Põhjalikud arvustusedÄpid

Philipsi Ambilight’iga nutiteleri arvustus

0

Välimus

Kui asuda televiisori välimuse juurde, siis mainin kohe ära, et midagi erilist see pole ning välimuselt on see pigem tagasihoidlik. Teler on valmistatud plastikust ning on valget värvi. Ekraani suurus on 40 tolli, mis on praeguse aja telerite puhul pigem väiksemapoolne, aga hind on suuremapoolne. Õnneks pole seda telerit mingite siniste äärtega nii koledaks muudetud, kui Samsungi hiljuti testitud monitor oli.

Philips Androidiga ambilight televiisor (11 of 17)

Teleril pole küll füüsilisi nuppe, aga selle eest on pult keskmisest vingem. Taga asuvad mõned ühenduspesad – 3 USB ühendust, 4 HDMI ühendust, CI kaardipesa, kõrvaklapiväljund, internetikaabli sisend, ühendus kodukino süsteemi jaoks, SCART pesa, SERV.U pesa raadioantenni jaoks ning viimaseks tavalised analoogsisendid vanemate videomängijate jaoks. Ühel HDMI pesal on MHL tugi, et telefoni pilti telerisse juhtmega saada ning veel on terve ports tavalisi HDMI pesasid ja USB porte, millest ei tohiks kunagi väheks jääda. Philipsi teleritele omaselt on selle taga ka väike kaablikinnitus, millega saab kõik vajalikud teleri kaablid kinnitada ühte kohta, et neid näha poleks. Avaldan kiitust teleri jalale, tänu millele saab teleri ekraani keerata, ilma et peaks seda koos jalaga keerama.

Pult

Philips Androidiga ambilight televiisor (15 of 17)

Nagu enne öeldud, on vaatluse all oleva teleri juhtpult keskmisest vingem. Kahjuks sellel ei ole puuteplaati, millega saaks teleri menüüdes sõrmega liikuda. Pult on see-eest kahepoolne, mis tähendab, et peal on tavalised telerinupud ja allpool on klaviatuur, mida saab pöialdega kasutada klaviatuurina, et mugavamalt kirjutada. Nupud on küll väikesed, aga nendega harjub kiirelt ning siis saab palju kiiremini kirjutada kui tavaliste ekraanil olevate nuppudega.

Ambilight

Vaatluse all olev teler pole kuigi tavaline kahe sõna pärast teleri nimes – Android ja Ambilight. Viimasest on kasutusel versioon 3.0. Mis asi on üldse Ambilight? Ambilight on Philipsi tehnoloogia, mis muudab pilti visuaalselt veidi suuremaks, lastes seinale pildi värve, mis annab sellise tunde, nagu pilt oleks pisut suurem kui päriselt. Selleks, et saada parimat elamust, on vaja pimedat tuba, sest valgustus pole nii tugev, et see valgustaks sama palju päevavalguses. Ennustasin, et Ambilightiga saab parema filmielamuse, kuid see on arvatust  veidi nõrgem, aga siiski annab pildile veidi juurde. Selleks, et seinale värve kuvada, on teleri taga äärtes pisikesed lambid.

Android

Teleri teine oluline omadus on Android. Jah, teleril on telefonidelt ja tahvelarvutitelt tuntuks saanud Android operatsioonisüsteem, mis tähendab, et sellega saab internetiühenduse olemasolul vaadata YouTube’i videoid ning kasutada erinevaid äppe nagu Netflix, Deezer ning lisaks on võimalik laadida alla mänge ja teisi äppe, mis on Android TV-le tehtud.

Perfect Natural Motion

Televiisoril on muidugi veel põnevaid funktsioone, aga üks, mille otsustasin välja tuua, on Perfect Natural Motion, mis muudab videos liikumised kiiremaks, et väidetavalt kaoks udusus ja pilt oleks teravam. Mulle tundub selle režiimiga pilt väga ebatavaline, seepärast lülitasin selle välja. Tavalist moodi on pilt lihtsamini vaadatav.

Hübriid TV

Philips Androidiga ambilight televiisor (3 of 17)

Hübriid TV on tasuta Levira teenus, millega on võimalik ükskõik millise nutiteleri ja tavalise antenni ning interneti olemasolul vaadata erinevate Eesti telekanalite filme järgi ja lisaks saab vaadata telekava ning kuulata raadiot. Muidu ma ei tooks seda suurepärast funktsiooni välja, aga otsustasin seda teha, sest see oli minu esimene kokkupuude Hübriid TV-ga ning see oli väga postitiivne.

Pilt

Pildi osas midagi erilist ei ole.Tegu on tavalise Full HD paneeliga ning kahjuks 4k resolutsioonini see ei ulatu. Tunduks loogiline, et niivõrd suure hinnaga teleril on ka 3D ja 4K resolutsioon, aga kahjuks neid ei ole.

Kokkuvõte

Mida oskan lõpetuseks Philipsi teleri kohta öelda? Mina jäin teleriga rahule küll ning Ambilight töötas hästi. Mitte küll nii hästi, kui on demonstreeritud pressifotodel. Android operatsioonisüsteem jookeb üldiselt sujuvalt ja puldiga on mugav erinevaid veebilehti avada, aga kahjuks on Android nutitelerile saadaval veel liiga vähe rakendusi. Isegi Google’i enda  Chrome veebilehitsejat või Drive rakendust failide vaatamiseks ei ole.

Kas osta või mitte?

Antud teleri tavahind on ligikaudu 750 eurot, mis on kindlasti liiga suur summa selle toote eest. Hetkel on aga Euronicsis soodushind alla 500 euro. Kui sellise hinnaga see teler saada, siis oleks see oma hinda väärt, aga suurema hinnaga kindlasti mitte. Mulle piisaks ka tavalisest 40- tollisest telerist, kuhu ühendaksin külge 30-eurose Google Chromecasti, mis muudaks selle piisavalt nutikaks.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Mida oodata LG G5 nutitelefonilt?

Eelmine lugu

Vaata videot: droon purustab salatiks kõik ette juhtuva

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: