Connect with us

Acer

Acer Revo Build – stiilne ja põnev moodularvuti

Avaldatud:

Acer tuli mõni aeg tagasi välja ühe üsnagi huvitava ja teistsuguse arvutiga. Ei ole see ülivõimas mänguriarvuti ega uudne süler – tegu on hoopis modulaarse lauaarvutiga, Revo Buildiga.

Kõvaketta lisamiseks kulub sekund

Väga lahe ja innovatiivne lahendus kõvaketta, helikaardi ja teiste komponentide vahetamisel on magnetitega ühendamine. See tähendab, et iga asi on omal kihil. Näiteks kõvaketas on oma mooduli sees ja arvutile lisamiseks tuleb see lihtsalt kõige ülemise mooduli peale asetada, ning see ongi juba valmis kasutamiseks. Siit võib järeldada, et puhtalt magnetitega infot kettalt kätte ei saa. Selle jaoks on moodulite ääres mõned klemmid ja juhtmeid tarvis ei lähegi. Kuid väikene miinus magnetitega ühendamisel siiski on. Nimelt sama moodi ühendamisele saab ka mooduleid üksteisest kiirelt lahti ühendada, ehk siis kui kogemata arvutile pihta minna, võib mingi osa arvutilt lihtsalt ära tulla. Näiteks kui kõvaketas töötab ja see äkitselt ära võtta, võib see kõvaketast kahjustada või koguni muuta selle kasutuskõlbmatuks.

Arvutist üldiselt

Arvuti kaalub veidi alla kahe kilogrammi, mistõttu on seda lihtne kaasas kanda, eriti tänu välkkiirele lahtivõtmisele. Operatiivmälu on Acer RevoBuildil 4GB, millest tavakasutajale täiesti piisab ja mitme programmi üheaegne jooksutamine pole mingi probleem. Arvuti töötab Windows 10-ga, millele on eelnevalt installitud mitmeid programme, nagu näiteks Skype ja Candy Crush Saga. Tihtilugu teevad lauaarvutite ventilaatorid üsnagi tugevat ja vahel isegi veidi häirivat müra, kuid õnneks on see arvuti üsnagi vaikne. Suuremat ressurssi nõudvate toimingute puhul siiski ventilaatorite müra suureneb.

IMG_1392 (Large)

Võib ju tunduda, et magnetid ei ole väga tugevad ja arvutit ei tohi eriti üldse kallutada, sest moodulid võivad üksteise küljest lahti tulla, kuid vastupidiselt on magnetid piisavalt tugevad, et arvutit kallutades need ära ei tule. Acer RevoBuildil on õhukestest sülearvutitest tuntud Intel Core i5- 6200U protsessor, millega saab igapäevatoimingud hõlpsasti tehtud.

Toetab isegi juhtmevaba laadimist

Praegu on juba üsna paljudel nutitelefonidel juhtmevaba laadimise funktsioon, mis on hea, kui ei ole viitsimist alati laadijat telefoniga ühendada. Kõige ülemisel moodulil on juhtmevaba laadimise valmidus – aseta lihtsalt telefon arvuti peale ja laadimise “maagia” algabki.

Lihtsamaks tööks sobib arvuti hästi, mängude jooksutamiseks see ideaalne pole

Acer RevoBuild on hea töövahend, millega saab vabalt netis käia ja videoid ja/või fotosid töödelda. Testisime videotöötlusprogrammiga Sony Vegas Pro 14 videomonteerimist, ning tulemus oli korralik. Üheminutilist Full HD videot salvestas arvuti umbes neli minutit, mis pole küll ideaalne tulemus, aga arvestades arvuti 300-dollarilist hinda, on “okei”.

Nagu eelnevalt öeldud, on Acer RevoBuild ideaalne töö tegemiseks, väikseks foto- või videotöötluseks ja niisama netis surfamiseks. Vähem nõudlikumaid mänge saab sellega ilusti mängida, kuid kas see arvuti oleks hea valik ka mänguritele, kes tahavad mängida kõige võimsamaid ja uusimaid mänge? Testisime populaarset mängu nimega Counter-Strike: Global Offensive, mis pole eriti ressursinõudlik mäng. Kõigepealt proovisime seda mängida kõige madalamate seadetega ning mäng töötas laitmatult kaadrisagedusega umbes 45-50 kaadrit sekundis. Seejärel tõstsime graafikaseadeid veidi kõrgemale ning mängida sai siis veel üsnagi hästi ja kaadrisagedus langes keskmiselt 30 peale. Lõpuks panime seaded kõige kõrgema peale, ning algsest 50 k/s asemel oli alles vaid 18. Nii et mängimiseks pole see arvuti just väga hea, aga minimaalsetel graafikasätetel on vanemad mängud mängitavad heade kaadrisagedustega.

Kokkuvõte

IMG_1386 (Large)

Üks parimaid funktsioone sellel arvutil on kindlasti stereoheli, mis tähendab, et arvutil on mõlemal pool üks kõlar ning muusikat mängides tekitavad need mõnusa ruumilise-heli-effekti. Enamikel lauaarvutitel seda võimalust ei ole. RevoBuildi välimus on suurepärane, mistõttu see sobib töölauale ideaalselt ning on palju esinduslikum kui lihtsalt üks suur must kast. Viriseda võib muidugi selle kallal, et nõudlikumates toimingutes kippus võimsusest väheks jääma, kuid üldiselt on see oma hinda väärt: töö tegemiseks on see ideaalne ning seda arvutit iseloomustaks hästi lause:„Väikese korpuse sisse mahub palju.“

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Reklaam
Kliki siia kommenteerimiseks

Acer

Acer Swift 7 – peaaegu hea MacBooki alternatiiv

Avaldatud:

MacBooki laadseid kvaliteetseid ja pika akukestvusega sülearvuteid on teinud paljud tootjad: Dell, ASUS, HP jt. Tuntud arvutitootja Acer tõi eelmisel aastal müügile küll Aspire S 13 mudeli, mis pidanuks olema MacBooki soodsam alternatiiv, kuid selle loomisel mindi koonerdamisega liiale ja tulemuseks oli kohutava koostekvaliteediga nagisev plastmasskäkk. Eelmise aasta sügisel otsustas firma viga parandada, tuues müügile mitu uut üliõhukest ja kvaliteetset sülearvutit. Jutt käib Spin 7 ja Swift 7 mudelitest, millel on ka väiksemate numbritega soodusmudelid, mis pole nii õhukesed.

Spin 7 on õhuke metallkorpuses sülearvuti, mille ekraan liigub suuremas ulatuses (saab panna n-ö “telgi-asendisse”) ja see on ka puutetundlik. Meie testis olev Swift 7 on ka Spinist õhem ja see kannab koguni maailma kõige õhema sülearvuti tiitlit. Varem peeti kõige õhemaks sülearvutiks HP Spectre mudelit. Aceri mudeli paksus on vähem kui 1 sentimeeter ja see suudab MacBookiga peaaegu konkureerida. Miks peaaegu – sellest hiljem.

Kuidas see saab üldse nii õhuke olla?

Erilist maagiat siin ei olegi. Nii nagu seda teevad teised, teeb ka Acer – kompromisse tehakse jõudluses ja komponentide suuruses, mille tulemus mahub minimaalse paksusega korpusesse. Meie testmudelis on küll Intel Core i7 protsessor (poes müüdaval mudelil on veidi lahjam i5), mis viitab kõige võimsamale Inteli tavakasutajatele valmistatud protsessorile, aga tuleb tähele panna, et lõpus on “U” täht. See tähendab, et tegemist on eeskätt selliste ultraõhukeste sülearvutite tarvis loodud mudeliga, mis pole nii võimas kui tavaversioon või isegi võimsamates sülearvutites olevad HQ-seeriad. Eraldiasetsevat graafikakaarti pole arvutis üldse – selle asemel on integreeritud Inteli graafikakiip. Mõlemad – nii protsessor kui graafika – on sellist tüüpi arvuti puhul tavalised.

Nii õhuke on Swift 7

Nii õhuke on Swift 7

Swift 7 korpus on valmistatud alumiiniumist ja on käes väga korralik, kui välja arvata ekraani ja klaviatuuriosa paindumine, mida saab põhiliselt näha vaid siis, kui arvutit hoida käes vaid ühest nurgast. Üks disainielement, mille vajalikkusest ma aru ei saa, on triip korpuse tagumise osa üleval. Miks see seal on, pole aimugi, ka Acer ei ole sellele küsimusele vastanud.

Kes mäletab eelmise aasta alguses esitletud MacBooki, siis sellel oli kõigest üks USB-C pesa ja heliväljund – isegi mitte eraldi voolupesa! MacBookile tuli kohe juurde osta vähemalt USB C – tavaline USB adapter, millega tavalisi lisaseadmeid ja -tarvikuid kasutada saaks. Selleks, et nende kasutamise ajal ka sülerit laadida, tuli osta palju kulukam adapter. Acer on MacBooki suurimast probleemist õppust võtnud ning lisanud ühe USB C pesa. See on muuseas sama, mis uutel MacBook Pro soodusmudelitel. Kaks USB C pesa jätavad veidi hingamisruumi ja võimaldavad ilma lisaadapteriteta laadimise ajal näiteks mälupulka kasutada või hoopis adapteriga välist monitori kasutada. Acer Swift 7-l on lihtne USB C adapter isegi karbis kaasas – see on väga tore. Veel on kaasas USB C – HDMI adapter, millega saab arvuti ühendada projektori, monitori või teleriga. Küll aga ei ole tore karbis olev vahelduvvooluadapter, mis võiks olla näiteks europistiku küljes (nagu Apple’i arvutitel).

Jõudlust on igapäevaseks multimeedia nautimiseks ja kontoritöö tegemiseks enam kui küll

Kuigi arvutis on väikese voolutarbe ja võimsusega komponendid, saab see hakkama lisaks elementaarsele veebilehitsemisele ja filmivaatamisele ka lihtsamate arvutimängude (näiteks Minecraft ja Sims) jooksutamisega. Ka kõik kontoritarkvaralahendused toimivad väga sujuvalt ning arvuti saab hakkama ka Full HD videotöötlusega (muidugi mitte profikaamerate toorfailidega).

Kuna palju energiat vajavaid komponente arvutis pole, on akukestuvs väga hea, nagu ka konkurentidel. Aceri sõnul kestab aku kuni 9 tundi. Päris nii kaua see igapäevakasutuses ei kesta, aga umbes 4-6 tunniga võib arvestada küll. Meil oli testides ekraani heledus peaaegu alati maksimumini keeratud, mis võis olla üheks lubatust väiksema akukestvuse tulemuseks, aga siiski kestab aku pikalt.

Peamised tehnilised näitajad:

Nimi Acer Swift 7
Protsessor Intel Core i5 i5-7Y54, 1,20 GHz
Graafika Integreeritud Intel HD
Ekraan 13,3”, IPS LED LCD, Full HD
Aku Liitium-ioon – 4 osa, kuni 9h
Mõõtmed 0,998 cm x 32,46 cm x 22,96 cm; kaal 1,12 kg
Mälu 8 GB LPDDR3
Ühendused 3,5mm heliväljund, 2x USB C, Bluetooth, Wi-FI
Ostukomplekti sisu Sülearvuti, kasutusjuhendid, garantiitalong, voolukaabel, adapterid – 1x USB C – USB, 1x USB C – ethernet
Operatsioonisüsteem Microsoft Windows 10 Home 64-bit
Hind (soovitatav jaemüügi hind) 1299 €

Suurimad miinused?

Acer Swift 7 pole päris täiuslik arvuti; sellel on ka mõned miinused.

Esiteks – ülekuumenemine. Kui mitu tundi järjest aktiivselt veebis surfata, läheb arvuti üsna kuumaks – eriti laadimise ajal.

Teiseks – kõlarid. Apple MacBookil on suurepärased kõlarid, mis esitavad heli väga hea kvaliteediga, vajadusel väga valjult ja heli pole kuidagi summutanud. Acer on teadmata põhjusel pannud kõlarid arvuti alla, mis on kõige halvem koht kõlarite jaoks. Peaaegu alati on kõlarid summutatud – ükskõik kas arvuti on süles või laual. Parem on kasutada kõrvaklappe, kui kuulata kohutavat heli.

Kolmandaks – klaviatuur. Ilmselt on see seotud arvuti õhukese korpusega, igatahes on see tõsine probleem. Nimelt klaviatuur ise on väike ja klahvid on veelgi väiksemad. MacBooki klaviatuur ulatub sülearvuti äärest ääreni ning klahvid on maksimaalse suurusega. Just neid MacBooki plusse Swift 7-l pole. Kui ka seda õnnestub mõista, et klaviatuuri ei olnud võimalik komponentide asetuse tõttu nii laiaks venitada, ei saa ikkagi aru, miks ei võiks klahvid olla suuremad. Iga klahvi ümber on lihtsalt tühi ruum, mida oleks võinud palju praktilisemalt kasutada. Sama kehtib ka nooleklahvide puhul – need on veel eriti pisikesed. Ka klahvid ise pole väga hea “klõbinaga” ning mõned liiguvad paremini kui teised. Veider. Klaviatuuril on üks kurvastav miinus veel – klahvide tagantvalgustus, mis jällegi MacBookil on ja Swift 7-l mitte. Nii et pimedas on arvutit palju ebamugavam kasutada kui päevavalguses.

Klaviatuur on halb

Klaviatuur on halb

Neljandaks – ekraan. Ekraani resolutsioon on 1920x1080p ehk Full HD. Kuigi MacBookil on see parem, ajab ka Aceri mudeli oma asja ära. Ekraani juures valmistavad kõige rohkem pettumust kriimud, mis tekivad tõenäoliselt siis, kui arvuti on suletud ja näiteks seljakotis. Klahvid lähevad ilmselt ekraanile vastu ja tekitavad seal kriime, mis pole küll alati nähtavad, aga selle teeb kõige veidramaks asjaolu, et ekraanil on ka Corning Gorilla Glassi kaitsekiht, mis peaks just kriimude eest ekraani kaitsma.
Kolm asja on MacBookist paremad

Swift 7-l on ka mõned asjad paremad kui MacBookil

Esiteks – puuteplaat. Lisaks sellele, et see on võrreldes varasemate Aceri mudelitega palju kasvanud, on see ka MacBooki omast laiem, mistõttu on arvutit mugavam kasutada. Lisaks mõnusale suurusele on puuteplaadil ka suurepärane tagasiside vajutustele.

Teiseks – pesad. Nagu juba mainitud, on üks USB C pesa Swift 7-l rohkem. See on väga tänuväärne, kuna ei pea ennast piinama kõikide “kohustuslike” adapterite ostmisega, ilma milleta paljud inimesed MacBooki kasutada ei saa.

Kolmandaks – arvuti hind. MacBooki baasmudel maksab ametlike edasimüüjate (IM Arvutid, Valge Klaar ja Euronics) juures 1499 eurot ja hinna sees pole ühtegi adapterit. Sama suure (256 GB) salvestusruumiga Swift 7 maksab 1299 eurot. Suuremate sooduskampaaniate ajal võib leida ka 1 199 € eest, mis on suurepärane hind.

Operatsioonisüsteemi eelistus on igaühel personaalne, selles osas jätsime võrdluse siit ülevaatest välja.

Päris hea MacBooki alternatiiv, kui selle suurimad puudused ei ole probleemiks

Korpus on muidu kvaliteetne ja ilus, aga millegipärast on ülaosas üks triip

Korpus on muidu kvaliteetne ja ilus, aga millegipärast on ülaosas üks triip

Käes on kokkuvõtte aeg. Tuleb tõdeda, et kuigi miinuseid on Swift 7-l päris mitu, võib nende kõigiga ajapikku ära harjuda ja Swift 7 hakkas testi lõppedes väga meeldima. Tore on näha, et erinevad tootjad püüavad saada sama tiitlit, mis nüüd kuulub Acerile. Loodame, et järgmine mudel toob paremad kõlarid ning klaviatuuri ja arvuti ei lähe nii kergelt kuumaks. Kui need vead välja arvata, on tegu päris asjaliku masinaga.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Acer

Nitro sinu töölaual ehk Acer Nitro V17 sülearvuti arvustus

Avaldatud:

Aceri 17-tollise ekraaniga Nitro V17 sülearvuti on oma õhukese ja minimalistliku välimusega silmatorkav sülearvuti, mis on väiksema 15-tollise ekraaniga mudeliga sarnane, ent suurema mudeli kasuks räägivad parem ekraan, parem jõudlus ja jahutus. Meie testitud VN7-792G mudel on Nitro-seeria võimsaim, ja ka kõige krõbedama hinnaga. Kas see sülearvuti on suurepärane, täielik läbikukkumine või midagi vahepealset?

Disain ja välimus

Mulle väga meeldib, kuidas Acer käesoleva sülearvuti disainis. Lihtsuses peitub asja võlu – arvuti on peaaegu üleni musta värvi, kui välja arvata hõbedane äär tagapool ja Aceri logo kaanel.

Acer Nitro V17 on üleni kaetud pehme kummiga, mistõttu istub see kätte mugavalt ja kindlalt. Kuigi kummeeritud pind on ilus ja korralik, määrdub see kergelt, eriti sealt, kuhu käe kirjutades tavaliselt asetan. Seetõttu peab vaeva nägema puhastamisega, hoidmaks arvuti sõrmejälgedest ja mustusest puhtana.

Sülearvuti on suur ja ruumikas – sel on suur pind, kuhu saab käsi toetada. Erinevaid ühendusliideseid on sellel arvutil külluslikult. Pesad on paigutatud külgede peale, suurem osa neist küll paremale poole. Paremal küljel on on vastavad pesad, kuhu saab sisestada toitekaabli, võrgukaabli, HDMI-kaabli, kaks USB 3 pesa.

Veel on seal helisisend ja väljund (kõrvaklappide ja mikrofoni ühendamiseks). Eespool on kaardilugeja ja LED-tulukesed, vasakul küljel on üks USB 2 ja Blu-ray mängija.

Tagumisel küljel asuvad kaks ventilaatorit. Kõlarid on arvuti all.

Klaviatuur on fikseeritud punase taustavalgusega, mis ei pruugi kõigile meeldida, aga klahve näeb igas olukorras see-eest suurepäraselt. Ei saa valida valguse tugevust, saab vaid sisse-välja lülitada.
Puuteplaat – see on suur ja plastikust ning on ka mõnusalt täpne. Veidi häirib ainult see, et klikkides teeb puuteplaat liiga valju heli.

acer nitro arvuti 57684592678925626549856594859548565289

Ekraan

Sellel testmudelil on imeilus 4K ekraan, mis pole läikiv ega puutetundlik. Ekraanilt on suure pikslitiheduse tõttu hea vaadata suure resolutsiooniga videoid ning kasutada tarkvara, mis nõuab täpset värviedastust. Loomulikult saab sellega hõlpsasti veebis surfata ja muid toimetusi teha.
Ekraan näitab heledat, teravat pilti, ja mustad toonid joonistuvad väga hästi välja. Kuigi pildikvaliteet on väga hea, ei toeta kõik programmid veel 4K UHD resolutsiooni. Programmid avanevad küll, kuid tekst ja ikoonid on seal peaaegu olematu suurusega.

Kasutades videotöötluseks loodud Adobe Premiere Pro CC-d, oli kiri kohati liiga väike ja pidin resolutsiooni 2560x1440p peale seadma.

Veel mõned UHD ekraani miinused:

1. Kulutab Full HD-st rohkem akut
2. Tõstab arvuti maksumust
3. Ei sobi eriti kokku arvutis oleva GTX 960 graafikakaardiga, kuna UHD resolutsioonil on ka kõige madalamatel graafikasätetel mängudes kaadrisagedus väga madal

Riistvara ja jõudlus

Riistvaraliselt on antud mudel väga võimas. Sel on Intel Core i7 6700HQ protsessor, 16GB DDR4 muutmälu (saab suurendada 32 GB-ni). Operatsioonisüsteemi jaoks on üks 200 GB mahuga SSD-seade, aga suuremate failide jaoks on ka 1 TB klassiklaine kõvaketas.

Igapäevakasutus on arvuti väga sujuv ja kiire, mida saab ka konfiguratsioonist aimata. Olen seda arvutit kasutanud kõige rohkem foto- ja videotöötluseks, kus ei saa selle kohta peaaegu midagi halvustavat öelda, kuna jõudlust on palju, ja õnneks pole sealjuures probleeme ülekuumenemisega – isegi siis, kui raskema kasutuse puhul mitu tundi aktiivselt kasutada.

acer nitro arvuti kylg 428058940569465902565864255

Ma katsetasin ka paari mängu ja nagu näete allpool olevast kaadrisageduste tabelist, too UHD ekraan ei ole väga hea kombinatsioon arvutis oleva 4 GB graafikamäluga GTX 960 graafikakaardiga, kui just vanemaid mänge plaanis mängida pole.

Milles siis on koks? Mängud muidugi avanevad, kuid isegi kõige lahjematel seadistustel on kaadrisagedus mängudes väga väike, mis pole rahuldava mänguelamuse saamiseks üldse mitte piisav. Meie saadud umbes 20 k/s asemel võiks see arv olla näiteks 50 k/s.

Arvutimäng↓ Full HD resolutsioon UHD resolutsioon
Bioshock Infinite 68 k/s ei toeta
Farcry 4 36 k/s 20 k/s
Grid Autosport 74 k/s 49 k/s
NFS Most Wanted 44 k/s 31 k/s
Tomb Raider 70 k/s 41 k/s

Aku

Akust rääkides, sellel 17-tollisel mudelil on sama aku, mis väiksemal 15-tollisel, aga see kestab võimsama ja suurema ekraani arvelt vähem. Järjest sain filmi vaadata ligi kolm tundi ja veebis surfata umbes kaks tundi ühe laadimisega. Täislaadimine kestab umbes sama kaua kui veebilehitsemine – umbes kaks tundi.

Kokkuvõte

Acer Aspire V17 Nitro VN7-792G on hea valik töötamiseks, kuid mängimiseks mitte nii hea. Koostekvaliteet on hea ja samuti disain on ilus. Arvuti on õhem kui selle paljud konkurendid. 4K UHD ekraan näeb ilus välju, jõudlus on ka ootuspärane, arvuti töötab jahedalt isegi nõudlikes olukordades. Samas mängida UHD resolutsioonil eriti hästi ei saa, paljud programmid veel seda resolutsiooni ei toetagi, ning aku ühe paari tunni ei kesta.

Sülearvuti ei ole liiga kallis sellise konfiguratsiooni kohta, aga kui UHD ekraan pole hädavajalik, siis umbes 1700€ eest saaks juba võimsama (mitte ekraani osas) arvuti, millel on nvidia GTX 970 või GTX 980 graafikakaart.
Kõige võimsam mudel sellest arvutist ei ole kõigile, kuid see on väga hea valik professionaalidele, kellele on hea ekraan, kvaliteet ja disain olulised.

Plussid ja miinused

HEAD OMADUSED

Näeb ilus välja ja koostekvaliteet on hea, hea klaviatuur ja puuteplaat, detailne 4k ekraan, hea jõudlus, töötab jahedalt, valjud kõlarid 

HALVAD OMADUSED

Graafikakaart ei sobitu ekraaniga, halb akuaeg, 4k ekraanidega mudelid on kulukad

Tehnilised näitajad

Acer Aspire V17 Nitro Black Edition VN7-792G
Ekraan 17.3 tolli, 3840 x 2160 p resolutsioon, matt, IPS, mitte-puutetundlik
Protsessor Intel Skylake Core i7-6700HQ CPU, quad-core 2.6 GHz (3.5 GHz TBoost)
Videokaart Intel HD 530 + Nvidia GTX 960M 4GB
RAM 16 GB DDR4 2133Mhz (2xDIMMs)
Andmekandjad 256 GB SSD (M.2 SATA, NVMe toega) + 1 TB 2.5″ HDD
Võrk Wireless AC Atheros QCA6174 , Gigabit LAN, Intel Bluetooth 4.0
Ühendused 2x USB 3.0, 1x USB 2.0, 1x USB 3.1(Thunderbolt 3), HDMI, mikrofon, 3.5mm audio pesa, SD kaardi pesa, LAN
Aku 52.5 Wh
Operatsioonisüsteem Windows 10
Suurus 424 mm x 297 mm x 23mm
Kaal 3.06 kg
Lisad valgusega klaviatuur, 4 kõlarit, Blu-ray mängija

 

 

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

Acer

Acer proovis Predator 17 sülearvutiga mängurimaailma siseneda, kuid ebaõnnestus

Avaldatud:

Mänguriarvutid ehk tavalistest arvutitest võimsama graafikakaardi, protsessori, jahutuse ja teiste oluliste lisadega arvutid on loodud justnimelt mängimiseks, kuid saab kasutada ka tööks. Sülearvutite puhul on samamoodi – tavalised mudelid pakuvad piisavalt jõudlust surfamiseks, veebilehitsemaiseks ja kergemate arvutimängude jooksutamiseks, aga mänguriarvutid on palju võimsamad, sobides nõudlikumateks toiminguteks.

Kui mõelda mänguriarvuteid tootva (suur)ettevõttte peale, siis kes esimesena meenub? MSI? ASUS? Dell? Lenovo? Siiski on nende kõrval üks Euroopas esindatud suurtootja, kelleks on Acer. Tõenäoliselt pole Acer mänguritoodete poolest kuigi tuntud, sest mänguriarvutite valmistamine on ettevõtte jaoks pigem uus asi. Aceri Predatori tooteseeriasse kuulub juba päris suur arv erinevaid mudeleid. Alustades sülearvutitest, on seal Predator 15, 17(X) ning uus 21 X. Lauaarvutitest on saadaval mitmed mudelid, näiteks G6 ja G3. Samuti on saadaval erinevaid ülivõimsaid monitore ning lisatarvikuid. Meil oli mitu kuud luubi all Acer Predator 17 mänguri sülearvuti.

Ekraan

Meie testis oleval Predator 17 mudelil on UHD ekraan resolutsiooniga 3840x2160p – paremat ei saaks tahtagi. Teadmiseks – number “15” või “17” toote nime taga tähistab ekraani suurust. Ükskõik, kas vaadata ekraanilt 4K videoklippe või mängida mänge maksimaalsetel resolutsioonidel, võtab ekraan näo naerule küll – piksleid on palju ja pilt on suurepäraselt terav, kirgaste värvide ja heade vaatenurkadega. Soodsamate hindadega on saadaval ka üsna tavalise Full HD ekraaniga mudelid, mis võivad olla isegi mõistlikumad, kui pole vaja nii palju piksleid.

Jõudlus

28313779066_958674ca04_k

… on väga hea, nagu ka paari tuhande euroselt hinnanumbrilt oodata võiks. Arvutiga sai proovitud nii paari arvutimängu kui ka 4K resolutsioonil suurte bitikiirustega videote töötlemist ning samal ajal ka mitmete teiste ressursinõudlike programmide kasutamist. Paljude nõudlike rakenduste üheaegse kasutamise tagab 64 GB suurune muutmälu, mis on ka väga raskeks kasutamiseks ülearune. Enam kui pool sellest mälumahust on alati kasutamata. Protsessoriks on Intel Core i7 6700 HQ, mis töötab taktsagedusel 2.6 GHz. Graafikakaardiks on nVidia GeForce GTX 980M, millest muidu piisas väga hästi, aga arvutimängus Grand Theft Auto V ei saanud maksimaalsetel sätetel kuigi nauditavalt mängida, kuna kaardisagedus oli umbes 20, mis ei ole üldsegi piisav.

Enamik graafikasätetest tuli keerata keskmise peale, et saaks umbes 40 k/s juures mängida, mis on juba “okei”. Sellest mudelist on veidi parem Predator 17 X, mis on muus osas sama arvuti, välja arvatud selle graafikakaart, mis on täismõõdus GTX 980, mitte enam sülearvutitele tehtud miniversioon sellest. Ilmselt selle võimsama mudeliga oleks mainitud probleem väiksem. Witcher 3 mängu proovides jäi maksimaalsetel graafikasätetel kaadrisagedus umbes 30 juurde.

Kettaruumi ei tohiks väheks jääda ka siis, kui arvutis on mitu suurt mängu ja palju filme. Meie konkreetse mudeli kettasüsteemi kuulub 500 GB suurune SSD süsteemiketas (sellel on Windows 10 operatsioonisüsteem ja dokumendid). Kui see hakkab täituma andmetega, saab tõsta vähem kasutatavad failid, filmid ja mängud 2 TB suurusele kõvakettale. Suuremat kõvaketast vajavat inimest on raske ette kujutada. P.S. Saadaval on ka mitmeid mudeleid, millel on vähem kettaruumi, muutmälu jne, – need on ka soodsamad.

Ühendused

Päris hästi on lood erinevate ühenduspesadega, mida on kokku 11. Paremal küljel on lisaseadmete ühendamiseks USB C pesa, 2 usb 3 pesa ning HDMI ja DisplayPort liidesed väliste monitoride ühendamiseks. Veel on Keningstoni pesa ühendamaks turvalisuse tagamiseks Keningstoni turvakaabli. Vasakul küljel on toitepesa, helisisend ja -väljund. Veel on SD mälukaardipesa, millele lisaks on üks põnev asi, aga sellest veidi hiljem. Arvutil on Wi-Fi ühendus (802.11a/b/g/n/ac) ning võrgukaabli pesa, mis on tavaline, aga neil on üks omapärane, kuid praktiline funktsioon. Nimelt on arvutis kasutusel Killer DoubleShot Pro, mis kasutab korraga nii Wi-Fi ühendust kui ka võrgukaablit, tagamaks väiksema viivituse – oluline mitmikmängudes.

Jahutussüsteem

…on teistest erinev ja toimib hästi. Arvuti jahutamine toimib nii, et ees äärtes on kaks tolmufiltriga ventilaatorit, mis tõmbavad eest õhu sisse, jahutades arvutit seestpoolt. Seejärel tuleb õhk tagant suurte avade kaudu välja.

28269264401_e963cbd62e_kOlemas on optiline seade (DVD lugeja). Mõned arvustajad loevad selle sülearvutite puhul miinuseks, kuid Acer on sellele mõeldes teinud huvitava liigutuse arvuti disainimisel. Nimelt on arvuti all väike liugur, mille lõpuni liigutamisel ühendatakse optiline seade arvuti küljest lahti ning selle saab mugavalt välja tõmmata. Mis aga saab selle eemaldamisel – arvuti läheb seest tolmu täis ja jahutamine on halvem kui varem? Ei, vastupidi. Optilise seadme asemele saab sisestada komplektis oleva täpselt sama suurusega “karbi”, milles on ventilaator. Nii toimib arvuti jahutamine veelgi paremini ja ei pea optilist seadet üldse olema, kui selleks soovi ega vajadust pole.

Arvuti üldine jahutus on pigem keskmine kui hea. Kui näiteks veebist uudiseid lugeda, siis on loomulikult arvuti mõnusalt jahe, aga peagi hakkavad ventilaatorid väga kõvasti ja valjusti liikuma, kuigi tegu on ühe lihtsama toiminguga üldse. Mängides või suurte failide eksportimisel läheb arvuti päris kuumaks, nii et tahaks selle käest ära panna.

Klaviatuur

28244223372_dbeec45810_k

Selliste kulukamate sülearvutite puhul mängib olulist rolli ka klaviatuur. Acer Predator 17 klaviatuur pole mehaaniline, vaid on chiclet-tüüpi. Klahvidele pole alla liikumiseks eriti ruumi antud, kuigi arvuti paksuselt võiks seda oodata. Siiski midagi väga hullu see pole, kuna klahvid teevad häält ja kõik tundub olevat õiges kohas.

Klaviatuuril on ka paar väljatoomist väärivat positiivset omadust. Noolenupud ja klahvid W, A, S, D – kõik mängudes peamiselt kasutatavad klahvid on värvitud äärtest ja veidi pealtki  punase värviga, et neid oleks hästi näha. Teine hea asi on klaviatuuri tagantvalgustus. Klaviatuuri all on valgustid, mis valgustavad kõiki klahve nii, et neid oleks pimedas hea näha või siis võimaldavad vastavalt soovile arvutit personaliseerida. Vaikimisi on tavaklaviatuuri osa punaselt valgustatud ja numbriklaviatuur siniselt. Seda saab vastavalt soovile muuta. Valgussensorid saavad hästi aru, millal tuleks valgustus käima panna. Käsitsi saab valgustust välja ja sisse lülitata, vajutades korraga alla klahvid Fn ja f9. Nagu ka teistel mängurite sülearvutitel ja klaviatuuridel, on ka Predatoritel klaviatuuri kõrval terve rida kohandatava toimega lüliteid. Neid saab panna avama programme või muutma näiteks ventilaatorite võimsust.

Veel valgustust

27731595384_5df166b8ac_k

See on ilmselt kõigile teada, et Apple’i MacBook Pro mudelitel ekraani taga olev näritud õuna logo on valgustusega. Acer on lisanud oma Predatori sülearvutite taha Predatori logo ning mõlemale poolele ühe triibu, mis hakkavad vastava klahvi vajutusel punase värviga põlema. Päikesevalgusega seda eriti näha pole, aga hämaras on väga ilus.

Puuteplaat

Predator 17 puuteplaat (ingl. k touchpad) on keskmise suurusega ning õnneks on selle kaks klikiklahvi ka füüsiliselt olemas, mitte ei ole puuteplaadi all, nagu mõnel soodsamal mudelil ja Apple’i sülearvutitel. Puuteplaati saab ka välja lülitada, kui see näiteks mängimist segab. Selleks on puuteplaadi kõrval väike lüliti. Kui sellel olev tuli on roheline, saab puuteplaati kasutada. Punase tule korral on välja lülitatud.

Kõlarid

Kõlarid tekitavad nii-ja-naa-emotsioone. Kuigi need teevad väga valju heli, on nende asukoht vale. Kõlarid asuvad peaaegu arvuti all, mis on väga halb asukoht, kui arvutit ei hoita just õhus, ning ka siis võiksid need olla suunatud ülespoole, et oleks paremini kuulda. Ka bassikõlar, mis on väga tänuväärne lisa, on täielikult arvuti all. Oleks märgatavalt parem, kui kõlarid asuksid näiteks eespool ventilaatorite kõrval.

Kvaliteet väljastpoolt

27732044853_b0d83055f5_k

Predator 17 on seestpoolt väga võimas ning ka ekraan on väga hea. Kas see on ka väljastpoolt tugev ja kvaliteetne? Lühike vastus: ei. Arvuti on täielikult valmistatud plastikust –   juba see ei tõota head. Ükskõik kuhu arvuti peal veidi vajutada, on tunda, kuidas plastik veidi paindub. Kuigi see pole hea, on see üle elatav. Sellest veelgi suuremaid probleeme tekitab arvuti ekraan, mis paindub väga palju – seda nii külgedelt kui ka väljast sissepoole. Seetõttu ei ole mõistlik ekraanile midagi (raskemat) asetada ning ekraani tuleks üldse käsitseda ülima ettevaatlikkusega.

Meie testperioodi jooksul ilmnes üks üllatav asi ekraaniga. Nimelt pärast paari kuud kasutamist olid ekraanil märgatavad kriimud, mida varem seal polnud. See pidi juhtuma päris iseenesest ekraani ja klaviatuuri kokkupuutel, kui ekraani on suletud asendis, kuna midagi rasket pole ekraanile pandud. Samuti mõnikord veebis lehtedel kerides koosneks ekraan justkui kahest erinevast osast, mille üks pool liigub hästi, aga teine jõuab viivitusega järele. Seda ei juhtu alati, aga mõnikord siiski…

Aku

Kui juba oleme negatiivsete asjade juures, ei saa rääkimata jätta akust, mis on sülearvutite puhul üks olulisemaid komponente. Akukestvus on väga halb. Kui lihtsalt uudiseid lugeda ja veidi kirjutada, kasutades Wi-Fi ühendust ja ekraani heldust 75% juures, peab aku vastu maksimaalselt kaks tundi. Kui teha ilma vooluvõrku ühendamiseta raskemaid toiminguid, ei kesta aku üle tunni.

Kolm veidrat probleemi

Negatiivsete asjadega pole kaugeltki veel kõik. Kolm veidrat miinust on veel.

Esiteks: suurus. Ehkki ekraan on 17,3-tolline, on arvuti ise ekraani osast palju suurem. Pärast paari tunni pikkust arvutikoti otsingut tuleb tõdeda, et Eesti e-poodidest sobiva suurusega arvutikotti ei leidnudki. Isegi 20-tolliste arvutite jaoks loodud kotid on valedes mõõtmetes Predatori jaoks ning ei jää muud üle, kui kanda arvutit kas käes, suures kilekotis või suuremat sorti seljakotis.

Teiseks: iseäralikud sisselülitamised. Millegipärast lülitub arvuti täiesti suvalistel aegadel iseenesest sisse ning töötab, kuni aku tühjaks saab. Seda nii  unerežiimis kui ka täielikult väljalülitatuna. Seda on juhtunud nii ööl kui päeval, kuid kõige ehmatavam hetk oli autos, kus arvuti oli kilekotis ning see omakorda oli sulama hakkamisele juba väga lähedal.

Kolmandaks. Kõige imelikum asi, mida iial sülearvuti puhul kogenud – kui asetada telefon arvuti lähedale, hakkab arvuti ekraan vilkuma ja lülitub välja. Et arvutit edasi kasutada, tuleb see  välja lülitada ja uuesti käivitada. Seda juhtus mitmete erinevate telefonidega. Miks arvuti telefone nii väga vihkab, pole teada. Telefon tuleb jätta lihtsalt arvutist eemale.

Kokkuvõte

28313956946_32ff0f50a7_kNüüd oleme jõudnud lõppu, kõige olulisema küsimuse juurde: kas osta või mitte osta? Acer Predator 17 sülearvutit osta soovitada ei saa. Kuigi sellel on jõudlust palju, ekraan hea ning mudelite hinnad konkurentsivõimelised, on puudusi liiga palju. See veel ei tähenda, et Acer üldiselt halb oleks. Predator 17 on firma üks esimestest mängurite sülearvutitest ja see põrus. Tootjal on veel palju arenguruumi ning ehk on järgmine mudel juba parem.

Kui leidsid kirjavea, palun anna meile sellest teada, märgistades kirjavea ja vajutades samal ajal alla klahvid Ctrl ja Enter.

Jätka lugemist

POPID POSTITUSED

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: