Põhjalikud arvustused

Samsungi AddWash nutipesumasina arvustus: kas tulevik on kohal?

0
Foto: Samsung

Kui 1992. aastal esimene nutitelefon välja tuli, ei osanud keegi sellega midagi peale hakata, kuna keegi ei olnud sellistest asjadest undki näinud. Nüüdseks on tehnoloogia nii kaugele arenenud, et peaaegu kõigil on kodus nutitelerid, nutitolmuimejad ja isegi nutimuruniidukid. Täna võtame luubi alla mõni aeg tagasi välja tulnud Samsungi AddWash nutipesumasina.

Mille poolest erineb nutipesumasin tavalisest pesumasinast? Kõige suuremad erinevused võrreldes tavalise pesumasinaga on näiteks need, et kui must pesu on sisse pandud ning masin juba peseb, saab nutipesumasinaga erinevalt tavalisest pesumasinast pesu pesemise ajal juurde lisada.

Teine uudne võimalus nutipesumasinal on see, et pesumasina tööle panemiseks ei pea viibima masina juures. Seda võib teha näiteks õues, või miks mitte ka oma toas raamatut lugedes. Selle jaoks tuleb oma nutiseadmesse alla laadida Samsungi Smart Home’i äpp. Läbi selle on võimalik muuta pesumasina trumli keerlemiskiirust, vee temperatuuri ning mistahes muid seadeid, mille muutmiseks pidi vanasti minema pesumasina juurde. Läbi Smart Home’i rakenduse, on võimalik näha ka seda, kui pikalt masin pesu veel peseb.

Nagu eelnevalt öeldud, on võimalik nutipesumasinasse pesu sisestada ka pesemise ajal. See tuleb kasuks siis, kui kogemata on ununenud mõni sokk või T-särk sisse panna. Pesemise ajal pesu lisamiseks tuleb avada väike luuk, mis asub suurema täiteava ülaosas. Kui luuk on lahti tehtud, jätab masin end nii-öelda ooterežiimile. Pesu lisatud ja luuk kinni pandud, jätkab pesumasin jälle tööd.

Pesemise jaoks on nutipesumasinal 14 erinevat režiimi. Näiteks on üks režiim on villase pesu pesemiseks. Kui on tahtmist pesta sünteetilist riiet, siis on ka selle jaoks olemas eraldi režiim. 14 valiku hulka kuuluvad ka musta pesu pesemise režiim, kiirpesu režiim, trumli puhastamise režiim ja ka välisriiete režiim.

Üks väga suur pluss nutipesumasinal on eespool olev ekraan, millelt on väga mugav muuta seadeid ja saada hea ülevaade parasjagu aktiveeritud seadistustest. Sellelt saab hõlpsasti määrata trumli keerlemise kiirust, muuta vee temperatuuri ja seadistada teisi parameetreid.

Käesolev masin mahutab kuni 8 kg musta pesu. Trumli maksimaalne keerlemiskiirus on 1400 pööret minutis, millest piisab täielikult. Pesumasin kaalub 61 kg ning kui rääkida mõõtudest, siis see on veidi liiga lai. See ei pruugi mahtuda paljudesse majapidamistesse ära, eriti kui on tegemist kortemajaga. Kuid üks huvitav ja naljakas omadus nutipesumasinal on see, et pärast pesu pesemise lõpetamist hakkab see muusikat esitama, mis kestab pool minutit. 

Aastas tarbib pesumasin umbes 8100 liitrit vett ja keskmine müratase on sellel 53 db. Üks väga suur pluss AddWashi nutipesumasinal on ka automaatne veaotsing. See tähendab, et läbi vastava äpi näeb ära, mis masina piirkonnas täpselt viga on ning siis saab vähese ajakuluga kas või ise pesumasina ära parandatud või ei pea maksma remondis lisatasu veaotsingu eest. 

Foto: Kert Kõpper

AddWash pesumasina sisemus / Foto: Kert Kõpper

Kui vanemad pesumasinad olid üpris lärmakad ja vibreerisid kohutavalt, siis Samsungi AddWash nutipesumasin on aga väga vaikne ja vibreerimist ei ole peaaegu üldse näha ega tunda. See tuleb kasuks näiteks siis, kui pesumasin on pandud pesema öösel.

Kui algul võis jääda mulje, et ainus uuendus nutipesumasinal on läbi nutiseadme masina juhtimine ja üldjoontes on see nagu tavaline pesumasin, siis tegelikult on Samsung välja mõelnud veel midagi huvitavat. Nimelt muudab nutipesumasin pesugeeli huvitavateks mullideks, mis imbuvad läbi kanga ja pesevad riideeseme täiuslikult puhtaks. Tulemus on tõesti hea. 

Üks peamiseid faktoreid pesumasina valikul on energiasäästlikus. Samsung AddWash nutipesumasin on A+++ klassi energiasäästlikusega, mis tähendab, et see tarbib minimaalselt elektrit. Võimalik on kasutada öko-režiimi, mis tarbib ka vähem elektrit kui teised võimalikud režiimid.

Üks asi mida selle nutipesumasina juures kiita, on selle välimus. Selle üleni valge kere ja kristallsinine täiteava lausa kutsuvad seda pesumasinat ostma. Paljud võivad mõelda, et see välimus ei ole tähtis, peaasi et peseb, kuid kui sõbrad või lähedased külla tulevad, siis on sellise ilusa ja stiilse nutipesumasinaga hea uhkustada küll.

Kokkuvõte

Kokkuvõtteks võib öelda, et nutipesumasin sobib kõigile, kes soovivad kiirelt pesemisega ühele poole saada ja vahel ka hoopis telefonis olles pesutsükkel käivitada. Kõige suuremad plussid sellel pesumasinal on pesu lisamise võimalus pesemise ajal ja võimalus juhtida nutipesumasinat läbi nutiseadme. Miinuseks võib tuua pesumasina laiuse, mistõttu ei pruugi see igasse majapidamisse ära mahtuda.

Plussid ja miinused

  • Kena välimus
  • Pesu saab lisada pesemise ajal
  • Energiasäästlik
  • Mahutab palju pesu
  • Tekitab vähe müra
  • Palju erinevaid režiime
  • Saab juhtida läbi nutiseadme
  • Võtab liialt ruumi
  • Hind võiks olla veidi madalam

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Elisal täitus Apple’iga esimene koostööaasta

Eelmine lugu

Google oskab varsti nutiseadme mäluruumi nutikalt vabastada uute äppide jaoks

Järgmine lugu

Sulle võib ka meeldida: