Connect with us

Äpid

Philipsi Ambilight’iga nutiteleri arvustus

Avaldatud:

Välimus

Kui asuda televiisori välimuse juurde, siis mainin kohe ära, et midagi erilist see pole ning välimuselt on see pigem tagasihoidlik. Teler on valmistatud plastikust ning on valget värvi. Ekraani suurus on 40 tolli, mis on praeguse aja telerite puhul pigem väiksemapoolne, aga hind on suuremapoolne. Õnneks pole seda telerit mingite siniste äärtega nii koledaks muudetud, kui Samsungi hiljuti testitud monitor oli.

Philips Androidiga ambilight televiisor (11 of 17)

Teleril pole küll füüsilisi nuppe, aga selle eest on pult keskmisest vingem. Taga asuvad mõned ühenduspesad – 3 USB ühendust, 4 HDMI ühendust, CI kaardipesa, kõrvaklapiväljund, internetikaabli sisend, ühendus kodukino süsteemi jaoks, SCART pesa, SERV.U pesa raadioantenni jaoks ning viimaseks tavalised analoogsisendid vanemate videomängijate jaoks. Ühel HDMI pesal on MHL tugi, et telefoni pilti telerisse juhtmega saada ning veel on terve ports tavalisi HDMI pesasid ja USB porte, millest ei tohiks kunagi väheks jääda. Philipsi teleritele omaselt on selle taga ka väike kaablikinnitus, millega saab kõik vajalikud teleri kaablid kinnitada ühte kohta, et neid näha poleks. Avaldan kiitust teleri jalale, tänu millele saab teleri ekraani keerata, ilma et peaks seda koos jalaga keerama.

Pult

Philips Androidiga ambilight televiisor (15 of 17)

Nagu enne öeldud, on vaatluse all oleva teleri juhtpult keskmisest vingem. Kahjuks sellel ei ole puuteplaati, millega saaks teleri menüüdes sõrmega liikuda. Pult on see-eest kahepoolne, mis tähendab, et peal on tavalised telerinupud ja allpool on klaviatuur, mida saab pöialdega kasutada klaviatuurina, et mugavamalt kirjutada. Nupud on küll väikesed, aga nendega harjub kiirelt ning siis saab palju kiiremini kirjutada kui tavaliste ekraanil olevate nuppudega.

Ambilight

Vaatluse all olev teler pole kuigi tavaline kahe sõna pärast teleri nimes – Android ja Ambilight. Viimasest on kasutusel versioon 3.0. Mis asi on üldse Ambilight? Ambilight on Philipsi tehnoloogia, mis muudab pilti visuaalselt veidi suuremaks, lastes seinale pildi värve, mis annab sellise tunde, nagu pilt oleks pisut suurem kui päriselt. Selleks, et saada parimat elamust, on vaja pimedat tuba, sest valgustus pole nii tugev, et see valgustaks sama palju päevavalguses. Ennustasin, et Ambilightiga saab parema filmielamuse, kuid see on arvatust  veidi nõrgem, aga siiski annab pildile veidi juurde. Selleks, et seinale värve kuvada, on teleri taga äärtes pisikesed lambid.

Android

Teleri teine oluline omadus on Android. Jah, teleril on telefonidelt ja tahvelarvutitelt tuntuks saanud Android operatsioonisüsteem, mis tähendab, et sellega saab internetiühenduse olemasolul vaadata YouTube’i videoid ning kasutada erinevaid äppe nagu Netflix, Deezer ning lisaks on võimalik laadida alla mänge ja teisi äppe, mis on Android TV-le tehtud.

Perfect Natural Motion

Televiisoril on muidugi veel põnevaid funktsioone, aga üks, mille otsustasin välja tuua, on Perfect Natural Motion, mis muudab videos liikumised kiiremaks, et väidetavalt kaoks udusus ja pilt oleks teravam. Mulle tundub selle režiimiga pilt väga ebatavaline, seepärast lülitasin selle välja. Tavalist moodi on pilt lihtsamini vaadatav.

Hübriid TV

Philips Androidiga ambilight televiisor (3 of 17)

Hübriid TV on tasuta Levira teenus, millega on võimalik ükskõik millise nutiteleri ja tavalise antenni ning interneti olemasolul vaadata erinevate Eesti telekanalite filme järgi ja lisaks saab vaadata telekava ning kuulata raadiot. Muidu ma ei tooks seda suurepärast funktsiooni välja, aga otsustasin seda teha, sest see oli minu esimene kokkupuude Hübriid TV-ga ning see oli väga postitiivne.

Pilt

Pildi osas midagi erilist ei ole.Tegu on tavalise Full HD paneeliga ning kahjuks 4k resolutsioonini see ei ulatu. Tunduks loogiline, et niivõrd suure hinnaga teleril on ka 3D ja 4K resolutsioon, aga kahjuks neid ei ole.

Kokkuvõte

Mida oskan lõpetuseks Philipsi teleri kohta öelda? Mina jäin teleriga rahule küll ning Ambilight töötas hästi. Mitte küll nii hästi, kui on demonstreeritud pressifotodel. Android operatsioonisüsteem jookeb üldiselt sujuvalt ja puldiga on mugav erinevaid veebilehti avada, aga kahjuks on Android nutitelerile saadaval veel liiga vähe rakendusi. Isegi Google’i enda  Chrome veebilehitsejat või Drive rakendust failide vaatamiseks ei ole.

Kas osta või mitte?

Antud teleri tavahind on ligikaudu 750 eurot, mis on kindlasti liiga suur summa selle toote eest. Hetkel on aga Euronicsis soodushind alla 500 euro. Kui sellise hinnaga see teler saada, siis oleks see oma hinda väärt, aga suurema hinnaga kindlasti mitte. Mulle piisaks ka tavalisest 40- tollisest telerist, kuhu ühendaksin külge 30-eurose Google Chromecasti, mis muudaks selle piisavalt nutikaks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Äpid

Instagrami uus funktsioon blokeerib masinõppega solvavaid kommentaare

Avaldatud:

Instagramil on uus ja kasulik funktsioon – automaatne kommentaaride sorteerimine, mis peaks solvavad kommentaarid igaveseks kaotama.

Seadistustes on nupp, millest saab kommentaaride filtreerimise aktiveerida

Uus tööriist kasutab masinõpet, et tuvastada solvavate ja pahatahtlike tekstidega kommentaare ja keelab selliste kommentaaride kuvamise nii fotode kui ka videote all.  “Me lõime filtri, mis hakkab kindlaid pahatahtlikke kommentaare blokeerima postituste ja otseülekannete juurest,” selgitab Instagram oma blogis. “Kõik teised kommentaarid ilmuvad nagu varasemaltki, ja neist saab endiselt teavitada, neid kustutada ja kommentaarium kindlate posituste all koguni välja lülitada.”

Automaatne kommentaarifilter on hetkel saaval vaid USAs ja Suurbritannias, kuid tugi kaheksale keelele, näiteks prantsuse ja hispaania, lisatakse lähitulevikus.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Äpid

Twitter tuvastab kuritegusid kuni tund aega enne politseid

Avaldatud:

Twitter on ennast korduvalt tõestanud kui suurepärase keskkonnana, kust saada kiiresti infot sotsiaalsete kriiside ja katastroofide kohta. Uuring näitab, et Twitteri kaudu on võimalik kuritegusid tuvastada palju kiiremini kui politseisse saabunud teadete põhjal.

Londoni 2011. aasta rahutuste andmeid analüüsides leiti Cardiffi Ülikoolis, et kui arvutisüsteemid suudaksid automaatselt Twitteris olevat skaneerida ja tuvastada potentsiaalselt ohtlikke olukordi, näiteks süüdatud autod või lõhutud aknad, saaks taolistest sündmustest kuni tund aega varem teada kui seda saab kohalik politsei. Süsteem suudaks tuvastada inimeste ennustusi ja kuulujutte, kus rahutused aset leiavad ning informatsiooni asukohtade kohta, kus rahvamassid kogunevad.

Teadlased kasutasid mitmeid masinõppe algoritme, et analüüsida igat säutsu, mida kokku oli 1,6 miljonit, arvestades mitmed detaile, nagu näiteks postitamise aeg, asukoht ja mõistagi ka säutsu sisu. Algoritmid tuvastasid intsidente kiiremini kui politsei peaaegu kõikide juhtumite puhul.

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Source :

Allikas: ACM

Jätka lugemist

Äpid

Microsofti uus fotoäpp kasutab tehisintellekti (ja on suunatud noortele)

Avaldatud:

Microsoft tegi valmis uue iOS-ile mõeldud fotorakenduse Sprinkles, mis on loodud noorematele kasutajatele. Äpp sisaldab loomulikult palju emotikone, tekste ja  kleebiseid fotodele panemiseks, sisaldab see ka Microsoft masinõpet ja tehisintellekti, mis võimaldab tuvastada nägusid, tuvastada pildil oleva inimese vanust ja emotsiooni, leida kõige sarnasema kuulsuse, soovitada tekste jne.

Kõiki eelmainitud fotode redigeerimise võimalused pole uues äpis esmakordselt, vaid neid on varasemalt eksisteerinud ka mitmetel veebitööriistadel, mille tegemisse on Microsoft panustanud, näiteks How-Old.net. Nüüd on lihtsalt hunnik rumaaid funktsioone ühes lihtsasti kasutatavas äpis koos.

Näotuvastustehnoloogia võimaldab äpis lisada mütse ja vuntse, ning näoilmete järgi saab äpp aru, millist pealkirja võiks pildile lisada. Lisaks sellele oskab Sprinkles lisada kleebiseid vastavalt pildistamise ajale ja asukohale.

Kui soovitud tobe foto on valmis, saab seda muidugi kohe jagada ka Facebookis, Twitteris, Instagramis, e-kirjaga jne. Äpp on eksklusiivne vaid Apple’i nutiseadmetele ning selle saab allalaadida siit.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: