvilised pildid on väga selged, teravad ja värvid on täpselt paigas. Kui aga pildistamisel ei tundu midagi täiesti paigas olevat, siis saab põhimõtteliselt kõiki parameetreid – nagu peegelkaameratelgi – ise liigutada, et saaks soovitud tulemuse. Ei saa öelda, et kaamera on palju ees teistest (nt Samsung Galaxy S7, iPhone 7 Plus jt), aga umbes samal ehk väga heal tasemel on küll. Esikaamera on ka päris hea, veidi kahju on, et füüsilist tulukest telefoni esiküljel pole, mis on näiteks vanemal ja soodsamal Honor 7 mudelil. See-eest läheb pimedast selfie’sid tehes ekraan korraks maksimaalselt valgeks, mis suudab enam-vähem asendada lampi.

Kaamerarakendus on muidu minimaalne, aga ühe liigutusega saab välja tõmmata manuaalseadistamise ja hunniku režiime

Kaamerarakendus on päris funktsionaalne. Nagu enne mainitud, on seal korralik manuaalrežiim, lisaks ka välgu sisse-välja lülitamine, suure ava režiim, mitmeid filtreid ja palju muud. Huawei on kaamerarakenduse sisse pookinud ka loovaid režiime, näiteks öövõte, valgusmaalimine, dokumendi skaneerimine jt, kusjuures neid saab veel rohkem alla laadida. Olin üllatunud, nähes iPhone’ile sarnast sarivõtet – kui päästikunuppu all hoida, hakkab pilte sadama nagu oavarrest – viie sekundiga umbes 75 pilti. See on väga muljetavaldav tulemus.

Aku-anomaalia

Akud (3200 mAh ja 3750 mAh) on uutel P10 mudelitel väga kehvad. Kuigi teoorias saab neid kasutada rohkem kui kaks päeva (loomulikult vähese kasutusega), siis meie igapäevakasutuses ei pidanud telefonide akud isegi õhtuni vastu. Akud kestsid umbes 9 tundi, mis tundub eriti veider arvestades asjaoluga, et kasutus polnud üldsegi maksimaalne ning avatud polnud ühtegi mängu. Väga minimaalse kasutusega on telefon õhtuni kenasti töös, kuid kasutada pole seda eriti mõtet. Kesine akukestvus võib olla uue kiirendustehnoloogia süü (lähemalt allpool), kuid võib veel korda saada mõne tarkvarauuendusega. Küll aga on sellel aku osas mõistlik lisa – kiirlaadimine SuperCharge. Kuna see kasutab 4.5V/2A voolu (teistel on tavaliselt 9V/5A), siis on Huawei lahendus laadimise ajal tunduvalt jahedam ja see on ka üsna kiire – umbes tunni ajaga saab tühi aku 100% täis.

Uued ja põnevad lisad

Samsung otsustas oma kuulsa kodunupu uute telefonide esiküljelt eemaldada, et suurem ekraan ära mahuks, ja pani sõrmejäljelugeja, mis oli varem kodunupus, hoopis telefoni taha. Huawei tegi vastupidi: kui juba aastaid on sõrmejäljelugejat kohata võinud telefoni taga, siis nüüd pandi see hoopis telefoni ette, ekraani alla. Äärmiselt kahju on sellest, ei tootja ei soovinud panna selle nupu kõrvale teisi nuppe (tagasi ja käimasolevate rakenduste leht), mida teevad väga paljud teised tootjad. Selle asemel saab kasutada ekraanil olevaid nuppe või siis kasutada ainult uut kodunuppu, kus tuleb meelde jätta erinevat liigutused, kuidas seda kasutada näiteks tagasi liikumiseks. Uue sõrmejäljelugeja asukohaga harjumine võtab väga kaua aega, aga kui see liigutus meelde jääb, siis on seda lust kasutada, sest nii kiiret sõrmejäljelugejat pole ma varem näinud. Kui kujutada ette, et nii kiiresti kui võimalik puudutada telefoni sõrmejäljelugejat ja nii kiiresti kui võimalik sõrm sealt eemaldada, siis täpselt nii kaua aega kulubki. See on tõepoolest nii kiire – sõrme tuleb hoida lugejal nii lühidalt, et saab mõõta millisekundites.

Huawei on alles jätnud uudse SIM-kaardi aluse, kust leiab lisaks universaalpesa, kuhu sobib teine SIM-kaart või hoopis mälukaart, seega saab kasutada soovi korral mälukaarti, ning kui vaja, siis ka kahte SIM-kaarti/kahte telefoninumbrit. Üllatav on see, et P10-st on tehtud kaks erinevat versiooni – ühel on SIM+SD pesa, teisel SIM+SD/SIM. Kui kahe SIM-kaardi pesa olemasolu on vajalik, siis tasub ostukohas üle kontrollida, kas tegu on vastava versiooniga.

P10 ja P10 Plus kasutavad mõlemad üsna uut Kirin 960 protsessorit, tänu millele on telefonid niigi väga kiired, kuid suure uuendusena on telefonidesse pandud Ultra Memory nimeline tehnoloogia, mis tagab kiiresti liikuva (tarkvaraliselt) ka näiteks aasta pärast. Lisaks hoiab see telefoni võimalikult nobedana kogu aeg, kuna tehisintellekti abil püüab see kasutaja kasutusharjumustest aru saada (näiteks millises järjekorras milliseid äppe tavaliselt avatakse) ning seeläbi avada äppe nii kiiresti kui võimalik.

Kui varasemates Huawei telefonide arvustustes oleme saanud laita Huawei kasutajaliidest EMUI, kus ei ole eraldi äpisahtlit, vaid need on kõik avalehel (nagu iPhone’il), siis enam seda teha ei saagi, kuna EMUI 5.1 tõi võimaluse lülitada sisse n-ö sahtli režiim või siis kasutada edasi kõik-ühel-lehel-kontseptsiooni. Telefonist leiab paraku endiselt hunniku ebavajalikke äppe, kuid õnneks on ka kasulikke asju lisatud, üks neist on Twin App nimeline funktsioon, mis võimaldab ühe äpi/suhtlusvõrgustikuga kasutada mitut kontot. Tõsi, Instagramis on mitme konto funktsioon juba sisse ehitatud, ent näiteks Skype’i ja Facebooki saab sellega kasutada väga mugavalt (üks konto näiteks tööalane ja teine tavaline) ja neid vahetada ilma pideva sisse-väljalogimiseta ja andmete sisestamiseta.

Kokkuvõte

Tuleb nentida, et Huawei P10 ja P10 Plus mudelid on väga korralikud nutitelefonid – neil on väga soliidne ja kvaliteetne korpus, kaamera(d), jõudlus… ja see on kõik. Neid asju, mida telefoni puhul kiita, võiks olla rohkem. Akut hetkel kiita ei saa. Jääme lootma, et tarkvarauuendus parandab selle probleemi. Ekraanid on väga teravad ja selged, aga teiste tootjate mudelid on päikesevalguses paremini nähtavad (Galaxy S7 umbes 30% heledam maksimaalse heledusega). Kahju on ka sellest, et veekindlust telefonidelt endiselt ei leia. Isegi Apple, tootja, kes pole varem huvi üles näidanud veekindlate seadmete tootmise vastu, otsustas uusimad iPhone 7 ja 7 Plusi teha veekindlaks.

P10 Plus ja P10

Huawei P10 ja P10 Plus on pigem keskmised nutitelefonid, kui hinnata hinna ja omaduste suhet. P10 hind on hetkel (eeltellimisel) 599 eurot ning P10 Plusi hind saab olema eeldatavasti umbes 750 eurot, kui see kunagi müügile tuleb. Mõistlikum Samsung Galaxy S7 maksab võrdlusena 499 eurot mobiilioperaatorite juures, nurgatagustest ja internetipoodidest saab seda ka soodsamalt.

Tehnilised näitajad Huawei P10 Huawei P10 Plus
Ekraan 5.1” Full HD (1920x1080p), 432 PPI 5.5” 2K (2560x1440p), 540PPI
Protsessor Kaheksatuumaline Kirin 960, 4x Cortex A73 2.4 GHz + 4x Cortex A53 1.8 GHz Kaheksatuumaline Kirin 960, 4x Cortex A73 2.4 GHz + 4x Cortex A53 1.8 GHz
Operatsioonisüsteem Android 7.0 + EMUI 5.1 Android 7.0 + EMUI 5.1
Mälu  4/64 GB  4/64 GB või 6/64/128GB
Ühendused Bluetooth 4.2, 802.11ac/a/b/g/n, 2.4G / 5G, NFC, USB 2.0 (C-tüüp) Bluetooth 4.2, 802.11ac/a/b/g/n, 2.4G / 5G, NFC, USB 2.0 (C-tüüp)
Kaamera Põhikaamerad: 20 MP (monokroomne) + 12 MP RGB, F2.2, optiline stabilisaator; Esikaamera: 8 MP, F1.9 Põhikaamerad: 20 MP (monokroomne) + 12 MP RGB, F2.2, optiline stabilisaator; Esikaamera: 8 MP, F1.9
Aku 3200 mAh 3750 mAh
Mõõtmed 145.3×69.3×6.98 mm, 145 g 153.5×74.2×6.9 mm, 165 g
Värvused Hetkel saadaval: sinine, kuldne, must, hõbe
Hind 599 € (Elisa, Tele2, Telia) Pole teada

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Huawei

VIDEOÜLEVAADE: Huawei P10 ja P10 Plus

Avaldatud:

Huawei uutest nutifonidest on Kuvaris ka pikk arvustus üleval, mille leiad arvustuste rubriigist. Vaata ka lühikest videoülevaadet Huawei uutest tipptelefonidest!

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Huawei

Huawei uuel nutikellal on 4G interneti tugi

Avaldatud:

Esimese Huawei nutikella avalikustamisest on möödunud ligi kaks aastat. 26. veebruaril esitles Huawei uut Huawei Watch 2 nutikella, mis on saanud uuendusi nii väliselt kui siseselt.

Üheks nutikella suurimaks uuenduseks on telefonikõnede ja 4G interneti võimekus tänu SIM-kaardi või eSIM tehnoloogiale. See tähendab teisisõnu seda, et nutikella saab kasutada täiesti eraldi nutitelefonist.

Watch 2-l on nüüd pigem tavaline 1.3-tolline 300×390 resolutsiooniga ekraan, 4G mälu (kõik sellest pole kasutajate jaoks kättesaadav) ning 420 milliampertundi mahutav aku, mis peab vastu tavakasutus mitu päeva ning treeningu ajal, kui töötavad mitmed trennijälgimise funktsioonid, umbes 10 tundi.

Huawei Watch 2 tuleb Android Wear 2 operatsioonisüsteemi, Qualcomm Snapdragon Wear 2100 protsessori ning GPSiga.

Huawei Watch 2 jõuab Prantsusmaale, Hispaaniasse, Protugali, Itaaliasse, Hiinasse ja Itaaliasse müügile lähinädalatel, aga Suurbritanniasse ja USAsse aprillis. Nutikella hinnad algavad 32o eurost. Saadavuse kohta Baltikumis hetkel info puudub.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: